Таг: Тина Тарнер

ЈА КОРИСТЕШЕ ТРАУМАТА ЗА ДА ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ – ЅВЕЗДИТЕ СЕ ЗБОГУВААТ СО РОК КРАЛИЦАТА ТИНА ТАРНЕР

ЈА КОРИСТЕШЕ ТРАУМАТА ЗА ДА ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ – ЅВЕЗДИТЕ СЕ ЗБОГУВААТ СО РОК КРАЛИЦАТА ТИНА ТАРНЕР

Познатите личности и обожавателите ѝ оддадоа почит на Тина Тарнер, 83-годишната соул легенда која почина вчера. Бијонсе ја нарече „олицетворение на ст ...
ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА ТИНА ТАРНЕР

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕЈАЧКА ТИНА ТАРНЕР

Тина Тарнер, една од пионерките на рокенролот која подоцна стана поп ѕвезда, почина денеска на 83 години по долго боледување, во нејзиниот дом близу Ц ...
НЕ МИ ФАЛИ СЦЕНАТА, ЗАСЛУЖИВ ДА СПИЈАМ ДО ПЛАДНЕ, ВЕЛИ ПЕНЗИОНЕРКАТА ТИНА ТАРНЕР

НЕ МИ ФАЛИ СЦЕНАТА, ЗАСЛУЖИВ ДА СПИЈАМ ДО ПЛАДНЕ, ВЕЛИ ПЕНЗИОНЕРКАТА ТИНА ТАРНЕР

Седумдесет и деветгодишната музичка дива Тина Тарнер веќе десет години не пее, не танцува ниту сака да се дотерува. Но, големата пејачка е актуелна пе ...
3 / 3 НАПИСИ