Таг: Теодора Генчовска

ГОЛЕМО М

ГОЛЕМО М

Да сме сега некои граѓани, па да ја затрупаме нашата „контакт точка“ – македонското Министерство за надворешни работи со барем еден милион поплаки за ...
ЦЕЛОСЕН ТЕКСТ НА ПРОТОКОЛОТ СО БУГАРИЈА ШТО ГО ПОТПИШАА ОСМАНИ И ГЕНЧОВСКА

ЦЕЛОСЕН ТЕКСТ НА ПРОТОКОЛОТ СО БУГАРИЈА ШТО ГО ПОТПИШАА ОСМАНИ И ГЕНЧОВСКА

Министерството за надворешни работи преку државната информативна агенција МИА го објави интегралниот текст на вториот билатерален Протокол за исполнув ...
БУГАРИЈА И НАТАМУ НЕ ГО ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ГЕНЧОВСКА

БУГАРИЈА И НАТАМУ НЕ ГО ПРИЗНАВА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ГЕНЧОВСКА

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Теодора Генчовска на прес-конференцијата по потпишувањето на билатералниот протокол меѓу Бугарија и Сев ...
ОСМАНИ И ГЕНЧОВСКА ГО ПОТПИШАА ВТОРИОТ БИЛАТЕРАЛЕН ПРОТОКОЛ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА

ОСМАНИ И ГЕНЧОВСКА ГО ПОТПИШАА ВТОРИОТ БИЛАТЕРАЛЕН ПРОТОКОЛ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА

Mинистрите за надворешни работи на Македонија и Бугарија, Теодора Генчовска и Бујар Османи, денеска во бугарското Министерството за надворешни работи ...
БУГАРИЈА НАЈАВИ ДИПЛОМАТСКИ МЕРКИ ПРОТИВ „ГОВОРОТ НА ОМРАЗА“ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО СКОПЈЕ

БУГАРИЈА НАЈАВИ ДИПЛОМАТСКИ МЕРКИ ПРОТИВ „ГОВОРОТ НА ОМРАЗА“ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО СКОПЈЕ

Министерката за надворешни работи на Бугарија Теодора Генчовска најавува дипломатски мерки против говорот на омраза, по протестите коишто се одржуваат ...
НИКАДЕ НЕ ВЕЛАМ ДЕКА ПЕТКОВ НОСЕЛ РЕШЕНИЈА РАЗЛИЧНИ ОД ПОЗНАТИТЕ ДОКУМЕНТИ ЗА МАКЕДОНИЈА, КАЖА ГЕНЧОВСКА ПРЕД БУГАРСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ

НИКАДЕ НЕ ВЕЛАМ ДЕКА ПЕТКОВ НОСЕЛ РЕШЕНИЈА РАЗЛИЧНИ ОД ПОЗНАТИТЕ ДОКУМЕНТИ ЗА МАКЕДОНИЈА, КАЖА ГЕНЧОВСКА ПРЕД БУГАРСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ

Бугарската министерка за надворешни работи во оставка Теодора Генчовска рече дека премиерот Кирил Петков не носел решенија различни од познатите докум ...
ГЕНЧОВСКА ЈА НАПУШТА БУГАРСКАТА ВЛАДА ЗАРАДИ МАКЕДОНИЈА

ГЕНЧОВСКА ЈА НАПУШТА БУГАРСКАТА ВЛАДА ЗАРАДИ МАКЕДОНИЈА

Бугарската министерка за надворешни работи Теодора Генчовска се очекува до крајот на денот да поднесе оставка, откако другите тројца министри од парти ...
СЕ СОСЛУШАВМЕ СО ГЕНЧОВСКА, ЌЕ БАРАМЕ РЕШЕНИЕ ПРИФАТЛИВО ЗА ОБЕТЕ СТРАНИ, РЕЧЕ ОСМАНИ

СЕ СОСЛУШАВМЕ СО ГЕНЧОВСКА, ЌЕ БАРАМЕ РЕШЕНИЕ ПРИФАТЛИВО ЗА ОБЕТЕ СТРАНИ, РЕЧЕ ОСМАНИ

По дводневните разговори со министерката за надворешни работи Теодора Генчовска во Скопје, министерот Бујар Османи смета дека македонската страна успе ...
ГЕНЧОВСКА ВЕЛИ ДЕКА ПОДМЕТНАТИОТ ПОЖАР ВО БИТОЛА НЕ Е ПРОВОКАЦИЈА ОД БУГАРСКА СТРАНА, НО ИМЕТО НА КЛУБОТ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ НЕМА ДА СЕ СМЕНИ

ГЕНЧОВСКА ВЕЛИ ДЕКА ПОДМЕТНАТИОТ ПОЖАР ВО БИТОЛА НЕ Е ПРОВОКАЦИЈА ОД БУГАРСКА СТРАНА, НО ИМЕТО НА КЛУБОТ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ НЕМА ДА СЕ СМЕНИ

„Никогаш од бугарска страна“, кусо одговори министерката за надворешни работи на Бугарија Теодора Генчовска, на новинарското прашање на САКАМДАКАЖАМ.М ...
9 / 9 НАПИСИ