Таг: Транспортер

1 2 3 4 5 30 / 45 НАПИСИ
ТАЛЕСКИ ДОНЕСЕН НА РАСПИТ ВО СЈО

ТАЛЕСКИ ДОНЕСЕН НА РАСПИТ ВО СЈО

Битолскиот градоначалник Владимир Талески, првоосомничен во случајот „Транспортер“, денеска, точно во 12 часот, со полициска придружба беше донесен во ...
ТАЛЕВСКИ ОД КУЌЕН ПРИТВОР ЌЕ ТУЖИ НОВИНАР ОТИ ПРЕНЕЛ ИЗЈАВА НА ФАТИМЕ ФЕТАИ

ТАЛЕВСКИ ОД КУЌЕН ПРИТВОР ЌЕ ТУЖИ НОВИНАР ОТИ ПРЕНЕЛ ИЗЈАВА НА ФАТИМЕ ФЕТАИ

Битолскиот градонaчалник Владимир Талевски од куќен притвор преку писмен допис на адвокат му се закани на новинарот од Битола, Симе Алушевски дека ќе ...
СЈО ПАК ЌЕ УРГИРА КАЈ ПОЛИЦИЈАТА ДА ГО ДОНЕСЕ ВЛАДИМИР ТАЛЕВСКИ НА РАСПИТ

СЈО ПАК ЌЕ УРГИРА КАЈ ПОЛИЦИЈАТА ДА ГО ДОНЕСЕ ВЛАДИМИР ТАЛЕВСКИ НА РАСПИТ

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ќе се обиде денеска повторно да го донесе на распит во Скопје битолскиот градоначалник Владимир Талески, обвине ...
БИТОЛСКИТЕ АДМИНИСТРАТИВЦИ ЈА ОСТАВИЈА РАБОТАТА И ПРОТЕСТИРААТ ЗА ПОДДРШКА НА ТАЛЕВСКИ

БИТОЛСКИТЕ АДМИНИСТРАТИВЦИ ЈА ОСТАВИЈА РАБОТАТА И ПРОТЕСТИРААТ ЗА ПОДДРШКА НА ТАЛЕВСКИ

Битолските административци денес околу 14 часот  ги напуштија работните места за да протестираат пред Апелациониот суд во Битола за поддршка на градон ...
ЗОШТО САМО ДВА АВТОБУСА ОД БИТОЛА ГО БРАНЕА ТАЛЕВСКИ ВО СКОПЈЕ Е НЕУМЕСНО ПРАШАЊЕ

ЗОШТО САМО ДВА АВТОБУСА ОД БИТОЛА ГО БРАНЕА ТАЛЕВСКИ ВО СКОПЈЕ Е НЕУМЕСНО ПРАШАЊЕ

Претседателката на Советот на општина Битола Силвана Ангелевска рече деке е неумесно прашањето зошто за вчерашниот протест пред Апелациониот суд за по ...
ГО НЕМА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ, ЌЕ НЕМА НИ БИТФЕСТ?

ГО НЕМА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ, ЌЕ НЕМА НИ БИТФЕСТ?

Не се знае дали и кога ќе започне Битолското културно лето Битфест откако битолскиот градоначалник Владимир Талески падна во куќен притвор. Од општина ...
ТАЛЕСКИ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ЗА КУЌЕН ПРИТВОР

ТАЛЕСКИ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ЗА КУЌЕН ПРИТВОР

Судот успеа да го најде битолскиот градоначалник Владимир Талески и официјално му го врачи решението за куќен притвор. Ваквата вест официјално за „ ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПОСТАВИЈА БЕСИЛКА ПРЕД ОПШТИНА БИТОЛА

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПОСТАВИЈА БЕСИЛКА ПРЕД ОПШТИНА БИТОЛА

Бесилка направена од ортома демонстрантите  закачија на дрвјата спроти Општина Битола за време на вечерашниот протест за оставка на битолскиот градона ...
КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ

КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ

На битолскиот градоначалник Владимир Талески Основниот суд Скопје 1 му изрече мерка куќен притвор во траење од 30 дена, стои во соопштението објавено ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ТАЛЕСКИ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

НЕМА ПРИТВОР ЗА ТАЛЕСКИ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

Основниот суд Скопје 1 соопшти дека нема притвор за градоначалникот на Битола, Владимир Талески, кој денес беше на распит за случајот „Транспортер“ на ...
1 2 3 4 5 30 / 45 НАПИСИ