Таг: технички министер

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ЌЕ ПОДНЕСАМ ОСТАВКА, ВЕЛИ ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР ЧУЛЕВ

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ЌЕ ПОДНЕСАМ ОСТАВКА, ВЕЛИ ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР ЧУЛЕВ

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за САКАМДАКАЖАМ.МК демантира дека сака да поднесе оставка на функцијата. Вечерва низ медиумите с ...
ВЛАДАТА ПОНИШТИ 89 РАСПОРЕДУВАЊА НА ЧУЛЕВ

ВЛАДАТА ПОНИШТИ 89 РАСПОРЕДУВАЊА НА ЧУЛЕВ

Владата на синоќешната седница донесе одлука за поништување на 89 решенија за распоредување на работно место што ги донел техничкиот министер за внатр ...
СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА ТЕХНИЧКИ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ, ЗАЕВ СЕ СОМНЕВА ДЕКА ПРЕДЛОГОТ НА МИЦКОСКИ Е НЕУСТАВЕН

СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА ТЕХНИЧКИ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ, ЗАЕВ СЕ СОМНЕВА ДЕКА ПРЕДЛОГОТ НА МИЦКОСКИ Е НЕУСТАВЕН

Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски вечерва не се договорија кој ќе биде технички министер за внатрешни работи, бидејќи, как ...
3 / 3 НАПИСИ