Таг: Свети Николе

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ИСТОЧНИОТ ПЛАНСКИ РЕГИОН БАРА ДА СЕ ОДЗЕМАТ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА СВЕТИ НИКОЛЕ ЗА ИЗГРАДБА НА РЕГИОНАЛНА ДЕПОНИЈА ЗАШТО Е ПРОТИВ ПРОЕКТОТ

ИСТОЧНИОТ ПЛАНСКИ РЕГИОН БАРА ДА СЕ ОДЗЕМАТ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА СВЕТИ НИКОЛЕ ЗА ИЗГРАДБА НА РЕГИОНАЛНА ДЕПОНИЈА ЗАШТО Е ПРОТИВ ПРОЕКТОТ

Раководството на Источниот Плански Регион (ИПР) ќе бара од Министерството за животна средина да ѝ ги одземе ингеренциите на Општина Свети Николе за ре ...
ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК И ГРАДОНАЧАЛНИК НА СВЕТИ НИКОЛЕ СЛОБОДАН ДАНЕВСКИ СОБРА ПОТПИСИ КАКО НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ

ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК И ГРАДОНАЧАЛНИК НА СВЕТИ НИКОЛЕ СЛОБОДАН ДАНЕВСКИ СОБРА ПОТПИСИ КАКО НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ

Ексградоначалникот на Свети Николе во два мандата и поранешен македонски пратеник од редовите на Либералната партија Слободан Даневски, на претстојнит ...
ЖИТЕЛИТЕ ОД СВЕТИНИКОЛСКИТЕ СЕЛА АМЗАБЕГОВО И ПЕШИРОВО ЗАБОЛУВААТ ОД НЕПОДНОСЛИВАТА РЕА ОД ЛОКАЛНАТА РЕКА

ЖИТЕЛИТЕ ОД СВЕТИНИКОЛСКИТЕ СЕЛА АМЗАБЕГОВО И ПЕШИРОВО ЗАБОЛУВААТ ОД НЕПОДНОСЛИВАТА РЕА ОД ЛОКАЛНАТА РЕКА

Над 800 жители од селата Амзабегово и Пеширово, оддалечени неколку километри од Свети Николе, повеќе од една деценија, посебно во лето кога температур ...
АКУМУЛАЦИЈАТА МАВРОВИЦА КАЈ СВЕТИ НИКОЛЕ ПРИВЛЕКУВА РИБОЛОВЦИ ОД ЦЕЛАТА ДРЖАВА, А РИБНИОТ ФОНД СЕ ЗАШТИТУВА СО ПОСЕБЕН ПРИРАЧНИК

АКУМУЛАЦИЈАТА МАВРОВИЦА КАЈ СВЕТИ НИКОЛЕ ПРИВЛЕКУВА РИБОЛОВЦИ ОД ЦЕЛАТА ДРЖАВА, А РИБНИОТ ФОНД СЕ ЗАШТИТУВА СО ПОСЕБЕН ПРИРАЧНИК

Месноста Мавровица, која се простира покрај истоимената акумулација кај Свети Николе, привлекува излетници од Кочани, Штип, Куманово, Пробиштип, Велес ...
200 ВРЕЌИ ЃУБРЕ СОБРАНИ НА ИЗЛЕТНИЧКОТО МЕСТО БАРЕШ ВО АКЦИЈАТА НА ГРАЃАНИТЕ НА СВЕТИ НИКОЛЕ

200 ВРЕЌИ ЃУБРЕ СОБРАНИ НА ИЗЛЕТНИЧКОТО МЕСТО БАРЕШ ВО АКЦИЈАТА НА ГРАЃАНИТЕ НА СВЕТИ НИКОЛЕ

Членови на спортски организации, вработени во локалната самоуправа и ЈП „Комуналец“ од Свети Николе спроведоа акција за собирање на расфрланото ѓубре ...
НЕГУВАТЕЛКА ОД СВЕТИ НИКОЛЕ ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, ДЕЦАТА И КОЛЕШКАТА ВО ИЗОЛАЦИЈА

НЕГУВАТЕЛКА ОД СВЕТИ НИКОЛЕ ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, ДЕЦАТА И КОЛЕШКАТА ВО ИЗОЛАЦИЈА

Негувателка од градинката во Свети Николе е позитивна на ковид-19, поради што во изолација одат нејзина колешка и децата од групата, а останатите груп ...
СВЕТИ НИКОЛЕ СО 192 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ЌЕ ДОБИЕ МОБИЛЕН ПУНКТ ЗА ТЕСТИРАЊЕ

СВЕТИ НИКОЛЕ СО 192 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ЌЕ ДОБИЕ МОБИЛЕН ПУНКТ ЗА ТЕСТИРАЊЕ

Од среда ќе функционира новиот мобилен пункт за земање брисеви во Свети Николе, откако Комисијата за заразни болести одговори на барањето на Кризниот ...
ВО ШТИПСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ТЕСТИРАЊЕ ОД КОРОНАВИРУС СЕКОЈДНЕВНО ПЕДЕСЕТИНА ЧЕКААТ РЕД

ВО ШТИПСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ТЕСТИРАЊЕ ОД КОРОНАВИРУС СЕКОЈДНЕВНО ПЕДЕСЕТИНА ЧЕКААТ РЕД

Само денеска во Центарот за јавно здравје во Штип биле земени 100 брисеви од пациенти со симптоми на коронавирус. Од земените брисеви во изминатите не ...
ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ГИ ОТПУШТА ПОЛЕСНИТЕ КОВИД-ПАЦИЕНТИ ЗА ДА ГИ ПРИМА ПОТЕШКИТЕ СЛУЧАИ

ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ГИ ОТПУШТА ПОЛЕСНИТЕ КОВИД-ПАЦИЕНТИ ЗА ДА ГИ ПРИМА ПОТЕШКИТЕ СЛУЧАИ

Од петокот и викендов, пред Инфективното одделение во Штип повеќе пациенти кои имале симптоми на коронавирус и упати од матичните доктори чекаат да би ...
УШТЕ 22 НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО СВЕТИ НИКОЛЕ, 165 СЛУЧАИ ЗА ДЕСЕТИНА ДЕНА, ГЛАВНО ОД ДВЕ ФАБРИКИ

УШТЕ 22 НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО СВЕТИ НИКОЛЕ, 165 СЛУЧАИ ЗА ДЕСЕТИНА ДЕНА, ГЛАВНО ОД ДВЕ ФАБРИКИ

Расте бројот на лица позитивни на ковид-19 во Свети Николе, денес се регистрирани 22 нови случаи, со што  активни се 165. „Од новозаразените се 18 ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ