Таг: Тајланд

1 2 3 20 / 23 НАПИСИ
ЧЕТИРИ ДЕЦА ИЗВАДЕНИ ОД ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ, АКЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА УТРЕ

ЧЕТИРИ ДЕЦА ИЗВАДЕНИ ОД ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ, АКЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА УТРЕ

Четири момчиња се извадени од тајландските пештери во првиот круг од сложената спасувачка операција, која ќе продолжи утре наутро по локално време. ...
СПАСЕНИ ПРВИТЕ ДВЕ ДЕЦА ОД ПЕШТЕРИТЕ, НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ ЌЕ ТРАЕ АКЦИЈАТА

СПАСЕНИ ПРВИТЕ ДВЕ ДЕЦА ОД ПЕШТЕРИТЕ, НЕ СЕ ЗНАЕ КОЛКУ ЌЕ ТРАЕ АКЦИЈАТА

Тајландските власти и официјално потврдија дека првите две момчиња се извадени од пештерите, во кои што заедно со уште десетмина и со нивниот фудбалск ...
ПОЧНА СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ, ДЕЦАТА ЌЕ СЕ ИЗВЛЕКУВААТ ЕДЕН ПО ЕДЕН

ПОЧНА СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ, ДЕЦАТА ЌЕ СЕ ИЗВЛЕКУВААТ ЕДЕН ПО ЕДЕН

Тајландските власти потврдија дека почнале ризична операција на извлекување на 12-темина момчиња и на нивниот фудбалски тренер, кои веќе две недели се ...
НУРКАЧ ЗАГИНА ВО СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ

НУРКАЧ ЗАГИНА ВО СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА ВО ТАЈЛАНДСКИТЕ ПЕШТЕРИ

Спасувачката операција во тајландските пештери ја зеде првата жртва, откако поранешен маринец загина додека им помагаше на 12-темина заглавени момчиња ...
НОВИ МОНСУНСКИ ДОЖДОВИ СЕ ЗАКАНУВААТ ЦЕЛОСНО ДА ГИ ПОПЛАВАТ ПЕШТЕРИТЕ ВО КОИ СЕ ЗАГЛАВЕНИ ТАЈЛАНДСКИТЕ ДЕЦА

НОВИ МОНСУНСКИ ДОЖДОВИ СЕ ЗАКАНУВААТ ЦЕЛОСНО ДА ГИ ПОПЛАВАТ ПЕШТЕРИТЕ ВО КОИ СЕ ЗАГЛАВЕНИ ТАЈЛАНДСКИТЕ ДЕЦА

Спасувачите во Тајланд се во трка со времето да ги извлечат 12-темина момчиња и нивниот фудбалски тренер од поплавените пештери, бидејќи во наредните ...
ИЗВЛЕКУВАЊЕТО НА ТАЈЛАНДСКИТЕ МОМЧИЊА ОД ПЕШТЕРИТЕ МОЖЕ ДА ТРАЕ СО МЕСЕЦИ

ИЗВЛЕКУВАЊЕТО НА ТАЈЛАНДСКИТЕ МОМЧИЊА ОД ПЕШТЕРИТЕ МОЖЕ ДА ТРАЕ СО МЕСЕЦИ

Дванаесеттемина момчиња и нивниот фудбалски тренер, кои девет дена се водеа како исчезнати во пештери, се живи и добро, но или ќе мора да научат да пл ...
ТАЈЛАНДСКИТЕ МОМЧИЊА КОИ ИСЧЕЗНАА ВО ПЕШТЕРИ ПРОНАЈДЕНИ ЖИВИ ПО ДЕВЕТ ДЕНА

ТАЈЛАНДСКИТЕ МОМЧИЊА КОИ ИСЧЕЗНАА ВО ПЕШТЕРИ ПРОНАЈДЕНИ ЖИВИ ПО ДЕВЕТ ДЕНА

Потрагата по 12-те момчиња и нивниот фудбалски тренер кои повеќе од една недела беа изгубени во пештери во Тајланд заврши среќно, откако сите беа прон ...
ТАЈЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР ДОНЕСЕ СВОЈА КАРТОНСКА ВЕРЗИЈА ЗА ДА ИЗБЕГНЕ НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА

ТАЈЛАНДСКИОТ ПРЕМИЕР ДОНЕСЕ СВОЈА КАРТОНСКА ВЕРЗИЈА ЗА ДА ИЗБЕГНЕ НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА

Премиерот на Тајланд смисли необичен начин како да избегне непријатни новинарски прашања, па на прес-конференција донесе своја картонска верзија во пр ...
ТАЈЛАНДСКИ ИЗМАМНИК ОСУДЕН НА 13.275 ГОДИНИ ЗАТВОР

ТАЈЛАНДСКИ ИЗМАМНИК ОСУДЕН НА 13.275 ГОДИНИ ЗАТВОР

Тајландски суд осуди еден финансиски измамник на повеќе од 13.000 години затвор. Триесет и четиригодишниот Пудит Кититрадилок признал дека организи ...
КУЧЕ ОД ТАЈЛАНД ДОБИ ПРОТЕЗИ КАКВИ ШТО НОСАТ ПАРАОЛИМПИЈЦИТЕ

КУЧЕ ОД ТАЈЛАНД ДОБИ ПРОТЕЗИ КАКВИ ШТО НОСАТ ПАРАОЛИМПИЈЦИТЕ

Едно куче во Тајланд стана првото куче на светот на кое, место нозете, му беа ставени високотехнолошки протези, направени од истиот материјал како они ...
1 2 3 20 / 23 НАПИСИ