Таг: трагедија

„МАКБЕТ“ Е СООДВЕТНА ЗА ДЕНЕС, КОГА ЗЛОТО ГО ЦИЦА РАЗУМОТ, ВЕЛИ РЕЖИСЕРКАТА ВИТОШЕВИЌ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА ВО МНТ

„МАКБЕТ“ Е СООДВЕТНА ЗА ДЕНЕС, КОГА ЗЛОТО ГО ЦИЦА РАЗУМОТ, ВЕЛИ РЕЖИСЕРКАТА ВИТОШЕВИЌ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА ВО МНТ

Шекспировата трагедија „Макбет“, за првпат во Македонскиот народен театар (МНТ), премиерно ќе се изведе утревечер во 20 часот. Адаптацијата и режијата ...
12 МРТВИ ВО НАЈТРАГИЧНИОТ ПОЖАР ВО ЊУЈОРК ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ

12 МРТВИ ВО НАЈТРАГИЧНИОТ ПОЖАР ВО ЊУЈОРК ВО ПОСЛЕДНИТЕ 25 ГОДИНИ

Најмалку 12 луѓе, вклучувајќи четири деца, загинаа во пожарот што зафати една станбена зграда во Бронкс, Њујорк, а уште четири лица се во критична сос ...
2 / 2 НАПИСИ