Таг: царинска управа

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
ЕЛЕНА ПЕТРОВА Е НОВА ДИРЕКТОРКА НА УЈП, БОБАН НИКОЛОВСКИ НА ЦАРИНСКАТА УПРАВА, АЛЕКСАНДАР ЈАНЕВ НА БЈБ, А ЈАНУШЕВ Е ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА

ЕЛЕНА ПЕТРОВА Е НОВА ДИРЕКТОРКА НА УЈП, БОБАН НИКОЛОВСКИ НА ЦАРИНСКАТА УПРАВА, АЛЕКСАНДАР ЈАНЕВ НА БЈБ, А ЈАНУШЕВ Е ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА

Елена Петрова е нова директорка на Управата за јавни приходи (УЈП), одлучи Владата на денешната прва седница. Петрова беше дополнителна заменичка-мини ...
ЗАПЛЕНЕТИ 4 ТОНИ АПЧИЊА И ГЕЛ ЗА ПОТЕНЦИЈА РИЗИЧНИ ПО ЗДРАВЈЕТО НА ЛУЃЕТО

ЗАПЛЕНЕТИ 4 ТОНИ АПЧИЊА И ГЕЛ ЗА ПОТЕНЦИЈА РИЗИЧНИ ПО ЗДРАВЈЕТО НА ЛУЃЕТО

Царинската управа објави дека се запленети четири тони апчиња и гел за потенција што не се регистрирани во Регистарот на лекови, со што се опишани как ...
И ЦАРИНИЦИТЕ БАРААТ ПОГОЛЕМИ ПРИМАЊА ЗА 30 ОТСТО КАКО ШТО ДОБИЈА ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ, ЌЕ ГИ ЗАТВОРАТ ГРАНИЦИТЕ АКО НЕ ИМ СЕ ИСПОЛНИ БАРАЊЕТО

И ЦАРИНИЦИТЕ БАРААТ ПОГОЛЕМИ ПРИМАЊА ЗА 30 ОТСТО КАКО ШТО ДОБИЈА ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ, ЌЕ ГИ ЗАТВОРАТ ГРАНИЦИТЕ АКО НЕ ИМ СЕ ИСПОЛНИ БАРАЊЕТО

Вработените во Царинска управа в петок од 12 часот ќе одржат предупредувачки протест, со барање да им се почне да им се исплаќа додаток од 30 отсто, ш ...
ЗАПЛЕНЕТ ЗЛАТЕН НАКИТ ВРЕДЕН 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

ЗАПЛЕНЕТ ЗЛАТЕН НАКИТ ВРЕДЕН 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

Царинските службеници на Меѓународниот аеродром Скопје синоќа запленија над 43 килограми златен накит, соопшти Царинската управа. Оттаму велат дека ов ...
КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ФИРМА И ЧЕТИРИ ЛИЦА ЗА КРИУМЧАРЕЊЕ 7 ТОНИ КАНАБИС ВРЕДНО НАД 20 МИЛИОНИ ЕВРА

КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ФИРМА И ЧЕТИРИ ЛИЦА ЗА КРИУМЧАРЕЊЕ 7 ТОНИ КАНАБИС ВРЕДНО НАД 20 МИЛИОНИ ЕВРА

Една фирма и четири лица добија кривични пријави за обидот за криумчарење на 7 тони цвет од канабис, што на нелегалниот пазар на наркотични средства б ...
НА ТАБАНОВЦЕ ВО АВТОБУС ОТКРИЕНИ НАД 13 КИЛА ЗЛАТО ВРЕДНО 600.000 ЕВРА И 30.000 ЕВРА КАЈ ВОЗАЧОТ

НА ТАБАНОВЦЕ ВО АВТОБУС ОТКРИЕНИ НАД 13 КИЛА ЗЛАТО ВРЕДНО 600.000 ЕВРА И 30.000 ЕВРА КАЈ ВОЗАЧОТ

При царинска контрола на автобус за влез во државата на граничниот премин Табановце на македонско-српската граница, вчера се откриени 13,3 килограми з ...
СУСПЕНДИРАНИ ДВАЈЦА ЦАРИНИЦИ И РАКОВОДИТЕЛОТ КОИ БИЛЕ НА СМЕНА КОГА АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ИЗЛЕГОЛ ОД ЗЕМЈАВА БЕЗ ЛИЦЕНЦА ЗА МЕЃУНАРОДЕН ПРЕВОЗ

СУСПЕНДИРАНИ ДВАЈЦА ЦАРИНИЦИ И РАКОВОДИТЕЛОТ КОИ БИЛЕ НА СМЕНА КОГА АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ИЗЛЕГОЛ ОД ЗЕМЈАВА БЕЗ ЛИЦЕНЦА ЗА МЕЃУНАРОДЕН ПРЕВОЗ

Суспендирани се двајца царински службеници кои биле на смена кога автобусот на „Беса транс“ што возел без лиценца за меѓународен превоз излегол од држ ...
СУГАРЕСКИ ПОДНЕСЕ КАНДИДАТУРА ВО СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП, СИ ЗАМИНУВА ОД ЦАРИНА

СУГАРЕСКИ ПОДНЕСЕ КАНДИДАТУРА ВО СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП, СИ ЗАМИНУВА ОД ЦАРИНА

Директорот на Царинската управа Горан Сугарески објави дека поднел кандидатура во партијата за градоначалник на Прилеп. Сугарески ,кој во минатиот вла ...
ИЗБРАН СУМ ЗАШТО ИМАМ ГОЛЕМО ИСКУСТВО, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ДАШТЕВСКИ

ИЗБРАН СУМ ЗАШТО ИМАМ ГОЛЕМО ИСКУСТВО, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ДАШТЕВСКИ

Новиот претседател на Државната изборна комисија Александар Даштевски вели дека е избран на позицијата поради тоа што бил искусен во таа проблематика, ...
ОЧИЛА ОД 40 ЕВРА КУПЕНИ ОНЛАЈН СТАНУВААТ 80 ЕВРА ПОРАДИ ЦАРИНА, ДДВ И ЛЕЖАРИНА

ОЧИЛА ОД 40 ЕВРА КУПЕНИ ОНЛАЈН СТАНУВААТ 80 ЕВРА ПОРАДИ ЦАРИНА, ДДВ И ЛЕЖАРИНА

Онлајн нарачките над 22 евра стануваат и двојно поскапи поради давачките кон државата за царина и ДДВ. За пазарење од странство за производи над 45 ев ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ