Таг: Тајланд

1 2 323 / 23 НАПИСИ
ТАЈЛАНД ПЕТ ДЕНА ЌЕ ГО ПОГРЕБУВА КРАЛОТ ШТО ПОЧИНА ЛАНИ

ТАЈЛАНД ПЕТ ДЕНА ЌЕ ГО ПОГРЕБУВА КРАЛОТ ШТО ПОЧИНА ЛАНИ

Денес во Тајланд почна погребот на кралот Бумибол Адулајадеј кој ќе трае  5 дена, со ритуалот што ќе го изведува неговиот син додека се прават подгото ...
КРАЛОТ НА ТАЈЛАНД ПОЧИНА ПО 70 ГОДИНИ НА ТРОНОТ

КРАЛОТ НА ТАЈЛАНД ПОЧИНА ПО 70 ГОДИНИ НА ТРОНОТ

Кралот на Тајланд Бумибол Адулјадеj, монарх со најдолг стаж на власт во светот, почина по 70 години на тронот, соопшти кралската палата. Кралот (88), ...
НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ И ДЕСЕТИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО КООРДИНИРАНИ БОМБАШКИ НАПАДИ НА ТУРИСТИЧКИ МЕСТА ВО ТАЈЛАНД

НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ И ДЕСЕТИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО КООРДИНИРАНИ БОМБАШКИ НАПАДИ НА ТУРИСТИЧКИ МЕСТА ВО ТАЈЛАНД

Користејќи запаливи бомби и импровизирани експлозивни направи, напаѓачи удрија по неколку популарни туристички одморалишта и плажи во Тајланд во еден ...
1 2 323 / 23 НАПИСИ