Таг: тенкови

УКРАИНА СТАНА ГРОБИШТЕ НА РУСКИ ТЕНКОВИ И ОКЛОПНИ ВОЗИЛА, НО НЕМА ИНТЕРЕС ЗА НИВНО РЕЦИКЛИРАЊЕ

УКРАИНА СТАНА ГРОБИШТЕ НА РУСКИ ТЕНКОВИ И ОКЛОПНИ ВОЗИЛА, НО НЕМА ИНТЕРЕС ЗА НИВНО РЕЦИКЛИРАЊЕ

Русија зад себе остави вистинско гробиште на тенкови и друга воена опрема во Украина, кои ги има токму многу што почнаа да претставуваат проблем. Г ...
ДОНАЦИЈАТА ЗА УКРАИНА НЕМА ДА ЈА ЗАСЕГНЕ БОРБЕНАТА ГОТОВНОСТ НА АРМ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

ДОНАЦИЈАТА ЗА УКРАИНА НЕМА ДА ЈА ЗАСЕГНЕ БОРБЕНАТА ГОТОВНОСТ НА АРМ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

Владата досега донела три одлуки за донации на Украина и од безбедносни причини се класифицирани информациите за тоа што и каков вид опрема се донира, ...
НИЕ СМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО И ЌЕ Ѝ ПОМАГАМЕ НА УКРАИНА ДА СЕ ОДБРАНИ ОД РУСКАТА АГРЕСИЈА, Ѝ ОДГОВОРИЈА ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА И МНР НА ЗАХАРОВА ЗА ДОНИРАНИТЕ ТЕНКОВИ

НИЕ СМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО И ЌЕ Ѝ ПОМАГАМЕ НА УКРАИНА ДА СЕ ОДБРАНИ ОД РУСКАТА АГРЕСИЈА, Ѝ ОДГОВОРИЈА ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА И МНР НА ЗАХАРОВА ЗА ДОНИРАНИТЕ ТЕНКОВИ

Министерството за одбрана и Министерството за надворешни работи велат дека Македонија од самиот почеток ја осуди руската инвазија на Украина и набрзо ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ Ѝ ДОНИРА ТЕНКОВИ НА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА

МАКЕДОНИЈА ЌЕ Ѝ ДОНИРА ТЕНКОВИ НА УКРАИНСКАТА ВОЈСКА

Македонија ќе ѝ донира стари тенкови на украинската војска, додека истовремено планира да ја модернизира својата армија согласно НАТО стандардите, пот ...
РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА НАПАДИТЕ ВРЗ КИЕВ УНИШТИЛЕ ТЕНКОВИ ПОДАРЕНИ ОД ЗАПАДОТ

РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА НАПАДИТЕ ВРЗ КИЕВ УНИШТИЛЕ ТЕНКОВИ ПОДАРЕНИ ОД ЗАПАДОТ

Руското Министерство за одбрана соопшти дека денешните воздушни напади врз главниот град на Украина уништиле тенкови донирани од Западот и други оклоп ...
ЧЕШКА Е ПРВАТА ЗЕМЈА КОЈА ИСПРАЌА ТЕНКОВИ ЗА УКРАИНА

ЧЕШКА Е ПРВАТА ЗЕМЈА КОЈА ИСПРАЌА ТЕНКОВИ ЗА УКРАИНА

Чешката министерка за одбрана Јана Чернохова потврди дека нејзината земја ќе испрати тенкови за Украина. Таа напиша на Твитер дека Чешка испраќа „сушт ...
6 / 6 НАПИСИ