Таг: Теута Арифи

1 2 3 7 10 / 67 НАПИСИ
ТЕТОВО НЕМА АВТОБУСИ, АМА ИМА ПРЕТПРИЈАТИЕ ЗА ЈАВЕН ПРЕВОЗ И АВТОБУСКИ ПОСТОЈКИ

ТЕТОВО НЕМА АВТОБУСИ, АМА ИМА ПРЕТПРИЈАТИЕ ЗА ЈАВЕН ПРЕВОЗ И АВТОБУСКИ ПОСТОЈКИ

На главните сообраќајници во Тетово деновиве се поставени автобуски постојки за јавниот градски превоз и покрај тоа што градот сѐ уште нема автобуси з ...
ТЕТОВО Е ВО ВРВОТ СПОРЕД БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 И ОВОЈ ТРЕНД ЌЕ ПРОДОЛЖИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРИФИ

ТЕТОВО Е ВО ВРВОТ СПОРЕД БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 И ОВОЈ ТРЕНД ЌЕ ПРОДОЛЖИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРИФИ

По полни три месеци, градоначалничката на Општина Тетово Теута Арифи денеска на прес-конференција повторно зборуваше за состојбата со ковид-19 во реги ...
НАЈВИСОКИТЕ РЕОНИ НА ТЕТОВО 10 ДЕНА СЕ БЕЗ ВОДА, ЖИТЕЛИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРИФИ ЈА ПРЕНАСОЧИЛА ВОДАТА НА ДРУГА СТРАНА

НАЈВИСОКИТЕ РЕОНИ НА ТЕТОВО 10 ДЕНА СЕ БЕЗ ВОДА, ЖИТЕЛИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРИФИ ЈА ПРЕНАСОЧИЛА ВОДАТА НА ДРУГА СТРАНА

Десетици пластични шишиња и канти и ноќно бдеење за да се дочека некоја капка вода е секојдневието на жителите од улица Солунска во тетовската населба ...
НА ПОПОВА ШАПКА СЕ ГРАДАТ 80 ДИВОГРАДБИ, СРЕДЕ КАМПАЊАТА ШАР ПЛАНИНА ДА СТАНЕ НАЦИОНАЛЕН ПАРК

НА ПОПОВА ШАПКА СЕ ГРАДАТ 80 ДИВОГРАДБИ, СРЕДЕ КАМПАЊАТА ШАР ПЛАНИНА ДА СТАНЕ НАЦИОНАЛЕН ПАРК

Градежната мафија интензивно работи на бетонирање на Попова Шапка, така велат од граѓанската иницијатива „Да ја спасиме Попова Шапка“ и посочуваат дек ...
СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД 19 ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН, МЛАДИТЕ ПОД РИЗИК ОТИ НЕ НОСАТ МАСКИ И СЕ ГРУПИРААТ

СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД 19 ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН, МЛАДИТЕ ПОД РИЗИК ОТИ НЕ НОСАТ МАСКИ И СЕ ГРУПИРААТ

O Кризниот штаб на Општина Тетово велат дека продолжува трендот на намалување на бројот на заболени од ковид-19, како во Општина Тетово така и во окол ...
НАД 200 КАЗНЕТИ ВО ТЕТОВО ОТИ НЕ НОСЕЛЕ МАСКИ

НАД 200 КАЗНЕТИ ВО ТЕТОВО ОТИ НЕ НОСЕЛЕ МАСКИ

По пауза поради изборите, денеска повторно се огласи Кризниот штаб на општина Тетово од каде велат дека во однос на минатиот месец, намален е бројот н ...
ОД ДЕНЕСКА ПАК ПОЧНА СО РАБОТА МЕЃУОПШТИНСКИОТ ЈАВЕН ПРЕВОЗ ВО ТЕТОВСКО

ОД ДЕНЕСКА ПАК ПОЧНА СО РАБОТА МЕЃУОПШТИНСКИОТ ЈАВЕН ПРЕВОЗ ВО ТЕТОВСКО

Откако последниве неколку денови Општина Тетово бележеше нагло зголемување на бројот на заболени од КОВИД-19, кој во еден момент изнесуваше и 45 забол ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ЈА УКИНА ЗАБРАНАТА ЗА МЕЃУГРАДСКИ И ЛОКАЛЕН ПРЕВОЗ

ОПШТИНА ТЕТОВО ЈА УКИНА ЗАБРАНАТА ЗА МЕЃУГРАДСКИ И ЛОКАЛЕН ПРЕВОЗ

Кризниот штаб на Општина Тетово ја укина одлуката која со која се забрани одвивањето на меѓуградскиот и локалниот јавен превоз од и кон Општина Тетово ...
НЕ Е ПОТРЕБНО ПОВТОРНО ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС БИДЕЈЌИ НЕ ДАВА РЕЗУЛТАТИ, ВЕЛИ ТЕТОВСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ТЕУТА АРИФИ

НЕ Е ПОТРЕБНО ПОВТОРНО ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС БИДЕЈЌИ НЕ ДАВА РЕЗУЛТАТИ, ВЕЛИ ТЕТОВСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ТЕУТА АРИФИ

По денешниот редовен состанок на Кризниот штаб на Општина Тетово, градоначалничката Теута Арифи, рече дека е за олабавување на мерките и дека не е за ...
ВО ТЕТОВО ДЕНЕС НЕМА НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРИФИ АПЕЛИРА ДА НЕМА СОБИРАЊА ПО ДОМА

ВО ТЕТОВО ДЕНЕС НЕМА НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРИФИ АПЕЛИРА ДА НЕМА СОБИРАЊА ПО ДОМА

Тетово и понатаму е со висока бројка на заразени со КОВИД-19, констатира денеска Општинскиот кризен штаб, но охрабрува податокот дека изминатите 24 ча ...
1 2 3 7 10 / 67 НАПИСИ