Таг: Тетово

1 69 70 71 72 710 / 720 НАПИСИ
АКО ДО ПРВИ НОЕМВРИ „ЈУГОХРОМ“ НЕ СТАВИ ФИЛТРИ, ТРЕБА ДА СЕ ЗАТВОРИ

АКО ДО ПРВИ НОЕМВРИ „ЈУГОХРОМ“ НЕ СТАВИ ФИЛТРИ, ТРЕБА ДА СЕ ЗАТВОРИ

На први ноември му истекува рокот на „Југохром“ за поставување филтри, и ако не ги постави фабриката треба да биде затворена, потсети денеска здружени ...
ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА И ПОНАТАМУ ОПСТОЈУВА

ТЕТОВСКАТА ДИВА ДЕПОНИЈА И ПОНАТАМУ ОПСТОЈУВА

Дивата депонија на влезот во Тетово и понатаму преставува болна точка на градот. Најавите дека таа брзо ќе се расчисти откако беа тргнати блокадите ко ...
ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ГО ОДРЖАА ПРВИОТ ЧАС НА ПЛОШТАД

ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ГО ОДРЖАА ПРВИОТ ЧАС НА ПЛОШТАД

„Започна“ учебната година за гимназијалците од македонската настава од гимназијата Кирил Пејчиновиќ од Тетово, но место во училишните клупи гимназијал ...
ТЕТОВЦИ ОД КОЛТУК ГО БЛОКИРАА ПАТОТ КОН ШАРПЛАНИНСКИТЕ СЕЛА

ТЕТОВЦИ ОД КОЛТУК ГО БЛОКИРАА ПАТОТ КОН ШАРПЛАНИНСКИТЕ СЕЛА

Дел од граѓаните од стариот дел на Тетово го блокираа патот кој води кон селата од шарпланинскиот масив. Блокадата кај населбата Колтук траеше половин ...
СТОКА ИМА, ПАРИ НЕМА ЗА КУРБАН БАЈРАМ ВО ТЕТОВО

СТОКА ИМА, ПАРИ НЕМА ЗА КУРБАН БАЈРАМ ВО ТЕТОВО

Блеење на стотици овци и кози, мукање на голем број крави и бикови - денес просторот околу стариот градски стадион во Тетово е претворен во голем сточ ...
ТЕТОВСКИТЕ УЧЕНИЦИ УШТЕ СЕДАТ ДОМА, ДИРЕКТОРОТ БАРА НОВО ТЕХНИЧКО РЕШЕНИЕ

ТЕТОВСКИТЕ УЧЕНИЦИ УШТЕ СЕДАТ ДОМА, ДИРЕКТОРОТ БАРА НОВО ТЕХНИЧКО РЕШЕНИЕ

Нема техничка можност тетовската гимназија да работи во три смени. Иако ова, како времено решение, беше договорено минатата недела по протестот на уче ...
ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ МАКЕДОНЦИ  ВО ТЕТОВО НА ПРОТЕСТИ НАМЕСТО ВО ШКОЛО

ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ МАКЕДОНЦИ ВО ТЕТОВО НА ПРОТЕСТИ НАМЕСТО ВО ШКОЛО

Наместо на училиште, тетовските гимназијалци, кои наставата ја следат на македонски јазик, новата учебна година ја започнаа со протести. Поддржани од ...
БЕЗ ДОЗВОЛА НА ОПШТИНАТА ИСЕЧЕНИ ДРВЈАТА ВО СПОРТСКИОТ ЦЕНТАР ВО ТЕТОВО

БЕЗ ДОЗВОЛА НА ОПШТИНАТА ИСЕЧЕНИ ДРВЈАТА ВО СПОРТСКИОТ ЦЕНТАР ВО ТЕТОВО

Откорнати се сите дрвја во спортскиот центар во Тетово, кој беше единствената слободна зелена површина во градот. Сечата ја извршил новиот закупец на ...
ТЕТОВО И ГОСТИВАР СКЛУЧИЈА ПРИМИРЈЕ ЗА ЃУБРЕТО, СООПШТИ ТЕУТА АРИФИ

ТЕТОВО И ГОСТИВАР СКЛУЧИЈА ПРИМИРЈЕ ЗА ЃУБРЕТО, СООПШТИ ТЕУТА АРИФИ

Градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи изјави дека конечно е постигнат договор со жителите на гостиварското село Русино и од четврток, тетовс ...
СЕЛА ЈА ОБВИНИ ТЕУТА ЗОШТО НЕ ЗЕЛА КОЊ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ЗА ДА ГО СПАСИ ТЕТОВО

СЕЛА ЈА ОБВИНИ ТЕУТА ЗОШТО НЕ ЗЕЛА КОЊ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ЗА ДА ГО СПАСИ ТЕТОВО

Градоначалникот на Струга Зијадин Села ја обвини колешката од Тетово Теута Арифи дека и како пратеничка и како вицепремиерка можела да влијае, но не с ...
1 69 70 71 72 710 / 720 НАПИСИ