Таг: Тексас

1 2 10 / 13 НАПИСИ
НАЈМАЛКУ ПЕТ УБИЕНИ ВО НОВОТО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО ТЕКСАС

НАЈМАЛКУ ПЕТ УБИЕНИ ВО НОВОТО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО ТЕКСАС

Најмалку пет луѓе се убиени во второто масовно пукање во Тексас во август. Маж во 30-ти години прво застрелал полицаец кој го запрел неговото возил ...
ТРАМП БАРА ПОГОЛЕМА ПРОВЕРКА ЗА НОСЕЊЕ ОРУЖЈЕ, НЕ КАЖА КАКО

ТРАМП БАРА ПОГОЛЕМА ПРОВЕРКА ЗА НОСЕЊЕ ОРУЖЈЕ, НЕ КАЖА КАКО

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги осуди нападите во Тексас и Охајо што се случија викендов како варварски злосторства „против целото ч ...
2О ЗАГИНАТИ ВО НАПАДОТ ВО ЕЛ ПАСО, ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА ДАЛИ Е ИЗВРШЕН ОД РАСНА ОМРАЗА

2О ЗАГИНАТИ ВО НАПАДОТ ВО ЕЛ ПАСО, ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА ДАЛИ Е ИЗВРШЕН ОД РАСНА ОМРАЗА

Млад вчера напаѓач пукаше во Ел Пасо, Тексас, во трговски центар со околу 3.000 посетители на шопинг пред почетокот на школската година, при што загин ...
НАЈМАЛКУ 15 ЖРТВИ ВО НАПАД ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ЕЛ ПАСО, ТЕКСАС

НАЈМАЛКУ 15 ЖРТВИ ВО НАПАД ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ЕЛ ПАСО, ТЕКСАС

Најмалку 15-мина загинаа во пукотниците во трговски центар во Ел Пасо, на границата на Тексас со Мексико, а 21-годишен маж е уапсен во врска со нападо ...
10 ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВИОН ПАДНА ВО ХАНГАР ВО ТЕКСАС

10 ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВИОН ПАДНА ВО ХАНГАР ВО ТЕКСАС

Мал авион се урна во аеродромски хангар во Тексас при што загинаа сите 10 лица во авионот. Авионот, двомоторен Бичкрафт БЕ-350 Кинг Ер, се урна набрзо ...
СТОТИЦИ ДЕЦА МИГРАНТИ ПРЕСЕЛЕНИ ОД ЦЕНТАРОТ ВО ТЕКСАС КАДЕ БИЛЕ ДРЖЕНИ ВО ЌЕЛИИ ВО НЕХУМАНИ УСЛОВИ

СТОТИЦИ ДЕЦА МИГРАНТИ ПРЕСЕЛЕНИ ОД ЦЕНТАРОТ ВО ТЕКСАС КАДЕ БИЛЕ ДРЖЕНИ ВО ЌЕЛИИ ВО НЕХУМАНИ УСЛОВИ

Околу 250 деца мигранти се преселени од пренатрупаниот пограничен центар во Тексас, каде што биле држени со недели во тешки услови. Адвокатите кои доб ...
ДЕСЕТИНА МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС

ДЕСЕТИНА МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС

Меѓу осум и десет луѓе се убиени, повеќето ученици, во пукањето во едно средно училиште во Санта Фе, Тексас, објави полицијата. Шерифот на округот ...
УБИЕЦОТ ОД ТЕКСАС ГО ИЗВРШИЛ МАСАКРОТ ВО ЦРКВА ПОСЕТУВАНА ОД НЕГОВАТА ТЕШТА

УБИЕЦОТ ОД ТЕКСАС ГО ИЗВРШИЛ МАСАКРОТ ВО ЦРКВА ПОСЕТУВАНА ОД НЕГОВАТА ТЕШТА

Полициските служби кои го истражуваат масовното пукање во Сатерленд Спрингс, Тексас, кога во црква беа убиени 26 луѓе, изјавија дека „домашна ситуациј ...
АМЕРИКАНСКИТЕ ЦРКВИ ТРЕБА ДА СЕ ВООРУЖАТ, ИЗЈАВИ ОБВИНИТЕЛОТ НА ТЕКСАС ПО ПОСЛЕДНИОТ МАСАКР

АМЕРИКАНСКИТЕ ЦРКВИ ТРЕБА ДА СЕ ВООРУЖАТ, ИЗЈАВИ ОБВИНИТЕЛОТ НА ТЕКСАС ПО ПОСЛЕДНИОТ МАСАКР

Јавниот обвинител на Тексас, Кен Пакстон, изјави дека граѓаните би требало да носат оружје кога одат во црква, реагирајќи на вчерашниот масакр во грат ...
ДЕЦА И БРЕМЕНА ЖЕНА МЕЃУ ЖРТВИТЕ НА МАСАКРОТ ВО ТЕКСАС

ДЕЦА И БРЕМЕНА ЖЕНА МЕЃУ ЖРТВИТЕ НА МАСАКРОТ ВО ТЕКСАС

Најмалку 26 лица се убиени, а 20 се повредени во најсмртоносното масовно пукање во историјата на Тексас, што се случи во една црква во градот Сатерлен ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ