ЕДЕН ЗАГИНАТ И ТРОЈЦА ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО МЕРЦЕДЕС ПАДНА ВО РЕКА ВО ТЕТОВСКО

  ЕДЕН ЗАГИНАТ И ТРОЈЦА ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО МЕРЦЕДЕС ПАДНА ВО РЕКА ВО ТЕТОВСКОИако истрагата е во тек, најверојатно причина за сообраќајната несреќа е неприлагодената брзина на возилото. (Фото: Фејсбук)

  Во сообраќајна несреќа синоќа околу 23 часот едно лице загина, а потешко се повредени уште три лица. Сообраќајката се случила на патот од Тетово кон месноста Бањиче кај бетонскиот мост кога возилото марка „мерцедес“ со тетовски регистарски таблички управувано од 32-годишниот Ш.Г. од село Лисец, од засега непознати причини изгубило контрола, ислетало од коловозот и паднало во река.

  „На местото на несреќата М.К. (44) од Тетово, поради тешки телесни повреди починала. Тешки телесни повреди добила сопатничката Ш.К. (19) од Тетово, додека сопатникот Е.Б. (34) Гостивар и возачот се задобиле со телесни повреди. Сите повредени се однесени во тетовската Клиничка болница каде им е укажана лекарска помош“, соопшти портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

  На местото на несреќата увид извршиле претставници од Основното јавно обвинителство од Тетово и стручни лица од СВР Тетово. По наредба на обвинителот, телото на починатата е дадено за обдукција.

  Иако истрагата е во тек, најверојатно причина за сообраќајната  несреќа е неприлагодената брзина на возилото.

  З. АНДОНОВ

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира