Таг: тестирање

1 2 3 7 10 / 61 НАПИСИ
САД ГО ОДОБРИЈА ПРВИОТ ДОМАШЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19 КОЈ ГИ ДАВА РЕЗУЛТАТИТЕ ЗА 30 МИНУТИ

САД ГО ОДОБРИЈА ПРВИОТ ДОМАШЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19 КОЈ ГИ ДАВА РЕЗУЛТАТИТЕ ЗА 30 МИНУТИ

Американските регулатори ја одобрија употребата на првиот брз тест за коронавирус што целосно може да се спроведе дома. Сепак, за користењето на тесто ...
И БЕЛГИСКАТА КОМПАНИЈА „ЈАНСЕН“ ЈА ПОЧНУВА ЗАВРШНАТА ФАЗА ОД ТЕСТИРАЊЕТО НА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

И БЕЛГИСКАТА КОМПАНИЈА „ЈАНСЕН“ ЈА ПОЧНУВА ЗАВРШНАТА ФАЗА ОД ТЕСТИРАЊЕТО НА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

Во Велика Британија почна трето големо тестирање на вакцина против ковид-19, развиена од белгиската компанија „Јансен“. Таа користи генетски модифицир ...
ИЛОН МАСК ТВРДИ ДЕКА ВО ИСТ ДЕН ИМАЛ ДВА ПОЗИТИВНИ, ПА ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА ЗА КОВИД-19

ИЛОН МАСК ТВРДИ ДЕКА ВО ИСТ ДЕН ИМАЛ ДВА ПОЗИТИВНИ, ПА ДВА НЕГАТИВНИ ТЕСТА ЗА КОВИД-19

Извршниот шеф на „Тесла“ Илон Маск ја доведе во прашање веродостојноста на тестовите за ковид-19, тврдејќи дека во ист ден прво имал два позитивни, а ...
ОКСФОРД ПРОДОЛЖУВА СО ТЕСТИРАЊЕТО НА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19, ПОЧИНАТИОТ ВОЛОНТЕР НЕ ЈА НИ ПРИМИЛ ВАКЦИНАТА

ОКСФОРД ПРОДОЛЖУВА СО ТЕСТИРАЊЕТО НА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19, ПОЧИНАТИОТ ВОЛОНТЕР НЕ ЈА НИ ПРИМИЛ ВАКЦИНАТА

Тестирањето на можна вакцина против ковид-19 што ја развиваат „АстроЗенека“ и Универзитетот Оксфорд ќе продолжи откако беше испитана смрт на еден воло ...
УШТЕ 10 ПОЧИНАТИ, НОВИ 428 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.853 ТЕСТОВИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

УШТЕ 10 ПОЧИНАТИ, НОВИ 428 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.853 ТЕСТОВИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

Десет лица починаа во последните 24 часа, а регистрирани се 428 случаи на ковид-19 од направени 1.853 тестирања, соопшти Министерството за здравство. ...
СЛОВАЧКА НАРАЧА 13 МИЛИОНИ БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС И ЌЕ ГИ ТЕСТИРА СИТЕ ЖИТЕЛИ НАД 10 ГОДИНИ

СЛОВАЧКА НАРАЧА 13 МИЛИОНИ БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС И ЌЕ ГИ ТЕСТИРА СИТЕ ЖИТЕЛИ НАД 10 ГОДИНИ

Словачка нарача 13 милиони брзи антиген тестови и планира да ги тестира сите жители постари од десет години, откако последното ширење на коронавирусот ...
НОВИ 594 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД КОИ 303 ВО СКОПЈЕ, ПОЧИНАА ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ

НОВИ 594 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД КОИ 303 ВО СКОПЈЕ, ПОЧИНАА ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ

Денеска се регистрирани 594 нови случаи на ковид 19 од 2.617 тестирања, починаа три лица. Од новите заболени 303 се од Скопје,  Куманово-22, Дебар-5, ...
КИНЕСКИ ГРАД ГИ ТЕСТИРАШЕ СИТЕ 11 МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ И НЕ ОТКРИ НИЕДЕН НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

КИНЕСКИ ГРАД ГИ ТЕСТИРАШЕ СИТЕ 11 МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ И НЕ ОТКРИ НИЕДЕН НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

Кинескиот град Кингдао го заврши експресното тестирање на сите свои 11 милиони жители и не пронајде ниеден нов случај на коронавирус. До вчера биле ан ...
9 ПОЧИНАТИ, 445 НОВОРЕГИСТРИРАНИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО ПОСЛЕДНОТО ДЕНОНОЌИЕ

9 ПОЧИНАТИ, 445 НОВОРЕГИСТРИРАНИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО ПОСЛЕДНОТО ДЕНОНОЌИЕ

Нови 445 случаи на ковид-19 се регистрирани во последниве 24 часа од 2.441 тестирања, а починати се 9 лица. Нови случаи на ковид-19 се во: Скопје-249, ...
КИНЕСКИ ГРАД ЗА ПЕТ ДЕНА ЌЕ ГИ ТЕСТИРА СИТЕ ДЕВЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ ЗА КОРОНАВИРУС

КИНЕСКИ ГРАД ЗА ПЕТ ДЕНА ЌЕ ГИ ТЕСТИРА СИТЕ ДЕВЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ ЗА КОРОНАВИРУС

Кинескиот град Кингдао почна да го тестира целото свое население за коронавирус, што планира да го заврши за пет дена. Масовното тестирање ќе опфати д ...
1 2 3 7 10 / 61 НАПИСИ