Таг: тренер

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ОТКАЗ ЗА СОЛАРИ, ЗИДАН СЕ ВРАТИ НА КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД

ОТКАЗ ЗА СОЛАРИ, ЗИДАН СЕ ВРАТИ НА КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД

Зинедин Зидан по девет месеци се враќа на клупата на Реал Мадрид. „Кралскиот клуб“ го разреши досегашниот тренер Сантјаго Солари и потпиша три и по ...
ОЛЕ ГУНАР СОЛШЕР ЌЕ ГО ВОДИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

ОЛЕ ГУНАР СОЛШЕР ЌЕ ГО ВОДИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

Манчестер јунајтед го именуваше својот поранешен играч Оле Гунар Солшер за привремен тренер, само ден откако Жозе Мурињо доби отказ. Тој треба да ја и ...
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ГО ОТПУШТИ ТРЕНЕРОТ МУРИЊО

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ГО ОТПУШТИ ТРЕНЕРОТ МУРИЊО

Манчестер јунајтед го отпушти тренерот Жозе Мурињо, два дена по поразот во големото дерби со Ливерпул. „Клубот сака да му се заблагодари на Жозе за ...
ДОЛГОГОДИШНИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА ГРУЕВСКИ УРКО И ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ СПОРТ КАЕВСКИ НАГРАДЕНИ ЗА 13 НОЕМВРИ ОД ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ

ДОЛГОГОДИШНИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА ГРУЕВСКИ УРКО И ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ СПОРТ КАЕВСКИ НАГРАДЕНИ ЗА 13 НОЕМВРИ ОД ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ

Дејан Митрoвски-Урко, долгогодишниот шеф на обезбедувањето на избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски и селектор на кикбокс репрезента ...
РЕАЛ МАДРИД ЌЕ ГО ИМЕНУВА САНТЈАГО СОЛАРИ ЗА НОВ ТРЕНЕР

РЕАЛ МАДРИД ЌЕ ГО ИМЕНУВА САНТЈАГО СОЛАРИ ЗА НОВ ТРЕНЕР

Реал Мадрид планира да го именува Сантјаго Солари за постојан тренер, откако клубот веќе го испратил неговиот договор во Шпанската фудбалска федерациј ...
РЕАЛ ГО ИЗБРКА ТРЕНЕРОТ ЛОПЕТЕГИ ПО САМО ЧЕТИРИ И ПОЛ МЕСЕЦИ

РЕАЛ ГО ИЗБРКА ТРЕНЕРОТ ЛОПЕТЕГИ ПО САМО ЧЕТИРИ И ПОЛ МЕСЕЦИ

Реал Мадрид го отпушти тренерот Хулен Лопетеги само ден по катастрофалниот пораз од Барселона од 1:5, по кој падна на деветтото место на табелата, што ...
СЕЛЕКТОРОТ НА ШПАНИЈА ЛОПЕТЕГИ СТАНА НОВ ТРЕНЕР НА РЕАЛ МАДРИД

СЕЛЕКТОРОТ НА ШПАНИЈА ЛОПЕТЕГИ СТАНА НОВ ТРЕНЕР НА РЕАЛ МАДРИД

Актуелниот селектор на шпанската репрезентација Хулен Лопетеги ќе биде нов тренер на Реал Мадрид. Педесет и едногодишниот Лопетеги потпиша тригодиш ...
ЗИДАН ЈА НАПУШТИ КЛУПАТА НА РЕАЛ КАКО ТРИКРАТЕН ЕВРОПСКИ ПРВАК

ЗИДАН ЈА НАПУШТИ КЛУПАТА НА РЕАЛ КАКО ТРИКРАТЕН ЕВРОПСКИ ПРВАК

Зинедин Зидан објави дека ја напушта клупата на Реал Мадрид, само пет дена по освојувањето на Лигата на шампионите. „Го сакам овој клуб, но сега му ...
ШПАНЕЦОТ ЕМЕРИ Е НАСЛЕДНИКОТ НА ВЕНГЕР НА КЛУПАТА НА АРСЕНАЛ

ШПАНЕЦОТ ЕМЕРИ Е НАСЛЕДНИКОТ НА ВЕНГЕР НА КЛУПАТА НА АРСЕНАЛ

Арсенал и официјално потврди дека Шпанецот Унај Емери ќе биде наследникот на Арсен Венгер на тренерската клупа. Легендарниот француски тренер отста ...
ТЕПАЧКА ЗА КАРТИ ЗА МОНОДРАМАТА НА ТАРИК ФИЛИПОВИЌ ВО БИТОЛА

ТЕПАЧКА ЗА КАРТИ ЗА МОНОДРАМАТА НА ТАРИК ФИЛИПОВИЌ ВО БИТОЛА

Монодрамите вообичаено не привлекуваат многу публика, но тоа не е случај со претставата „Ќиро“ на познатиот хрватски актер и шоумен Тарик Филиповиќ, п ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ