Таг: трска

1 2 10 / 16 НАПИСИ
И ГОДИНАВА ОПОЖАРЕНИ ОГРОМНИ ПОВРШИНИ ТРСКА ВО СТРУШКО ЗА ДА СЕ БЕТОНИРА КРАЈБРЕЖЈЕТО, НИКОЈ НЕ Е НИ ФАТЕН НИ КАЗНЕТ

И ГОДИНАВА ОПОЖАРЕНИ ОГРОМНИ ПОВРШИНИ ТРСКА ВО СТРУШКО ЗА ДА СЕ БЕТОНИРА КРАЈБРЕЖЈЕТО, НИКОЈ НЕ Е НИ ФАТЕН НИ КАЗНЕТ

Една третина од вкупната површина со трска е изгорена во пожарот од пред два дена во атарот на струшкото село Калишта. Пламените јазици проголтаа окол ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МЕРКО ВЕТУВА ДЕКА НЕМА ШАНСИ ДА СЕ ГРАДИ КАЈ ЗАПАЛЕНАТА ТРСКА ВО СТРУГА

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МЕРКО ВЕТУВА ДЕКА НЕМА ШАНСИ ДА СЕ ГРАДИ КАЈ ЗАПАЛЕНАТА ТРСКА ВО СТРУГА

По неколкуте палења на трската на струшкото крајбрежје на потегот од излезот на Струга кон селото Калишта за само два месеца, стружани стравуваат дека ...
ЗА 10 ДЕНА ВО СТРУШКО ПОДМЕТНАТИ ДВА ГОЛЕМИ ПОЖАРИ КОИ УНИШТИЈА ОГРОМНИ ПОВРШИНИ ЕЗЕРСКА ТРСКА, ЕКОЛОГИСТИТЕ БАРААТ ДА СЕ СПРЕЧИ ЕКО ГЕНОЦИДОТ

ЗА 10 ДЕНА ВО СТРУШКО ПОДМЕТНАТИ ДВА ГОЛЕМИ ПОЖАРИ КОИ УНИШТИЈА ОГРОМНИ ПОВРШИНИ ЕЗЕРСКА ТРСКА, ЕКОЛОГИСТИТЕ БАРААТ ДА СЕ СПРЕЧИ ЕКО ГЕНОЦИДОТ

Во голем пожар вчера во месноста Калишко Поле кај Струга изгоре речиси околу еден хектар езерска трска. Струшката противпожарна единица интервенирала ...
ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО НА КЕЈОТ ИСФРЛИ 20 МЕТРИ КУБНИ ТРСКА

ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО НА КЕЈОТ ИСФРЛИ 20 МЕТРИ КУБНИ ТРСКА

Охридското Eзеро на градскиот кеј исфрли околу 20 метри кубни трска. Денеска комуналците со трактори и со кајчиња го исчистија овој дел од брегот, кој ...
ТРИ ПОЖАРНИ ГАСНАТ ГОЛЕМ ПОЖАР ВО МЕСНОСТА ДЕБЕЛО ПОЛЕ КАЈ ОХРИД

ТРИ ПОЖАРНИ ГАСНАТ ГОЛЕМ ПОЖАР ВО МЕСНОСТА ДЕБЕЛО ПОЛЕ КАЈ ОХРИД

Три пожарни доцна попладнево гаснат голем пожар кај меноста Дебело Поле во предградието на Охрид. Гори трска на околу два хектара. „Ангажиравме три ...
НЕ МОЖЕМЕ ДА ГИ ГОНИМЕ ПОТПАЛУВАЧИТЕ НА ПОЖАРИ, АКО МВР НЕ ГИ ФАТИ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

НЕ МОЖЕМЕ ДА ГИ ГОНИМЕ ПОТПАЛУВАЧИТЕ НА ПОЖАРИ, АКО МВР НЕ ГИ ФАТИ, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Од серијата шумски пожари кои се случија во март и април годинава МВР открило, а Обвинителствата работат на истраги и обвиненија за подметнатите пожар ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО СОМНИЧИ ИНСПЕКТОР ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА И УШТЕ ДВЕ ЛИЦА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ТРСКАТА НА СТРУШКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО СОМНИЧИ ИНСПЕКТОР ЗА ЖИВОТНА СРЕДИНА И УШТЕ ДВЕ ЛИЦА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ТРСКАТА НА СТРУШКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ

Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против инспектор по природа од Министерството за живтона средина и просторно планирање оти одбил ...
ТРСКАТА ПАК ГОРЕШЕ НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ, ОД ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛАТ ДЕКА ИМААТ ПАТРОЛИ НА ТЕРЕН

ТРСКАТА ПАК ГОРЕШЕ НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ, ОД ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛАТ ДЕКА ИМААТ ПАТРОЛИ НА ТЕРЕН

Трската и синоќа гореше кај Подмолје на охридскиот дел од брегот на езерото. Ова се случува во континуитет повеќе од две недели и засега никој не одго ...
ОХРИДСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ ИЗГАСИЛЕ РЕКОРДНИ 71 ПОЖАР НА ОТВОРЕНО, НИКОЈ НЕ Е КАЗНЕТ ЗА ПАЛЕЖИТЕ

ОХРИДСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ ИЗГАСИЛЕ РЕКОРДНИ 71 ПОЖАР НА ОТВОРЕНО, НИКОЈ НЕ Е КАЗНЕТ ЗА ПАЛЕЖИТЕ

Охридските пожарникари 14 години немале толку интервенции колку во првите три месеци од годинава. Гореа куќи, автомобили, трскa, земјоделски насади. ...
ПАЛЕЊЕТО НА ТРСКАТА Е ОПАСНОСТ ЗА АВИОНИТЕ ШТО СЛЕТУВААТ НА ОХРИДСКИОТ АЕРОДРОМ, ВЕЛАТ ПИЛОТИТЕ

ПАЛЕЊЕТО НА ТРСКАТА Е ОПАСНОСТ ЗА АВИОНИТЕ ШТО СЛЕТУВААТ НА ОХРИДСКИОТ АЕРОДРОМ, ВЕЛАТ ПИЛОТИТЕ

Трската што два дена  гори на охридско-струшкиот брег, посебно на делот на неколку стотина метри пред почетокот на пистата на Охридскиот аеродром, гле ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ