Таг: тестирање

1 2 3 4 5 10 30 / 94 НАПИСИ
18-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ГЕВГЕЛИЈА Е МЕЃУ 31 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19, УШТЕ 256 ПОЗИТИВНИ ОД 2.778 ТЕСТОВИ

18-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ГЕВГЕЛИЈА Е МЕЃУ 31 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19, УШТЕ 256 ПОЗИТИВНИ ОД 2.778 ТЕСТОВИ

Осумнаесестгодишно лице од Гевгелија е меѓу 31 починат од ковид-19 во последниве 24 часа, а регистрирани се 256 нови случаи од 2.778 тестирања, соопшт ...
ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГО УКИНЕ БЕСПЛАТНОТО ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОРОНАВИРУС ЗА ДА ГО ПОТТИКНЕ ВАКЦИНИРАЊЕТО

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГО УКИНЕ БЕСПЛАТНОТО ТЕСТИРАЊЕ ЗА КОРОНАВИРУС ЗА ДА ГО ПОТТИКНЕ ВАКЦИНИРАЊЕТО

Германските лидери договорија да се укине бесплатното брзо тестирање за коронавирус, со цел да го поттикнат вакцинирањето. Рестрикциите ќе останат на ...
ВУХАН ЌЕ ГИ ТЕСТИРА СИТЕ 11 МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ ПО СЕДУМ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

ВУХАН ЌЕ ГИ ТЕСТИРА СИТЕ 11 МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ ПО СЕДУМ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Властите на Вухан, градот од кој почна пандемијата на коронавирусот, ќе ги тестира сите 11 милиони жители откако беа регистрирани неколку позитивни сл ...
БЕСПЛАТНИ БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА ХИВ ОД ДЕНЕС ДО 7 ЈУНИ НА ДВЕ ЛОКАЦИИ ВО СКОПЈЕ

БЕСПЛАТНИ БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА ХИВ ОД ДЕНЕС ДО 7 ЈУНИ НА ДВЕ ЛОКАЦИИ ВО СКОПЈЕ

Бесплатно тестирање со брзи тестови за ХИВ ќе се врши од денес до 7 јуни во Младинскиот центар на ХЕРА „Сакам да знам“ на Водно секој работен ден од 1 ...
ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ ЗА ДРОГА ПО ВРАЌАЊЕТО ВО ИТАЛИЈА

ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ ЗА ДРОГА ПО ВРАЌАЊЕТО ВО ИТАЛИЈА

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) соопшти дека пејачот Дамиано Давид од италијанската рок група „Манескин“ која синоќа победи на Евровизија, доброво ...
АНГЛИЧАНИТЕ ЌЕ ДОБИВААТ ПО ДВА БЕСПЛАТНИ БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС НЕДЕЛНО

АНГЛИЧАНИТЕ ЌЕ ДОБИВААТ ПО ДВА БЕСПЛАТНИ БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС НЕДЕЛНО

Сите во Англија ќе имаат можност бесплатно да се тестираат за коронавирус со брзи тестови двапати неделно, почнувајќи од овој петок, откако владата ја ...
СИТЕ КОИ ЛЕТААТ ЗА ГЕРМАНИЈА ПРЕТХОДНО ЌЕ МОРА ДА СЕ ТЕСТИРААТ ЗА КОВИД-19

СИТЕ КОИ ЛЕТААТ ЗА ГЕРМАНИЈА ПРЕТХОДНО ЌЕ МОРА ДА СЕ ТЕСТИРААТ ЗА КОВИД-19

Сите кои патуваат со авион за Германија претходно ќе мора да се тестираат за коронавирус, додека земјата се обидува да го запре третиот бран на пандем ...
АМЕРИКАНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ ПОТВРДИ ДЕКА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА „АСТРАЗЕНЕКА“ Е БЕЗБЕДНА И ЕФЕКТИВНА ЗА СИТЕ ВОЗРАСНИ ГРУПИ

АМЕРИКАНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ ПОТВРДИ ДЕКА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА „АСТРАЗЕНЕКА“ Е БЕЗБЕДНА И ЕФЕКТИВНА ЗА СИТЕ ВОЗРАСНИ ГРУПИ

САД ги објавија резултатите од клиничките тестирања на вакцината против ковид-19 на Оксфорд и „АстраЗенека“, кои кажуваат дека таа е безбедна и делотв ...
ЈАПОНИЈА ПОБАРА ОД КИНА ДА ПРЕСТАНЕ ДА ИМ ПРАВИ АНАЛНИ ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС НА НЕЈЗИНИ ДРЖАВЈАНИ

ЈАПОНИЈА ПОБАРА ОД КИНА ДА ПРЕСТАНЕ ДА ИМ ПРАВИ АНАЛНИ ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС НА НЕЈЗИНИ ДРЖАВЈАНИ

Јапонија побара од Кина да престане да зема анални брисови за тестирање на коронавирус од нејзини државјани кога влегуваат во земјата. Таа реагираше о ...
СЕКОЈ ВТОР ВЕЛЕШАНЕЦ ШТО СЕ ТЕСТИРАЛ ЗА КОВИД-19 ИЗЛЕГОЛ ПОЗИТИВЕН

СЕКОЈ ВТОР ВЕЛЕШАНЕЦ ШТО СЕ ТЕСТИРАЛ ЗА КОВИД-19 ИЗЛЕГОЛ ПОЗИТИВЕН

Секој втор жител на Велес кој направил ковид тест излегол позитивен. Ова го покажува епидемиолошката анализа за 2020 на Центарот за јавно здравје Веле ...
1 2 3 4 5 10 30 / 94 НАПИСИ