Таг: СВР Струмица

ГИ УБИВАЛ ВО РАБОТИЛНИЦАТА И ГИ ФРЛАЛ ВО БРАНАТА ТУРИЈА, ПРИТВОРЕНИОТ ДОБРЕЈЧАНЕЦ ОСОМНИЧЕН И ЗА УБИСТВОТО НА ВТОРИОТ ИСЧЕЗНАТ СТРУМИЧАНЕЦ

ГИ УБИВАЛ ВО РАБОТИЛНИЦАТА И ГИ ФРЛАЛ ВО БРАНАТА ТУРИЈА, ПРИТВОРЕНИОТ ДОБРЕЈЧАНЕЦ ОСОМНИЧЕН И ЗА УБИСТВОТО НА ВТОРИОТ ИСЧЕЗНАТ СТРУМИЧАНЕЦ

Веќе притворениот 54-годишен М.В., жител на струмичко Добрејци, кој е обвинет за убиството на Ристо Иљашев,е осомничен дека е убиецот и на 62-годишнио ...
СТРУМИЧАНЕЦ ПРИЈАВИЛ ДЕКА БИЛ НАТЕПАН ОД ГРУПА ВО КОЈА БИЛ И ЧАВКОВ

СТРУМИЧАНЕЦ ПРИЈАВИЛ ДЕКА БИЛ НАТЕПАН ОД ГРУПА ВО КОЈА БИЛ И ЧАВКОВ

Струмицанецот Ванчо Спасов во полиција пријавил дека вечерва бил истепан од група вработени во СВР Струмица и други лица, во чие друштво бил пуштениот ...
МУ ЈА СКРШИЛЕ ГЛАВАТА ОТИ ПРИЈАВИЛ ДРВОКРАДЦИ ВО СТРУМИЧКА ВАРВАРИЦА

МУ ЈА СКРШИЛЕ ГЛАВАТА ОТИ ПРИЈАВИЛ ДРВОКРАДЦИ ВО СТРУМИЧКА ВАРВАРИЦА

70-годишниот Јосе Петров од струмичкото село Градашорци едвај останал жив по нападот од непознати сторители бидејќи пријавил нелегална сеча на огревно ...
ПОЖАРНИКАРОТ КОЈ ОТИДЕ ПО НЕВЕСТА СО ПОЖАРНА, ЗА ВРЕМЕ НА ДЕЖУРСТВА ХОНОРАРНО РАЗВЕЗУВАЛ НАСТАВНИЦИ ВО УНИФОРМА

ПОЖАРНИКАРОТ КОЈ ОТИДЕ ПО НЕВЕСТА СО ПОЖАРНА, ЗА ВРЕМЕ НА ДЕЖУРСТВА ХОНОРАРНО РАЗВЕЗУВАЛ НАСТАВНИЦИ ВО УНИФОРМА

Радовишкиот пожарникар кој во септември за својата свадба се послужи со противпожарно возило да оди по невеста со дозвола од неговиот командир, сега е ...
4 / 4 НАПИСИ