Таг: Талат Џафери

1 30 31 32 33 320 / 323 НАПИСИ
СПЕЦИЈАЛЦИ СО ДИМНИ БОМБИ ГИ ИЗВАДИЈА ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ И ТАЛАТ ОД ПРЕС-ЦЕНТАРОТ НА СОБРАНИЕТО

СПЕЦИЈАЛЦИ СО ДИМНИ БОМБИ ГИ ИЗВАДИЈА ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ И ТАЛАТ ОД ПРЕС-ЦЕНТАРОТ НА СОБРАНИЕТО

Полициски специјалци ги извлекоа пратениците на СДСМ и новиот претседател на Собранието Талат Џафери, кои беа заглавени во прес-центарот, откако демон ...
ТАЛАТ И ПРАТЕНИЦИТЕ ОД МНОЗИНСТВОТО СЕ ЗАКЛУЧЕНИ ВО ПРЕС-ЦЕНТАРОТ

ТАЛАТ И ПРАТЕНИЦИТЕ ОД МНОЗИНСТВОТО СЕ ЗАКЛУЧЕНИ ВО ПРЕС-ЦЕНТАРОТ

Новиот претседател на Собранието Талат Џафери и пратениците од мнозинството се заклучени во прес-центарот, каде заедно со новинарите присуствуваа на п ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВЛЕГОА ВО СОБРАНИЕТО, ВНАТРЕ НЕ СЕ ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВЛЕГОА ВО СОБРАНИЕТО, ВНАТРЕ НЕ СЕ ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ

Демонстрантите од иницијативата „За заедничка Македонија“ влегоа во Собранието на Македонија додека новоизбраниот претседател Талат Џафери држеше прес ...
МНОЗИНСТВОТО ГО ИЗБРА ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

МНОЗИНСТВОТО ГО ИЗБРА ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Парлментарното мнозинство предводено од СДСМ со 61 глас „За“ го избра Талат Џафери од ДУИ за нов претседател на Собранието. Во тензична атмосфера, ...
ТАЛАТ ЏАФЕРИ Е ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

ТАЛАТ ЏАФЕРИ Е ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Талат Џафери од ДУИ е избран за нов претседател на Собранието. Лидерот на СДСМ Зоран Заев го прочита предлогот за Талат Џаферида биде нов парлемент ...
НЕ ГО ТЕРОРИЗИРАЈТЕ МНОЗИНСТВОТО, ДОЗВОЛЕТЕ ДА СЕ ИЗБЕРЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, МУ НАЈАВИ ЗАЕВ НА ВЕЉАНОСКИ

НЕ ГО ТЕРОРИЗИРАЈТЕ МНОЗИНСТВОТО, ДОЗВОЛЕТЕ ДА СЕ ИЗБЕРЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО, МУ НАЈАВИ ЗАЕВ НА ВЕЉАНОСКИ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев побара од претседавачот на конститутивната седница Трајко Вељаноски да не го тероризира оформеното мнозинство, да го почиту ...
МНОЗИНСТВОТО ЌЕ БАРА ОД ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ СОБРАНИЕТО ДА РАБОТИ НОН-СТОП

МНОЗИНСТВОТО ЌЕ БАРА ОД ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ СОБРАНИЕТО ДА РАБОТИ НОН-СТОП

СДСМ од претседавачот на конститутивната седница Трајко Вељаноски ќе  побара на гласање да го стави предлогот Собранието континуирано да заседава се д ...
ЗА ТРИ ДЕНА СОБРАНИЕ, ДИСКУТИРАА САМО ДВАЈЦА, ЧЕКААТ ДА ИМ ДОЈДЕ РЕДОТ УШТЕ 55 ПРАТЕНИЦИ

ЗА ТРИ ДЕНА СОБРАНИЕ, ДИСКУТИРАА САМО ДВАЈЦА, ЧЕКААТ ДА ИМ ДОЈДЕ РЕДОТ УШТЕ 55 ПРАТЕНИЦИ

За 11 часот е закажано четвртото продолжение на конститутивната седница на која треба да се изберат  претседателот и членовите на собраниската Комисиј ...
ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ПРЕДВОДЕНО ОД СДСМ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ПРЕДВОДЕНО ОД СДСМ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Парламентарното мнозинство, предводено од СДСМ, поднесе предлог од најмалку 20 пратеници за избор на Талат Џафери од ДУИ за претседател на Собранието. ...
ТАЛАТ ЏАФЕРИ КАНДИДАТ НА ДУИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

ТАЛАТ ЏАФЕРИ КАНДИДАТ НА ДУИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

ДУИ донесе одлука за кандидат за претседател на Парламентот да го предложи Талат Џафери. „По направените анализи и консултацијата со другите политичк ...
1 30 31 32 33 320 / 323 НАПИСИ