Таг: СВР Битола

ГИ ЛАЖАТ ПО ТЕЛЕФОН ДЕКА НИВНИ БЛИСКИ ПРЕГАЗИЛЕ ДЕТЕ И АКО ДАДАТ ПАРИ ЌЕ ГИ СПАСАТ ОД ЗАТВОР, ЗАЧЕСТИЈА ИЗМАМИТЕ ВО БИТОЛА

ГИ ЛАЖАТ ПО ТЕЛЕФОН ДЕКА НИВНИ БЛИСКИ ПРЕГАЗИЛЕ ДЕТЕ И АКО ДАДАТ ПАРИ ЌЕ ГИ СПАСАТ ОД ЗАТВОР, ЗАЧЕСТИЈА ИЗМАМИТЕ ВО БИТОЛА

Повозрасни лица од Битола станале жртви на измама по телефон дека нивни блиски роднини од семејството направиле сообраќајна несреќа и дека ако платат ...
ПРИТВОРЕН ПОДМЕТНУВАЧ НА ПОЖАР ВО КРУШЕВСКО

ПРИТВОРЕН ПОДМЕТНУВАЧ НА ПОЖАР ВО КРУШЕВСКО

Едно лице е уапсено во село Врбоец, Крушевско за подметнување на пожар на отворено. На лицето Ѓ.Н. (19) му е одреден домашен притвор од 30 дена. Ка ...
РАБОТНИК ОД „ПЕЛАГОНИЈА“ ПРИЈАВИЛ ВО ПОЛИЦИЈА ДЕКА ПО ТЕЛЕФОН МУ СЕ ЗАКАНУВАЛ СИНОТ НА ЕДЕН ОД ГАЗДИТЕ КОЈ Е ВО ПРИТВОР

РАБОТНИК ОД „ПЕЛАГОНИЈА“ ПРИЈАВИЛ ВО ПОЛИЦИЈА ДЕКА ПО ТЕЛЕФОН МУ СЕ ЗАКАНУВАЛ СИНОТ НА ЕДЕН ОД ГАЗДИТЕ КОЈ Е ВО ПРИТВОР

Претставник од синдикалната организација во Земјоделскиот комбинат „Пелагонија“, во петокот за време на протестите на вработените добил закани по теле ...
СЕРИЈА ПОТПАЛУВАЊА НА ОПШТИНСКИ И ПРИВАТЕН ИМОТ ВО МОГИЛА, ПОЛИЦИЈАТА СО МЕСЕЦИ ТРАГА ПО ПИРОМАНИТЕ

СЕРИЈА ПОТПАЛУВАЊА НА ОПШТИНСКИ И ПРИВАТЕН ИМОТ ВО МОГИЛА, ПОЛИЦИЈАТА СО МЕСЕЦИ ТРАГА ПО ПИРОМАНИТЕ

Непознати лица со месеци потпалуваат штали, бали добиточна храна и уништуваат ниви во пелагониското село Могила. За десет месеци изгореа околу 5.000 б ...
МАЛОЛЕТНА ТЕТОВЧАНКА Е МАЈКА НА БЕБЕТО ОСТАВЕНО ПРЕД ДОМОТ ЗА ДОЕНЧИЊА ВО БИТОЛА

МАЛОЛЕТНА ТЕТОВЧАНКА Е МАЈКА НА БЕБЕТО ОСТАВЕНО ПРЕД ДОМОТ ЗА ДОЕНЧИЊА ВО БИТОЛА

Малолетна тетовчанка е мајка на нашутеното бебе кое во неделата вечерта било оставено пред велезот на Домот за доенчиња во Битола, потврди портпаролка ...
ВО БИТОЛА 33 ЖЕНИ БИЛЕ МАЛТРЕТИРАНИ ФИЗИЧКИ, А ИСТО ТОЛКУ МАЖИ ПСИХИЧКИ

ВО БИТОЛА 33 ЖЕНИ БИЛЕ МАЛТРЕТИРАНИ ФИЗИЧКИ, А ИСТО ТОЛКУ МАЖИ ПСИХИЧКИ

33 жени минатата година пријавиле во полиција дека им биле нанесени телесни повреди, а исто толку мажи се пожалиле дека биле психички малтретирани од ...
КРИВИЧНА ПРОТИВ ПРИЛЕПСКИОТ ЕКСГРАДОНАЧАЛНИК РИСТЕСКИ ЗА ФАВОРИЗИРАЊЕ ФИРМА ЗА ОДРЖУВАЊЕ УЛИЦИ КОЈА НЕ ПЛАЌАЛА ДАНОЦИ

КРИВИЧНА ПРОТИВ ПРИЛЕПСКИОТ ЕКСГРАДОНАЧАЛНИК РИСТЕСКИ ЗА ФАВОРИЗИРАЊЕ ФИРМА ЗА ОДРЖУВАЊЕ УЛИЦИ КОЈА НЕ ПЛАЌАЛА ДАНОЦИ

Полицијата поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески за злоупотреба на службената положба. Тој се сомничи де ...
ЗАГИНА 19-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ, НЕКОЛКУМИНА СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА 4 ВОЗИЛА НА ПАТОТ БИТОЛА-ПРИЛЕП

ЗАГИНА 19-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ, НЕКОЛКУМИНА СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА 4 ВОЗИЛА НА ПАТОТ БИТОЛА-ПРИЛЕП

Загина 19-годишниот битолчанец Ѓ. Т., а неколкумина други се повредени во тешка сообраќајна несреќа што утрово околу 8 часот се случила меѓу три патни ...
8 / 8 НАПИСИ