Таг: Талат Џафери

1 2 3 36 10 / 359 НАПИСИ
ПОСТАПКАТА ЗА ВНЕСУВАЊЕ НА БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ ТРЕБА ДА ПОЧНЕ ВО ЈУНИ, НАЈАВИ ЏАФЕРИ

ПОСТАПКАТА ЗА ВНЕСУВАЊЕ НА БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ ТРЕБА ДА ПОЧНЕ ВО ЈУНИ, НАЈАВИ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска најави дека постапката за уставни измени би требало да започне најдоцна во јуни-јули годинава и да за ...
НЕНСИ ПЕЛОСИ ДОАЃА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ ЗА ДЕОКУПАЦИЈА НА КРИМ, УЧЕСТВУВА И МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

НЕНСИ ПЕЛОСИ ДОАЃА НА САМИТОТ ВО ЗАГРЕБ ЗА ДЕОКУПАЦИЈА НА КРИМ, УЧЕСТВУВА И МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери вчера и денеска учествува на Првиот парламентарен самит на Меѓународната платформа за Крим што се одржува во ...
ЏАФЕРИ СМЕТА ДЕКА РЕФЕРЕНДУМСКОТО ПРАШАЊЕ НА ЛЕВИЦА Е НЕДЕЛОВНИЧКО И ГИ УПАТИ ДА СМИСЛАТ НОВО ВО РОК ОД 15 ДЕНА

ЏАФЕРИ СМЕТА ДЕКА РЕФЕРЕНДУМСКОТО ПРАШАЊЕ НА ЛЕВИЦА Е НЕДЕЛОВНИЧКО И ГИ УПАТИ ДА СМИСЛАТ НОВО ВО РОК ОД 15 ДЕНА

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека прашањето во барањето за референдум на Левица е несоодветно поставено и бара предлагачот да го доп ...
ЛЕВИЦА ЈА ПОДНЕСЕ ВО СОБРАНИЕТО ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

ЛЕВИЦА ЈА ПОДНЕСЕ ВО СОБРАНИЕТО ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

Лидерот на Левица Димитар Апасиев денеска го предаде барањето за покренување задолжителен и дополнителен референдум на државно ниво до архивата на Соб ...
ДВА КИЛОМЕТРА

ДВА КИЛОМЕТРА

Ако не можеме да крадеме, ќе си одиме. ...
ЏАФЕРИ ЈА ОДБИ ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, ВМРО-ДПМНЕ СЕ ЧУДИ КАДЕ ПРОЧИТАЛ ДЕКА НЕ Е УСТАВНА

ЏАФЕРИ ЈА ОДБИ ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, ВМРО-ДПМНЕ СЕ ЧУДИ КАДЕ ПРОЧИТАЛ ДЕКА НЕ Е УСТАВНА

Собранискиот спикер Талат Џафери стави крај на идејата за референдум иницирана од опозиционата ВМРО-ДПМНЕ со цел да се проба да се прекине важноста на ...
НАРОДОТ СЕ ПОДЕЛИ НА ВМРОВЦИ И КОМУЊАРИ, ЕВРОПЕЈЦИ И РУСОФИЛИ, АЛБАНОФОБИ И БУГАРОФИЛИ, КАЖА ЏАФЕРИ ОД ПЕЛИНЦЕ СО ПОРАКА ДА ЈА ЧУВАМЕ МАКЕДОНИЈА

НАРОДОТ СЕ ПОДЕЛИ НА ВМРОВЦИ И КОМУЊАРИ, ЕВРОПЕЈЦИ И РУСОФИЛИ, АЛБАНОФОБИ И БУГАРОФИЛИ, КАЖА ЏАФЕРИ ОД ПЕЛИНЦЕ СО ПОРАКА ДА ЈА ЧУВАМЕ МАКЕДОНИЈА

Претседателот на Собранието Талат Џафери од меморијалниот центар Пелинце денеска кажа дека предизвиците на нашиот пат никако не престануваат, тешки од ...
АЛТЕРНАТИВА БИЛА ЛУТА ДЕКА УШТЕ НЕМА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛСКО МЕСТО ВО СОБРАНИЕТО, А ОПОЗИЦИЈАТА НИКОЈ НЕ ЈА БАРА КОГА НЕМА КВОРУМ

АЛТЕРНАТИВА БИЛА ЛУТА ДЕКА УШТЕ НЕМА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛСКО МЕСТО ВО СОБРАНИЕТО, А ОПОЗИЦИЈАТА НИКОЈ НЕ ЈА БАРА КОГА НЕМА КВОРУМ

Претседателот на Собранието Талат Џафери кој денеска ја прекина работата на 79. седница со 33 точки за расправа, зашто од вкупно потпишани 85, во сала ...
ОД 85 ПОТПИШАНИ ПРАТЕНИЦИ, 32 ДОШЛЕ САМО ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ И НЕЈЌАТ ДА РАБОТАТ, ЏАФЕРИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГО РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО

ОД 85 ПОТПИШАНИ ПРАТЕНИЦИ, 32 ДОШЛЕ САМО ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ И НЕЈЌАТ ДА РАБОТАТ, ЏАФЕРИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГО РАСПУШТИ СОБРАНИЕТО

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска ја прекина работата на 79-та седница која има 33 точки за расправа, со образложение дека нема услови ...
КОШКАЊЕ, ПЦОСТИ, СРЕДЕН ПРСТ И ЗАКАНУВАЧКИ ПОКАЗАЛЕЦ ВО СОБРАНИЕТО, НО И ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ЏАФЕРИ ДЕКА ВО ИДНИНА СЕКОЈ МОЖЕ НА ГОВОРНИЦА ДА ГО ИЗВАДИ СВОЈОТ ГОЦЕ

КОШКАЊЕ, ПЦОСТИ, СРЕДЕН ПРСТ И ЗАКАНУВАЧКИ ПОКАЗАЛЕЦ ВО СОБРАНИЕТО, НО И ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ЏАФЕРИ ДЕКА ВО ИДНИНА СЕКОЈ МОЖЕ НА ГОВОРНИЦА ДА ГО ИЗВАДИ СВОЈОТ ГОЦЕ

По целодневна едносмерна расправа, во нормална атмосфера кога зборат пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, а со силни свирежи и попречување кога реплицираат тие ...
1 2 3 36 10 / 359 НАПИСИ