Таг: температури

ОД ДЕНЕС ТЕМПЕРАТУРИ НАД 40 СТЕПЕНИ, БРЕМЕНИТЕ ЖЕНИ ОСЛОБОДЕНИ ОД РАБОТА, РАБОТНИЦИТЕ НЕ ТРЕБА ДА БИДАТ НА ОТВОРЕНО ОД 11 ДО 17 ЧАСОТ

ОД ДЕНЕС ТЕМПЕРАТУРИ НАД 40 СТЕПЕНИ, БРЕМЕНИТЕ ЖЕНИ ОСЛОБОДЕНИ ОД РАБОТА, РАБОТНИЦИТЕ НЕ ТРЕБА ДА БИДАТ НА ОТВОРЕНО ОД 11 ДО 17 ЧАСОТ

Од денеска до недела времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината и ќе биде активирано портокалово ниво на опасно ...
ВИКЕНДОВ СНЕГ, ОД ПОНЕДЕЛНИК ТЕМПЕРАТУРИ ДО МИНУС 15 СТЕПЕНИ

ВИКЕНДОВ СНЕГ, ОД ПОНЕДЕЛНИК ТЕМПЕРАТУРИ ДО МИНУС 15 СТЕПЕНИ

Врнежи од снег викендов и многу студено време со умерен до засилен северен ветер ќе ја зафати земјава од понеделник. Од Управата за хидрометеоролошки ...
НА -20 ВО БИТОЛА СЕ ТРОШИ ВОДА КАКО СРЕДЕ ЛЕТО, ЗА ДА НЕ ЗАМРЗНАТ ЦЕВКИТЕ

НА -20 ВО БИТОЛА СЕ ТРОШИ ВОДА КАКО СРЕДЕ ЛЕТО, ЗА ДА НЕ ЗАМРЗНАТ ЦЕВКИТЕ

Многу ниските температури, кои деновиве паднаа до -20 степени Целзиусови, ја зголемија потрошувачката на вода во Битола како среде лето. Од Нова годин ...
ВЛАСТА СО НАПАДИ САКА ДА ГИ ЗАМОЛЧИ НОВИНАРИТЕ, ОСУДИ ЗНМ

ВЛАСТА СО НАПАДИ САКА ДА ГИ ЗАМОЛЧИ НОВИНАРИТЕ, ОСУДИ ЗНМ

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) го осудуваат напливот на координирано вербално насилство на власта против новинари, кои, како што велат ...
4 / 4 НАПИСИ