Таг: тестирање

1 3 4 5 6 7 10 50 / 94 НАПИСИ
КИНЕСКИ ГРАД ГИ ТЕСТИРАШЕ СИТЕ 11 МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ И НЕ ОТКРИ НИЕДЕН НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

КИНЕСКИ ГРАД ГИ ТЕСТИРАШЕ СИТЕ 11 МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ И НЕ ОТКРИ НИЕДЕН НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

Кинескиот град Кингдао го заврши експресното тестирање на сите свои 11 милиони жители и не пронајде ниеден нов случај на коронавирус. До вчера биле ан ...
9 ПОЧИНАТИ, 445 НОВОРЕГИСТРИРАНИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО ПОСЛЕДНОТО ДЕНОНОЌИЕ

9 ПОЧИНАТИ, 445 НОВОРЕГИСТРИРАНИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО ПОСЛЕДНОТО ДЕНОНОЌИЕ

Нови 445 случаи на ковид-19 се регистрирани во последниве 24 часа од 2.441 тестирања, а починати се 9 лица. Нови случаи на ковид-19 се во: Скопје-249, ...
КИНЕСКИ ГРАД ЗА ПЕТ ДЕНА ЌЕ ГИ ТЕСТИРА СИТЕ ДЕВЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ ЗА КОРОНАВИРУС

КИНЕСКИ ГРАД ЗА ПЕТ ДЕНА ЌЕ ГИ ТЕСТИРА СИТЕ ДЕВЕТ МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ ЗА КОРОНАВИРУС

Кинескиот град Кингдао почна да го тестира целото свое население за коронавирус, што планира да го заврши за пет дена. Масовното тестирање ќе опфати д ...
АВСТРАЛИЈА РАЗВИВА 15-МИНУТЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19 ШТО СЕ БАЗИРА НА ПЕКАРСКИ КВАСЕЦ

АВСТРАЛИЈА РАЗВИВА 15-МИНУТЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19 ШТО СЕ БАЗИРА НА ПЕКАРСКИ КВАСЕЦ

Австралиски истражувачи развиваат нов, 15-минутен тест за ковид-19, чија клучна состојка е пекарски квасец. Владата на Квинсленд ѝ одобри 1,5 милиј ...
ЗА 50 % НАМАЛЕНА ЦЕНАТА НА КОВИД ТЕСТОВИТЕ, ФОНДОТ ЌЕ ПЛАЌА НА ДРЖАВНИТЕ ЛАБОРАТОРИИ 1.850 ДЕНАРИ ПО ТЕСТ

ЗА 50 % НАМАЛЕНА ЦЕНАТА НА КОВИД ТЕСТОВИТЕ, ФОНДОТ ЌЕ ПЛАЌА НА ДРЖАВНИТЕ ЛАБОРАТОРИИ 1.850 ДЕНАРИ ПО ТЕСТ

Фондот за здравство воведе нова, намалена цена на тестовите за ковид-19. Тестирањето на сите пациенти што се со индикација за ковид-19 во државните ла ...
БРЗО ТЕСТИРАЊЕ СО ГАРГАРА ЗА КОВИД-19 ПРЕД ПОЛЕТУВАЊЕ ПОЧНА ДА СЕ ПРИМЕНУВА НА НЕКОИ ЕВРОПСКИ АЕРОДРОМИ

БРЗО ТЕСТИРАЊЕ СО ГАРГАРА ЗА КОВИД-19 ПРЕД ПОЛЕТУВАЊЕ ПОЧНА ДА СЕ ПРИМЕНУВА НА НЕКОИ ЕВРОПСКИ АЕРОДРОМИ

Нов брз израелски тест за коронавирус почна да се применува на европските аеродроми. Овој тест не се базира на земање брис кој потоа мора да се испита ...
СКОПСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ИМА ЗЕМЕНО 395 БРИСЕВИ ИЗМИНАТИВЕ ТРИ ДЕНА

СКОПСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ИМА ЗЕМЕНО 395 БРИСЕВИ ИЗМИНАТИВЕ ТРИ ДЕНА

Последните три дена Центар за јавно здравје Скопје има земено 395 брисеви за тестови за коронавирус, а за месец август таа бројка е 4.675, велат од Це ...
СТРУМИЦА ОТВОРИ НОВ ПУНКТ ЗА ЗЕМАЊЕ БРИСОВИ ЗА КОРОНАВИРУС ОТКАКО ДОСЕГАШНИОТ СЕ ЗАТВОРИ ПО РЕАКЦИЈА НА ЛОКАЛНИТЕ ЖИТЕЛИ

СТРУМИЦА ОТВОРИ НОВ ПУНКТ ЗА ЗЕМАЊЕ БРИСОВИ ЗА КОРОНАВИРУС ОТКАКО ДОСЕГАШНИОТ СЕ ЗАТВОРИ ПО РЕАКЦИЈА НА ЛОКАЛНИТЕ ЖИТЕЛИ

Во Струмица се отвори нов пункт за земање брисови за тестирање за ковид-19, откако Државниот здравствен инспекторат го затвори досегашниот кој функцио ...
СВЕТИ НИКОЛЕ СО 192 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ЌЕ ДОБИЕ МОБИЛЕН ПУНКТ ЗА ТЕСТИРАЊЕ

СВЕТИ НИКОЛЕ СО 192 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ЌЕ ДОБИЕ МОБИЛЕН ПУНКТ ЗА ТЕСТИРАЊЕ

Од среда ќе функционира новиот мобилен пункт за земање брисеви во Свети Николе, откако Комисијата за заразни болести одговори на барањето на Кризниот ...
САД ГО ПОЧНАА НАЈГОЛЕМОТО ТЕСТИРАЊЕ НА МОЖНА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 СО УЧЕСТВО НА 30.000 ДОБРОВОЛЦИ

САД ГО ПОЧНАА НАЈГОЛЕМОТО ТЕСТИРАЊЕ НА МОЖНА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 СО УЧЕСТВО НА 30.000 ДОБРОВОЛЦИ

Најголемото тестирање на експериментална вакцина против ковид-19 досега почна вчера во САД и во него ќе учествуваат 30.000 доброволци. „Модерна“ и Нац ...
1 3 4 5 6 7 10 50 / 94 НАПИСИ