Таг: централа

ЗАПАДНИТЕ ЛИДЕРИ БАРААТ ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА УКРАИНСКИТЕ НУКЛЕАРКИ, ЗЕЛЕНСКИ ВЕЛИ МОЖНИ СЕ РУСКИ НАПАДИ ПРЕД ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА 24 АВГУСТ

ЗАПАДНИТЕ ЛИДЕРИ БАРААТ ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА УКРАИНСКИТЕ НУКЛЕАРКИ, ЗЕЛЕНСКИ ВЕЛИ МОЖНИ СЕ РУСКИ НАПАДИ ПРЕД ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА 24 АВГУСТ

Велика Британија, Франција, Германија и САД ја истакнаа потребата да се осигура безбедноста на нуклеарните инсталации загрозени од војната во Украина. ...
РУСИЈА ПАК ЈА ГРАНАТИРАШЕ НУКЛЕАРКАТА ВО ЗАПОРОЖЈЕ, ОБВИНИ УКРАИНА, ОН ПРЕДУПРЕДИЈА НА РИЗИК ОД НУКЛЕАРНА КАТАСТРОФА

РУСИЈА ПАК ЈА ГРАНАТИРАШЕ НУКЛЕАРКАТА ВО ЗАПОРОЖЈЕ, ОБВИНИ УКРАИНА, ОН ПРЕДУПРЕДИЈА НА РИЗИК ОД НУКЛЕАРНА КАТАСТРОФА

Украина денеска ја обвини Русија дека повторно ја гранатира најголемата европска нуклеарна централа во Запорожје и повика на нови меѓународни санкции ...
РЕАЛЕН Е РИЗИКОТ ОД НУКЛЕАРНА КАТАСТРОФА ВО УКРАИНА ПОРАДИ ГРАНАТИРАЊЕТО НА ЦЕНТРАЛАТА ВО ЗАПОРОЖЈЕ, ВЕЛАТ ОН

РЕАЛЕН Е РИЗИКОТ ОД НУКЛЕАРНА КАТАСТРОФА ВО УКРАИНА ПОРАДИ ГРАНАТИРАЊЕТО НА ЦЕНТРАЛАТА ВО ЗАПОРОЖЈЕ, ВЕЛАТ ОН

Нуклеарната агенција на ОН повика на итен прекин на секоја воена акција во близина на украинската нуклеарна централа во Запорожје, предупредувајќи на ...
КРАДЕВМЕ РУСКО ГОРИВО ЗА ДА СПРЕЧИМЕ КАТАСТРОФА ВО ЧЕРНОБИЛ, ВЕЛАТ РАБОТНИЦИТЕ ВО НУКЛЕАРКАТА

КРАДЕВМЕ РУСКО ГОРИВО ЗА ДА СПРЕЧИМЕ КАТАСТРОФА ВО ЧЕРНОБИЛ, ВЕЛАТ РАБОТНИЦИТЕ ВО НУКЛЕАРКАТА

Попладнето на 24 февруари, на првиот ден од инвазијата, руските сили го опколија Чернобил со тенкови и оклопни возила, влегувајќи во Украина од белору ...
4 / 4 НАПИСИ