Таг: Центар за јавно здравје Скопје

15 ОД НОВИТЕ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО СКОПЈЕ ПРИЈАВИЛЕ ДЕКА БИЛЕ ВО ОХРИД

15 ОД НОВИТЕ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО СКОПЈЕ ПРИЈАВИЛЕ ДЕКА БИЛЕ ВО ОХРИД

Од 52 нови заразени со коронавирус во Скопје изминатите два дена, 15 пријавиле дека биле во Охрид, но велат дека не знаат каде се заразиле. Александар ...
МАКЕДОНЕЦОТ СО КОРОНАВИРУС ВО ЈАПОНИЈА Е ДОБАР, ВЕЛИ ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

МАКЕДОНЕЦОТ СО КОРОНАВИРУС ВО ЈАПОНИЈА Е ДОБАР, ВЕЛИ ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Епидемиологот д-р Гордана Кузмановска од Центарот за јавно здравје Скопје вели дека македонскиот државјанин кој е заболен од коронавирусот и се наоѓа ...
ВАКЦИНИ ЗА ГРИП ПО 650 ДЕНАРИ ИМА САМО ВО СКОПЈЕ, ВАКЦИНАЦИЈАТА СО НОВИ ПРОДОЛЖУВА ОД ПОНЕДЕЛНИК ВО СИТЕ ЦЕНТРИ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ВАКЦИНИ ЗА ГРИП ПО 650 ДЕНАРИ ИМА САМО ВО СКОПЈЕ, ВАКЦИНАЦИЈАТА СО НОВИ ПРОДОЛЖУВА ОД ПОНЕДЕЛНИК ВО СИТЕ ЦЕНТРИ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Комерцијални вакцини за заштита од сезонски грип кои чинат 650 денари има само уште во Центарот за јавно здравје Скопје. Останатите центри за јавно зд ...
РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЛАСТИТЕ АПЕЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЛАСТИТЕ АПЕЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

Бројот на заразени со мали сипаници порасна на 11, односно неделава се дијагностицирани три нови случаи. Станува збор за деца на возраст од 7 месеци д ...
ВО СКОПЈЕ ВАКЦИНИРАНИ 100 ЛИЦА ПРОТИВ МАЛИ СИПАНИЦИ ПО ПРОГЛАСУВАЊЕТО ОГРАНИЧЕНА ЕПИДЕМИЈА ВО ГАЗИ БАБА

ВО СКОПЈЕ ВАКЦИНИРАНИ 100 ЛИЦА ПРОТИВ МАЛИ СИПАНИЦИ ПО ПРОГЛАСУВАЊЕТО ОГРАНИЧЕНА ЕПИДЕМИЈА ВО ГАЗИ БАБА

Новозаболени од морбили или мали сипаници нема, а петте пациенти кај кои е дијагностицирана оваа заразна болест се во добра здравствена состојба, вела ...
СЈО НА 17 ЈАНУАРИ ЌЕ КАЖЕ ШТО ОДГОВОРИ УБК ЗА КОРИСТЕЊЕТО КЛАСИФИЦИРАНИ ПОДАТОЦИ ВО „ТВРДИНА 2“

СЈО НА 17 ЈАНУАРИ ЌЕ КАЖЕ ШТО ОДГОВОРИ УБК ЗА КОРИСТЕЊЕТО КЛАСИФИЦИРАНИ ПОДАТОЦИ ВО „ТВРДИНА 2“

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) добило одговор од Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) на барањето за користење класифицирани инфор ...
6 / 6 НАПИСИ