Таг: тестирање

1 2 3 4 10 20 / 94 НАПИСИ
ВРАБОТЕНИТЕ ВО ГОЛЕМИТЕ КОМПАНИИ ВО САД ЌЕ МОРА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19 ДО 4 ЈАНУАРИ ИЛИ РЕДОВНО ДА СЕ ТЕСТИРААТ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО ГОЛЕМИТЕ КОМПАНИИ ВО САД ЌЕ МОРА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19 ДО 4 ЈАНУАРИ ИЛИ РЕДОВНО ДА СЕ ТЕСТИРААТ

Десетици милиони Американци кои работат во компании со повеќе од 100 вработени ќе треба да бидат целосно вакцинирани против ковид-19 до 4 јануари или ...
ШЕСТМИНА ОСНОВЦИ ИМАЛЕ ПОЗИТИВЕН КОВИД ТЕСТ ОД 1.323 ДОСЕГА ТЕСТИРАНИ УЧЕНИЦИ

ШЕСТМИНА ОСНОВЦИ ИМАЛЕ ПОЗИТИВЕН КОВИД ТЕСТ ОД 1.323 ДОСЕГА ТЕСТИРАНИ УЧЕНИЦИ

Шест ученици од основните училишта имале позитивен тест на ковид-19 од досега вкупно тестирани 1.323 ученици во средни и основни училишта на подрачјет ...
СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 КАЈ ДЕЦАТА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 КАЈ ДЕЦАТА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Се намалува бројот на новозаболени од ковид-19 кај децата, стои во последниот извештај на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Во извештајот за период о ...
ЗЕМАЊЕТО БРИС ОД ГРЛО И НОС НА УЧЕНИЦИ ЗА КОВИД-19 ПОЧНУВА УТРЕ ВО ДВЕ СКОПСКИ СРЕДНИ ШКОЛИ

ЗЕМАЊЕТО БРИС ОД ГРЛО И НОС НА УЧЕНИЦИ ЗА КОВИД-19 ПОЧНУВА УТРЕ ВО ДВЕ СКОПСКИ СРЕДНИ ШКОЛИ

Во скопските средни училишта „Панче Караѓозов“ и „Зеф Љуш Марку“ утре почнува тестирањето за ковид-19 со земање брис од грло и нос на учениците. Утре, ...
АНГЛИСКА ЛАБОРАТОРИЈА ЗАТВОРЕНА ОТКАКО ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ИМАЛЕ НЕТОЧЕН НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19

АНГЛИСКА ЛАБОРАТОРИЈА ЗАТВОРЕНА ОТКАКО ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ИМАЛЕ НЕТОЧЕН НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19

Британските власти ја суспендираа лабораторијата за тестирање за ковид-19 во англискиот град Вулверхемптон поради грижите дека им дала неточен негатив ...
ИЗОЛИРАЈТЕ СЕ АКО ИМАТЕ СИМПТОМИ НА КОВИД-19, ИАКО ИМАТЕ НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ, ВЕЛАТ БРИТАНСКИТЕ ЕКСПЕРТИ

ИЗОЛИРАЈТЕ СЕ АКО ИМАТЕ СИМПТОМИ НА КОВИД-19, ИАКО ИМАТЕ НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ, ВЕЛАТ БРИТАНСКИТЕ ЕКСПЕРТИ

Британските експерти ги советуваат луѓето да одат во изолација ако имаат симптоми на ковид-19, дури и ако притоа имале негативен ПЦР тест. Ова следув ...
„А1 МАКЕДОНИЈА“ ПОЧНУВА СО ЗАВРШНОТО ТЕСТИРАЊЕ НА 5Г МРЕЖАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

„А1 МАКЕДОНИЈА“ ПОЧНУВА СО ЗАВРШНОТО ТЕСТИРАЊЕ НА 5Г МРЕЖАТА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

„А1 Македонија“ објави дека постави 5Г мрежа во центарот на Скопје заради финално тестирање, со што дојде чекор поблиску до комерцијално воведување на ...
ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ ИЛЈАДНИЦИ ДЕЦА ВО СИТЕ ОСНОВНИ И СРЕДНИ УЧИЛИШТА ЗА ДА СЕ УТВРДИ ДАЛИ ИМА АСИМПТОМАТСКИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУСОТ

ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ ИЛЈАДНИЦИ ДЕЦА ВО СИТЕ ОСНОВНИ И СРЕДНИ УЧИЛИШТА ЗА ДА СЕ УТВРДИ ДАЛИ ИМА АСИМПТОМАТСКИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУСОТ

Ученици од сите основни и средни училишта во Македонија ќе бидат тестирани за коронавирус во наредните две недели, со цел да се утврди дали постојат а ...
ГРЦИЈА ГИ ОТВОРИ УЧИЛИШТАТА СО ТЕСТИРАЊЕ НА ДЕЦАТА ДВАПАТИ НЕДЕЛНО

ГРЦИЈА ГИ ОТВОРИ УЧИЛИШТАТА СО ТЕСТИРАЊЕ НА ДЕЦАТА ДВАПАТИ НЕДЕЛНО

Грција денеска ги отвори училиштата среде повторниот пораст на бројот на заразени со коронавирус, предизвикано од попреносливиот делта сој. Според ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ТЕСТИРАШЕ НОВ ПРОЕКТИЛ СО ДОЛГ ДОМЕТ СРЕДЕ ЕКОНОМСКАТА КРИЗА ВО ЗЕМЈАТА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ТЕСТИРАШЕ НОВ ПРОЕКТИЛ СО ДОЛГ ДОМЕТ СРЕДЕ ЕКОНОМСКАТА КРИЗА ВО ЗЕМЈАТА

Северна Кореја тестираше нов проектил со долг домет способен да погоди голем дел од Јапонија, објавија државните медиуми. Според агенцијата КЦНА, прое ...
1 2 3 4 10 20 / 94 НАПИСИ