Таг: Тајван

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
КИНЕСКИТЕ ВОЕНИ БРОДОВИ И АВИОНИ ВЕЖБАЛЕ НАПАД НА ТАЈВАН, КАКО ОДМАЗДА ЗА ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ

КИНЕСКИТЕ ВОЕНИ БРОДОВИ И АВИОНИ ВЕЖБАЛЕ НАПАД НА ТАЈВАН, КАКО ОДМАЗДА ЗА ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ

Кинески авиони и воени бродови денеска вежбаа за напад на Тајван, рекоа тајванските власти. Ова се смета за одмазда за посетата на претседателката на ...
КИНА ГО ПРЕКИНА ДИЈАЛОГОТ СО САД ЗА КЛУЧНИТЕ КЛИМАТСКИ И ВОЕНИ ПРАШАЊА ПОРАДИ ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ НА ТАЈВАН

КИНА ГО ПРЕКИНА ДИЈАЛОГОТ СО САД ЗА КЛУЧНИТЕ КЛИМАТСКИ И ВОЕНИ ПРАШАЊА ПОРАДИ ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ НА ТАЈВАН

Кина објави дека поради посетата на Тајван на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси го прекинува целиот дијалог со САД за главните праша ...
КИНЕСКИ ПРОЕКТИЛИ ПРВПАТ ПРЕЛЕТАА НАД ТАЈВАН, ВЛАСТИТЕ ВЕЛАТ НЕМАЛО ЗАКАНА ПО ОСТРОВОТ

КИНЕСКИ ПРОЕКТИЛИ ПРВПАТ ПРЕЛЕТАА НАД ТАЈВАН, ВЛАСТИТЕ ВЕЛАТ НЕМАЛО ЗАКАНА ПО ОСТРОВОТ

Тајван го осуди својот „зол сосед“ Кина откако таа продолжи со воената вежба како одговор на посетата на водечката американска демократка Ненси Пелоси ...
КИНА ГИ ИСПУКА ПРВИТЕ ПРОЕКТИЛИ ОКОЛУ ТАЈВАН ОД 1996, ВОЕНАТА ВЕЖБА ЦЕЛОСНО ГО БЛОКИРАШЕ ОСТРОВОТ

КИНА ГИ ИСПУКА ПРВИТЕ ПРОЕКТИЛИ ОКОЛУ ТАЈВАН ОД 1996, ВОЕНАТА ВЕЖБА ЦЕЛОСНО ГО БЛОКИРАШЕ ОСТРОВОТ

Кинеската војска испукала неколку проектили околу Тајван откако ја почна најголемата воена вежба во регионот досега, како одговор на посетата на водеч ...
КИНА ЈА ПОЧНА НАЈГОЛЕМАТА ВОЕНА ВЕЖБА ОКОЛУ ТАЈВАН ДОСЕГА ПО ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ

КИНА ЈА ПОЧНА НАЈГОЛЕМАТА ВОЕНА ВЕЖБА ОКОЛУ ТАЈВАН ДОСЕГА ПО ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ

Кина ја почна својата најголема воена вежба во водите околу Тајван, ден откако спикерката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, си замина од островот ...
КИНА НЕ КАЖА НИШТО КОГА НА ТАЈВАН ДОЈДОА МАШКИ ПРАТЕНИЦИ ОД САД, ВЕЛИ ПЕЛОСИ ЗА СВОЈАТА СПОРНА ПОСЕТА

КИНА НЕ КАЖА НИШТО КОГА НА ТАЈВАН ДОЈДОА МАШКИ ПРАТЕНИЦИ ОД САД, ВЕЛИ ПЕЛОСИ ЗА СВОЈАТА СПОРНА ПОСЕТА

Спикерката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, се сретна со тајванската претседателка Цаи Инг-вен, додека нејзината посета на островот продолжува да ...
НЕНСИ ПЕЛОСИ ГО ПОСЕТИ ТАЈВАН И ПОКРАЈ ЗАКАНИТЕ ОД КИНА

НЕНСИ ПЕЛОСИ ГО ПОСЕТИ ТАЈВАН И ПОКРАЈ ЗАКАНИТЕ ОД КИНА

Спикерката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, пристигна на Тајван, станувајќи највисокиот американски функционер кој го посетил островот во последн ...
БИ УПОТРЕБИЛЕ СИЛА ЗА ДА ГО ГО БРАНИМЕ ТАЈВАН, КАЖА БАЈДЕН

БИ УПОТРЕБИЛЕ СИЛА ЗА ДА ГО ГО БРАНИМЕ ТАЈВАН, КАЖА БАЈДЕН

Џо Бајден изјави дека САД би биле подготвени да употребат сила за да го бранат Тајван, но од Белата куќа велат дека ова не значи промена на американск ...
КИНА ГО ПОВЛЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ОД ЛИТВАНИЈА ЗАШТО МУ ДОЗВОЛИ НА ТАЈВАН ДА ОТВОРИ АМБАСАДА

КИНА ГО ПОВЛЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ОД ЛИТВАНИЈА ЗАШТО МУ ДОЗВОЛИ НА ТАЈВАН ДА ОТВОРИ АМБАСАДА

Кина и официјално го намали нивото на своите дипломатски односи со Литванија откако му дозволи на Тајван да отвори амбасада во Вилнус. Кинеското минис ...
ЌЕ ГО БРАНИМЕ ТАЈВАН АКО БИДЕ НАПАДНАТ ОД КИНА, ВЕЛИ БАЈДЕН

ЌЕ ГО БРАНИМЕ ТАЈВАН АКО БИДЕ НАПАДНАТ ОД КИНА, ВЕЛИ БАЈДЕН

Џо Бајден изјави дека САД ќе го бранат Тајван ако биде нападнат од Кина, додека Белата куќа појасни дека ова не значи промена на надворешната политика ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ