Таг: Табановце

1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ
СЕ ПРОШИРУВААТ ЛЕНТИТЕ НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ ЗА ДА СЕ ЗАБРЗА ТОВАРНИОТ СООБРАЌАЈ

СЕ ПРОШИРУВААТ ЛЕНТИТЕ НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ ЗА ДА СЕ ЗАБРЗА ТОВАРНИОТ СООБРАЌАЈ

Почнаа градежните работи на граничниот премин Табановце за проширување на пристапните сообраќајници од македонската страна, што има за цел да го забрз ...
УКИНАТ ВОЗОТ СКОПЈЕ-ТАБАНОВЦЕ ОТИ НЕМА МАШИНОВОЗАЧИ

УКИНАТ ВОЗОТ СКОПЈЕ-ТАБАНОВЦЕ ОТИ НЕМА МАШИНОВОЗАЧИ

Од 4 јануари, повторно се укинати возовите на релацијата Скопје-Табановце, поради што жителите на Куманово и околните села останаа без железнички прев ...
КАЈ ПОЛИЦАЈЦИТЕ УАПСЕНИ ЗА ПОТКУП НА ПРЕМИНОТ ТАБАНОВЦЕ НАЈДЕНИ 20 ИЛЈАДИ ЕВРА

КАЈ ПОЛИЦАЈЦИТЕ УАПСЕНИ ЗА ПОТКУП НА ПРЕМИНОТ ТАБАНОВЦЕ НАЈДЕНИ 20 ИЛЈАДИ ЕВРА

Полицијата поднесе кривична пријава против 12 лица вработени во полициската станица за гранични проверки - Табановце за кривичните дела Злосторничко з ...
НА ПРЕМИНОТ ТАБАНОВЦЕ УАПСЕНИ КОМАНДИР, ЗАМЕНИК И УШТЕ СЕДУМ ПОЛИЦАЈЦИ

НА ПРЕМИНОТ ТАБАНОВЦЕ УАПСЕНИ КОМАНДИР, ЗАМЕНИК И УШТЕ СЕДУМ ПОЛИЦАЈЦИ

Во синоќешната полициска акција на граничниот премин Табановце се уапсени девет полицајци, меѓу кои и командир, заменик командир и раководител на смен ...
ПРАЗНИЧЕН МЕТЕЖ НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ, ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАВА СЕ ЧЕКА ОД 20 МИНУТИ ДО НАД ДВА ЧАСА

ПРАЗНИЧЕН МЕТЕЖ НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ, ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАВА СЕ ЧЕКА ОД 20 МИНУТИ ДО НАД ДВА ЧАСА

Пред новогодишните и божиќни празници, зголемена е фреквенцијата на возила и патници на граничниот премин Табановце на македонско-српската граница за ...
СРЦЕ НА КРСТОПАТ

СРЦЕ НА КРСТОПАТ

Ние ја градиме пругата, пругата нѐ гради нас ...
МВР СЕ ЖАЛИ ДЕКА ЦАРИНА НЕ ГИ СМЕНИЛА РАСИПАНИТЕ СЕМАФОРИ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ И ЗАТОА ИМА ГУЖВА

МВР СЕ ЖАЛИ ДЕКА ЦАРИНА НЕ ГИ СМЕНИЛА РАСИПАНИТЕ СЕМАФОРИ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ И ЗАТОА ИМА ГУЖВА

На граничните премини за влез и излез од земјава не работат семафорите за насочување на возилата во ленти. Поради тоа, патниците не знаат во која коло ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ ФАТЕН ВО ШВЕРЦ НА НАД 13 КИЛА ЗЛАТО НА ТАБАНОВЦЕ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ ФАТЕН ВО ШВЕРЦ НА НАД 13 КИЛА ЗЛАТО НА ТАБАНОВЦЕ

Основното јавно обвинителство Куманово побара притвор за 55-годишен турски државјанин жител на Скопје за криумчарење на над 13 кила злато во автобус ф ...
НА ТАБАНОВЦЕ ВО АВТОБУС ОТКРИЕНИ НАД 13 КИЛА ЗЛАТО ВРЕДНО 600.000 ЕВРА И 30.000 ЕВРА КАЈ ВОЗАЧОТ

НА ТАБАНОВЦЕ ВО АВТОБУС ОТКРИЕНИ НАД 13 КИЛА ЗЛАТО ВРЕДНО 600.000 ЕВРА И 30.000 ЕВРА КАЈ ВОЗАЧОТ

При царинска контрола на автобус за влез во државата на граничниот премин Табановце на македонско-српската граница, вчера се откриени 13,3 килограми з ...
ПОСЕБНИ ЛЕНТИ ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ОТВОРЕН БАЛКАН НА ТАБАНОВЦЕ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

ПОСЕБНИ ЛЕНТИ ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ОТВОРЕН БАЛКАН НА ТАБАНОВЦЕ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

На граничниот премин Табановце на македонско-српската граница ќе се отворат посебни ленти коишто ќе ги користат само патниците од Македонија, Србија и ...
1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ