Таг: СВР Велес

ВЕЛЕШАНИ КОИ ЖИВЕАТ КАЈ ЦРКВАТА „СВ. СПАС“ СЕ ЖАЛАТ НА ЧЕСТИ КРАЖБИ, СЕ КРАДАТ И ПАТИКИ, ТЕПИСИ И АКУМУЛАТОРИ

ВЕЛЕШАНИ КОИ ЖИВЕАТ КАЈ ЦРКВАТА „СВ. СПАС“ СЕ ЖАЛАТ НА ЧЕСТИ КРАЖБИ, СЕ КРАДАТ И ПАТИКИ, ТЕПИСИ И АКУМУЛАТОРИ

Жителите од стариот дел на Велес, на улицата Прохор Пчински која ги спојува црквите „Св. Богородица“ и „Св. Спас“, се жалат на бројните кражби. Се изв ...
ОД ПОСЛЕДИЦИ НА КОВИД-19 ПОЧИНА ЕКСНАЧАЛНИК НА СВР ВЕЛЕС

ОД ПОСЛЕДИЦИ НА КОВИД-19 ПОЧИНА ЕКСНАЧАЛНИК НА СВР ВЕЛЕС

Вчеравечер околу 22 часот почина 41-годишниот Игор Ангеловски, поранешен началник на СВР Велес, објавија од фамилијата. Тој бил позитивен на ковид-19 ...
ВРАБОТЕН ВО СПЕЦИЈАЛНИОТ ЗАВОД ВО ДЕМИР КАПИЈА УАПСЕН ОТИ Е ФАТЕН КАКО БАКНУВА И ДОПИРА ДЕВОЈКА ЗГРИЖЕНА ВО ДОМОТ

ВРАБОТЕН ВО СПЕЦИЈАЛНИОТ ЗАВОД ВО ДЕМИР КАПИЈА УАПСЕН ОТИ Е ФАТЕН КАКО БАКНУВА И ДОПИРА ДЕВОЈКА ЗГРИЖЕНА ВО ДОМОТ

Вработен од Специјалниот завод во Демир Капија вчера е уапсен, откако бил фатен на дело како допира и бакнува девојка згрижена во домот, соопшти СВР В ...
МАЈКА И СИН НАЈДЕНИ МРТВИ ВО СТАН ВО ВЕЛЕС ОТКАКО СОСЕДИТЕ СО МЕСЕЦИ НЕ ГИ ВИДЕЛЕ

МАЈКА И СИН НАЈДЕНИ МРТВИ ВО СТАН ВО ВЕЛЕС ОТКАКО СОСЕДИТЕ СО МЕСЕЦИ НЕ ГИ ВИДЕЛЕ

Мајка и син утрово се најдени мртви во нивниот стан во новиот дел на Велес, потврдија од СВР Велес. Станува збор за Катица (89) и Ванчо (53) Манојлови ...
20 ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ВЕЛЕС – ШТИП

20 ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ВЕЛЕС – ШТИП

Дваесет патници се примени на Хируршкото одделение во болницата во Велес, но нивните повреди не се животозагрозувачки, изјави портпаролот на ЈЗУ Општа ...
ЛАНИ 32 ДЕЦА СЕ СУДРИЛЕ СО ЗАКОНОТ ВО ВЕЛЕШКО

ЛАНИ 32 ДЕЦА СЕ СУДРИЛЕ СО ЗАКОНОТ ВО ВЕЛЕШКО

Минатата година, 32 деца од велешко дошле во судир со законот, дел од нив се и повеќекратни прекршители. Според службената документација на поведени п ...
ВО ВЕЛЕС ВЕЌЕ НЕМА ТЕЗГИ НА ТРОТОАР, ПАРКИНГ И НА ПЛОШТАДОТ КОЈНИК

ВО ВЕЛЕС ВЕЌЕ НЕМА ТЕЗГИ НА ТРОТОАР, ПАРКИНГ И НА ПЛОШТАДОТ КОЈНИК

Локалната власт во Велес ги ослободи тротарите, паркингот околу Градскиот пазар и плоштадот Којник од поставените тезги. Ова било со цел сообраќајот д ...
СУДОТ ЌЕ ОДЛУЧИ КОЈ ЌЕ ГИ ДОБИЕ 18-ТЕ КОМИТСКИ „НАГАНТ“ РЕВОЛВЕРИ, НАЈДЕНИ ВО КУЌА ВО ВЕЛЕС

СУДОТ ЌЕ ОДЛУЧИ КОЈ ЌЕ ГИ ДОБИЕ 18-ТЕ КОМИТСКИ „НАГАНТ“ РЕВОЛВЕРИ, НАЈДЕНИ ВО КУЌА ВО ВЕЛЕС

18-те „нагант“ револвери за кои се смета дека се стари 120 години, а кои беа пронајдени  во куќа во Велес на 23 ноември, се на вештачење кое треба да ...
18 КОМИТСКИ „НАГАНТ“ РЕВОЛВЕРИ СТАРИ 120 ГОДИНИ НАЈДЕНИ ВО КУЌА ВО ВЕЛЕС

18 КОМИТСКИ „НАГАНТ“ РЕВОЛВЕРИ СТАРИ 120 ГОДИНИ НАЈДЕНИ ВО КУЌА ВО ВЕЛЕС

Во куќата на велешкото семејство Ѓоргиеви  најдени се 18 пиштоли од марката „нагатнс“, стари 120 години.  Пиштолите биле најдени вчера, кога  рушеле д ...
9 / 9 НАПИСИ