Таг: трибина

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
ПОСЛЕ 45-ТАТА ГОДИНА НЕ Е ВАЖНО ДАЛИ ИМАТЕ ПИВСКО СТОМАЧЕ, ВАЖНО Е ДА ОДИТЕ НА УРОЛОГ, АПЕЛИРААТ ЛЕКАРИТЕ НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА БОРБА ПРОТИВ РАКОТ

ПОСЛЕ 45-ТАТА ГОДИНА НЕ Е ВАЖНО ДАЛИ ИМАТЕ ПИВСКО СТОМАЧЕ, ВАЖНО Е ДА ОДИТЕ НА УРОЛОГ, АПЕЛИРААТ ЛЕКАРИТЕ НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА БОРБА ПРОТИВ РАКОТ

Раното откривање на ракот е најзначајно за здравјето на болните. Но, тие малку знаат за превентивите лекарски прегледи и можностите кои им ги дава здр ...
НА ПЕЛИСТЕР МУ ТРЕБА ПЛАНИНАРСКИ ДОМ, ЈАС ПРООДЕВ НА КОПАНКИ, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНАТА БИТОЛСКА СКИ ШАМПИОНКА МИЛКА ГЕМТУ-ГЕОРГИЕВСКА

НА ПЕЛИСТЕР МУ ТРЕБА ПЛАНИНАРСКИ ДОМ, ЈАС ПРООДЕВ НА КОПАНКИ, ВЕЛИ ЛЕГЕНДАРНАТА БИТОЛСКА СКИ ШАМПИОНКА МИЛКА ГЕМТУ-ГЕОРГИЕВСКА

„Како да сум родена на Копанки. Татко ми Ташку Гемту како домар на планинарскиот дом таму живееше со семејството. Мајка ми отиде в град да ме роди и п ...
ДРЖАВИТЕ КАДЕ ШТО ИМА ОДЛИВ НА МОЗОЦИ НЕ ТРЕБА ДА ДОЗВОЛАТ ВИШОК НА ДИПЛОМИРАНИ СТУДЕНТИ ВО ОДРЕДЕНИ СТРУКИ, ВЕЛИ ЈОХАНСЕН ОД СЗО

ДРЖАВИТЕ КАДЕ ШТО ИМА ОДЛИВ НА МОЗОЦИ НЕ ТРЕБА ДА ДОЗВОЛАТ ВИШОК НА ДИПЛОМИРАНИ СТУДЕНТИ ВО ОДРЕДЕНИ СТРУКИ, ВЕЛИ ЈОХАНСЕН ОД СЗО

Седумдесет отсто од младите лекари специјализанти би останале во земјава доколку имаат загарантирано работно место, рече претседателката на Здружениет ...
42 ОТСТО ОД ДЕЦАТА ВО ЗЕМЈАВА СЕ ЖРТВИ НА ВРСНИЧКО НАСИЛСТВО, А РАСТЕ САЈБЕР МАЛТРЕТИРАЊЕТО, ВЕЛИ ИСТРАЖУВАЊЕ

42 ОТСТО ОД ДЕЦАТА ВО ЗЕМЈАВА СЕ ЖРТВИ НА ВРСНИЧКО НАСИЛСТВО, А РАСТЕ САЈБЕР МАЛТРЕТИРАЊЕТО, ВЕЛИ ИСТРАЖУВАЊЕ

Исмејување на осмооделенка зашто сакала да игра фудбал, друга девојка соучениците ја нарекувале бубалица зашто многу учела, лани две Ромки не отишле н ...
ПРЕСПАНСКОТО ЕЗЕРО СЕГА Е ДЛАБОКО САМО 15 МЕТРИ, А ПОДЛАБОКИТЕ СЛОЕВИ ГУБАТ КИСЛОРОД

ПРЕСПАНСКОТО ЕЗЕРО СЕГА Е ДЛАБОКО САМО 15 МЕТРИ, А ПОДЛАБОКИТЕ СЛОЕВИ ГУБАТ КИСЛОРОД

По алармантното повлекување на водата, Преспанското Езеро сега има длабочина од само 15 метри, а најдлабоките слоеви поради еутрофикацијата преку лето ...
ПО ИЗБОРИТЕ ЌЕ ГИ РЕШАМ СПОМЕНИЦИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ

ПО ИЗБОРИТЕ ЌЕ ГИ РЕШАМ СПОМЕНИЦИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов бара Општина Центар да му ја предаде сопственоста на спомениците од проектот „Скопје 2014“ за, како што вели,  ...
ЌЕ ИМА ХУМАН ТРЕТМАН НА УЛИЧНИТЕ КУЧИЊА, ПРАВИЛАТА ЗА ЕВТАНАЗИЈА СЕ МНОГУ СТРОГИ, РЕКОА ОД „ЛАЈКА“ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА ПРОГРАМАТА

ЌЕ ИМА ХУМАН ТРЕТМАН НА УЛИЧНИТЕ КУЧИЊА, ПРАВИЛАТА ЗА ЕВТАНАЗИЈА СЕ МНОГУ СТРОГИ, РЕКОА ОД „ЛАЈКА“ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА ПРОГРАМАТА

Во преполната сала на Советот на Град Скопје попладнево се одржа расправа за новата програма на Јавното претпријатие (ЈП) „Лајка“ за третман на улични ...
ОХРИДСКИОТ СТАДИОН ЌЕ ДОБИЕ НОВА ТРИБИНА ОД ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА

ОХРИДСКИОТ СТАДИОН ЌЕ ДОБИЕ НОВА ТРИБИНА ОД ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА

На градскиот стадион „Билјанини извори” во Охрид наскоро ќе почне изградба на нова трибина. Таа ќе чини еден милион евра, што е најголема инвестиција ...
СУДОВИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА И НАТАМУ НЕ ГО ПРИФАЌААТ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ КАКО ПРИЈАТЕЛ НА СУДОТ, КАЖАА НА РАБОТИЛНИЦА ВО ВЕЛЕС

СУДОВИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА И НАТАМУ НЕ ГО ПРИФАЌААТ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ КАКО ПРИЈАТЕЛ НА СУДОТ, КАЖАА НА РАБОТИЛНИЦА ВО ВЕЛЕС

Граѓаните на Хрватска, Словенија и на Северна Македонија најчесто од институцијата Народен правобранител бараат помош поради правосудниот систем. Ова ...
ДУРАКИ ЗА 10 ГОДИНИ КАКО ГРАДОНАЧАЛНИК И МИНИСТЕР НЕ ЈА РЕШИ ДЕПОНИЈАТА СО ЈАЛОВИНА ВО БЛИЗИНА НА УЧИЛИШТЕ ВО ЛИПКОВО, КАЖАА НА ЕКОЛОШКА ТРИБИНА ВО ВЕЛЕС

ДУРАКИ ЗА 10 ГОДИНИ КАКО ГРАДОНАЧАЛНИК И МИНИСТЕР НЕ ЈА РЕШИ ДЕПОНИЈАТА СО ЈАЛОВИНА ВО БЛИЗИНА НА УЧИЛИШТЕ ВО ЛИПКОВО, КАЖАА НА ЕКОЛОШКА ТРИБИНА ВО ВЕЛЕС

Иако градоначалник на Липково во два мандата, а потоа и министер за животна средина, Садула Дураки за десет години ништо не презел за отстранување на ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ