Таг: Транспортер

1 2 3 4 5 20 / 45 НАПИСИ
ТАЛЕСКИ СО ДРЖАВНИ ПАРИ ЌЕ СНИМА ФИЛМ КОЛКУ ЈА РАЗВИЛ БИТОЛА

ТАЛЕСКИ СО ДРЖАВНИ ПАРИ ЌЕ СНИМА ФИЛМ КОЛКУ ЈА РАЗВИЛ БИТОЛА

Градоначалникот на Oпштина Битола Владимир Талески, кој е првоосомничен во случајот „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за злоупот ...
ОСОМНИЧЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА ВО ПРЕДИЗБОРНИТЕ АКТИВНОСТИ НА АНТОНИО МИЛОШОСКИ

ОСОМНИЧЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА ВО ПРЕДИЗБОРНИТЕ АКТИВНОСТИ НА АНТОНИО МИЛОШОСКИ

По тримесечниот куќен притвор, битолскиот градоначалник Владимир Талески се вклучува во предизборните активности на ВМРО-ДПМНЕ во Битола. Тој попладне ...
УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА ТАЛЕВСКИ, ДВАПАТИ НЕДЕЛНО МОРА ДА СЕ ПРИЈАВУВА ВО СУД

УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА ТАЛЕВСКИ, ДВАПАТИ НЕДЕЛНО МОРА ДА СЕ ПРИЈАВУВА ВО СУД

Со денешното решение на Апелацискиот суд, наместо куќен притвор градоначалникот на Битола Владимир Талевски доби мерки за претпазливост, соопшти Основ ...
СИТЕ БЕГААТ ОД ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕВОЗ НА УЧЕНИЦИ ВО БИТОЛА

СИТЕ БЕГААТ ОД ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕВОЗ НА УЧЕНИЦИ ВО БИТОЛА

Училишниот одбор на Техничкото училиште денес најверојатно ќе одлучува дали ќе биде носител на тендерот за бесплатен школски превоз во Битола. Општина ...
ТАЛЕСКИ ДОБИ УШТЕ ЕДЕН МЕСЕЦ ПРИТВОР

ТАЛЕСКИ ДОБИ УШТЕ ЕДЕН МЕСЕЦ ПРИТВОР

Битолскиот градоначалник Владимир Талески доби уште еден месец притвор како првоосомничен за случајот „Транспортер“ на СЈО. Денеска, Апелационен суд С ...
ТАЛЕВСКИ ПОТВРДИ ДЕКА ПОТПИШУВА ДОКУМЕНТИ И ЈА ВОДИ БИТОЛА ОД КУЌЕН ПРИТВОР

ТАЛЕВСКИ ПОТВРДИ ДЕКА ПОТПИШУВА ДОКУМЕНТИ И ЈА ВОДИ БИТОЛА ОД КУЌЕН ПРИТВОР

Немам сторено никакво кривично дело, не се чувствувам виновен и сметам дека не е коректно врз основа на еден телефонски разговор што го водат „некои д ...
СЈО ПРОВЕРУВА ДАЛИ ТАЛЕСКИ ПОТПИШУВА ДОКУМЕНТИ ОД КУЌЕН ПРИТВОР

СЈО ПРОВЕРУВА ДАЛИ ТАЛЕСКИ ПОТПИШУВА ДОКУМЕНТИ ОД КУЌЕН ПРИТВОР

Тројца истражители на Специјалното јавно обвинителство утрово пристигнале во Општина Битола, каде како што дознава „Мета", треба да извршат увид во вр ...
БИТОЛА БАШКА ДРЖАВА, НИКОЈ НЕ СЕЧЕ ЛЕНТА НА НОВИОТ ПАТ ЗА РЕСЕН

БИТОЛА БАШКА ДРЖАВА, НИКОЈ НЕ СЕЧЕ ЛЕНТА НА НОВИОТ ПАТ ЗА РЕСЕН

Без помпи и присуства на министери денес во употреба беше пуштена реконструираната делница од магистралниот пат од Битола за Ресен. Битолчани се изнен ...
ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ТАЛЕСКИ ЗА НОВИ 30 ДЕНА

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ТАЛЕСКИ ЗА НОВИ 30 ДЕНА

Кривичниот суд му го продолжи протворот на битолскииот градоначалник Владимир Талески за уште 30 дена. Според соопштението објавено на интернет страни ...
ТАЛЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ ДОКАЖЕ ДЕКА Е НЕВИН ВО „ТРАНСПОРТЕР“

ТАЛЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ ДОКАЖЕ ДЕКА Е НЕВИН ВО „ТРАНСПОРТЕР“

Станува збор за наметната постапка и не може врз основа на една снимка да се прави ваква политичка хајка, изјави битолскиот градоначалник Владимир Тал ...
1 2 3 4 5 20 / 45 НАПИСИ