Таг: централна Италија

30 ИСЧЕЗНАТИ ВО ЛАВИНАТА ШТО ЗАТРУПА ХОТЕЛ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

30 ИСЧЕЗНАТИ ВО ЛАВИНАТА ШТО ЗАТРУПА ХОТЕЛ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

Трисет луѓе се исчезнати откако снежна лавина затрупа мал планински хотел во централна Италија по серијата земјотреси, соопштија властите. Лавината по ...
ДВЕ ЦРКВИ СРУШЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО НОРЧА, РИМ ГО ЗАТВОРИ МЕТРОТО

ДВЕ ЦРКВИ СРУШЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО НОРЧА, РИМ ГО ЗАТВОРИ МЕТРОТО

Градските власти во Рим го запреа метрото по силниот земјотрес од 6,5 степени што утринава ја погоди централна Италија, а две цркви во Норча, каде беш ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 6.5 СТЕПЕНИ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НЕМА ВЕСТИ ЗА ЖРТВИ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 6.5 СТЕПЕНИ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НЕМА ВЕСТИ ЗА ЖРТВИ

Силен земјотрес од 6.5 степени ја погоди централната провинција Умбрија во Италија, јави агенцијата АНСА. Епицентарот е на 10 километри од Норча, 1 ...
ДВА СИЛНИ ЗЕМЈОТРЕСИ ПОВТОРНО ЈА ПОГОДИЈА ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

ДВА СИЛНИ ЗЕМЈОТРЕСИ ПОВТОРНО ЈА ПОГОДИЈА ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

Два силни земјотреса вечерва ја погодија централна Италија, оштетувајќи згради и предизвикувајќи паника меѓу исплашените жители кои ги напуштија домов ...
ПОЗНАТО ПО ШПАГЕТИТЕ „АЛ АМАТРИЧАНА“, ОД РАЗУРНАТОТО АМАТРИЧЕ ПОТЕКНУВААТ ГОТВАЧИТЕ НА ПАПИТЕ

ПОЗНАТО ПО ШПАГЕТИТЕ „АЛ АМАТРИЧАНА“, ОД РАЗУРНАТОТО АМАТРИЧЕ ПОТЕКНУВААТ ГОТВАЧИТЕ НА ПАПИТЕ

Саат-кулата од 13. век за чудо сѐ уште се извишува среде урнатините во Аматриче со времето замрзнато на 3.36 часот, како морничав потсетник на точниот ...
БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА СЕ ИСКАЧИ НА 247, ПОТРАГАТА ПО ПРЕЖИВЕАНИ ПРОДОЛЖУВА

БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА СЕ ИСКАЧИ НА 247, ПОТРАГАТА ПО ПРЕЖИВЕАНИ ПРОДОЛЖУВА

Најмалку 247 луѓе загинаа и 368 се повредени во земјотресот што вчера ја погоди централна Италија, додека илјадници спасувачи продолжуваат со напорите ...
НАЈМАЛКУ 159 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА, СПАСУВАЧИТЕ ВО ТРКА СО ВРЕМЕТО

НАЈМАЛКУ 159 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА, СПАСУВАЧИТЕ ВО ТРКА СО ВРЕМЕТО

Земјотресот што вчера ја погоди централна Италија уби најмалку 159 луѓе, соопшти Агенцијата за цивилна заштита, зголемувајќи ја претходната бројка до ...
НАЈМАЛКУ 120 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА, 1.500 ЛУЃЕ БЕЗ ДОМ

НАЈМАЛКУ 120 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА, 1.500 ЛУЃЕ БЕЗ ДОМ

Најмалку 120 луѓе загинаа во земјотресот што го погоди планинскиот реон во централна Италија, соопшти премиерот Матео Ренци. Земјотресот со јачина од ...
НАЈМАЛКУ 38 ЗАГИНАТИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЕДНО БЕБЕ, ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА

НАЈМАЛКУ 38 ЗАГИНАТИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЕДНО БЕБЕ, ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА

Земјотрес со јачина од 6,2 степени ја погоди централна Италија, оставајќи најмалку 38 мртви, вклучувајќи едно бебе, јави “Анса”. 150 се водат како исч ...
НАЈМАЛКУ 21 ЖРТВА, ПОЛОВИНА ОД ГРАТЧЕТО АМАТРИЧЕ ГО НЕМА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

НАЈМАЛКУ 21 ЖРТВА, ПОЛОВИНА ОД ГРАТЧЕТО АМАТРИЧЕ ГО НЕМА ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

Земјотрес со јачина од 6,2 ја погоди централна Италија, има најмалку 21 загинат, а многумина се затрупани под урнатините, велат италијанските власти, ...
10 / 10 НАПИСИ