Таг: Томислав Тунтев

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
ПЕНДАРОВСКИ И ЗАЕВ ЛЕТААТ СО РЕДОВНИ ЛИНИИ ОТИ ВЛАДИНИОТ АВИОН Е НА СЕРВИС

ПЕНДАРОВСКИ И ЗАЕВ ЛЕТААТ СО РЕДОВНИ ЛИНИИ ОТИ ВЛАДИНИОТ АВИОН Е НА СЕРВИС

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис. Тие минатата недела на сво ...
ЈОВАН МИТРЕВСКИ НОВ КООРДИНАТОР НА СДСМ, РУБИН ЗЕМОН НА ПРАТЕНИЧКОТО МЕСТО НА ТОМИСЛАВ ТУНТЕВ

ЈОВАН МИТРЕВСКИ НОВ КООРДИНАТОР НА СДСМ, РУБИН ЗЕМОН НА ПРАТЕНИЧКОТО МЕСТО НА ТОМИСЛАВ ТУНТЕВ

Јован Митревски е нов координатор на пратеничката група на СДСМ. Митревски, кој досега беше заменик-координатор, доаѓа на местото на Томислав Тунтев. ...
ВМРО-ДПМНЕ ДА РАСЧИСТИ СО КРИМИНАЛОТ ВО СВОИТЕ РЕДОВИ, ПОЕВРОПСКИ ДОКУМЕНТ ОД ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО НЕМАЛО, МУ ОДГОВОРИ ТУНТЕВ НА МИЛОШОСКИ

ВМРО-ДПМНЕ ДА РАСЧИСТИ СО КРИМИНАЛОТ ВО СВОИТЕ РЕДОВИ, ПОЕВРОПСКИ ДОКУМЕНТ ОД ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО НЕМАЛО, МУ ОДГОВОРИ ТУНТЕВ НА МИЛОШОСКИ

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Томислав Тунтев ги повика пратениците од опозицијата да се вратат и да учествуваат во дискусијата за предл ...
СО КАРАНИЦИ И НАВРЕДИ ДОНЕСЕН ЕТИЧКИОТ КОДЕКС ЗА ОДНЕСУВАЊЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ

СО КАРАНИЦИ И НАВРЕДИ ДОНЕСЕН ЕТИЧКИОТ КОДЕКС ЗА ОДНЕСУВАЊЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ

Собранието со 84 гласови „за“ го донесе Етичкиот кодекс за однесувањето на пратениците. Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски рече дека се надева ...
ВО „МЕЦО-ФОРТЕ“, ПРВОТО КАФУЛЕ ВО ОХРИДСКАТА ЧАРШИЈА, КЕЛНЕРИ БЕА ДОКТОРИ И АДВОКАТИ

ВО „МЕЦО-ФОРТЕ“, ПРВОТО КАФУЛЕ ВО ОХРИДСКАТА ЧАРШИЈА, КЕЛНЕРИ БЕА ДОКТОРИ И АДВОКАТИ

Охридски бренд во угостителството остана кафулето „Мецо-форте” во кое келнери беа доктори, адвокати, инженери кои со кафе и пијалоци ја служеа балканс ...
И СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ЗА  ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, СПОРЕН Е САМО ЦЕНЗУСОТ, ВЕЛАТ СОБРАНИСКИ ИЗВОРИ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК

И СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, СПОРЕН Е САМО ЦЕНЗУСОТ, ВЕЛАТ СОБРАНИСКИ ИЗВОРИ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК

Од 17 до 19 мај пратеници од власта и од опозицијата во процесот „Жан Моне“, во Охрид ќе дебатираат за донесување на реформските закони кои Европската ...
ЗА ВМРО-ДПМНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ Е НАЈНЕСПОСОБНА ВО ИСТОРИЈАТА, ЗА СДСМ ПРАШАЊЕТО ЗА ДОВЕРБА Е САМО АЛИБИ ЗА ВРАЌАЊЕ ВО СОБРАНИЕТО

ЗА ВМРО-ДПМНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ Е НАЈНЕСПОСОБНА ВО ИСТОРИЈАТА, ЗА СДСМ ПРАШАЊЕТО ЗА ДОВЕРБА Е САМО АЛИБИ ЗА ВРАЌАЊЕ ВО СОБРАНИЕТО

Премиерот Зоран Заев ја води најнеспособната, најнеработливата и најкриминална влада во македонската историја, рече координаторот на пратеничката груп ...
ДВАЈЦА ОД ПРЕДЛАГАЧИТЕ НА ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ПУШЕЊЕ ГЛАСАА ПРОТИВ

ДВАЈЦА ОД ПРЕДЛАГАЧИТЕ НА ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ПУШЕЊЕ ГЛАСАА ПРОТИВ

Пратеничките Хадри Шпреса и Емини Асани Мирсада, кои се потпишани како дел од предлагачите на измените на Законот за заштита од пушењето, на вчерашнат ...
СОБРАНИЕТО ГИ ИЗГЛАСА ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ПУШЕЊЕТО

СОБРАНИЕТО ГИ ИЗГЛАСА ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ПУШЕЊЕТО

Со  41 глас „за“, Собранието го усвои Предлог-Законот за изменување на Законот за заштита од пушењето по скратена постапка, поднесен од пратениците: Т ...
СОБРАНИЕТО ГО ИЗГЛАСА БУЏЕТОТ ЗА 2018 ГОДИНА

СОБРАНИЕТО ГО ИЗГЛАСА БУЏЕТОТ ЗА 2018 ГОДИНА

Со 62 гласа „за“, Собранието попладнево го усвои Буџетот за 2018 година во кој што приходите се предвидени да бидат 3,15 милијарди евра , а расходите ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ