Таг: Тони Ангеловски

220 МОТОРЏИИ КАЗНЕТИ ЗА 24 ЧАСА НИЗ ЦЕЛА ДРЖАВА

220 МОТОРЏИИ КАЗНЕТИ ЗА 24 ЧАСА НИЗ ЦЕЛА ДРЖАВА

Во изминатото деноноќие казнети се 220 возачи на мотоцикли кои не ги почитувале сообраќајните правила на територијата на целата држава, рече денеска п ...
ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ ДВАЈЦА ВЕЛЕШАНИ КАКО ВОЗАТ ПИЈАНИ ОД САБАЈЛЕ, ЗА 20-ТИНА ДЕНА КАЗНЕТИ ОКОЛУ 10.000 ГРАЃАНИ ЗА СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ

ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ ДВАЈЦА ВЕЛЕШАНИ КАКО ВОЗАТ ПИЈАНИ ОД САБАЈЛЕ, ЗА 20-ТИНА ДЕНА КАЗНЕТИ ОКОЛУ 10.000 ГРАЃАНИ ЗА СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ

Двајца велешани уште претпладнево, празнично се алкохолизирале и во таква состојба седнале зад волан од автомобил и управувале возило. Кај едното лице ...
ДВАЈЦА ОД ТРОЈЦАТА НАПАЃАЧИ НА ПОЧИНАТОТО МОМЧЕ СЕ ВО ПРИТВОР, СЛУЧАЈОТ Е ЕКСПРЕСНО РАСЧИСТЕН, ВЕЛАТ ОД МВР

ДВАЈЦА ОД ТРОЈЦАТА НАПАЃАЧИ НА ПОЧИНАТОТО МОМЧЕ СЕ ВО ПРИТВОР, СЛУЧАЈОТ Е ЕКСПРЕСНО РАСЧИСТЕН, ВЕЛАТ ОД МВР

Министерството за внатрешни работи вели дека е експресно расчистен настанот од 29 јуни, кога беше претепан 21-годишниот Н.С., кој утринава почина на К ...
3 / 3 НАПИСИ