Таг: церебрална парализа

1 2 10 / 16 НАПИСИ
СКОПСКА ИГРОТЕКА ИЗБРКАЛА ТРИГОДИШНО ТЕШКОПОДВИЖНО ДЕТЕ СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА, УТВРДИ КОМИСИЈАТА ЗА ЗАШТИТА ОД ДИСКРИМИНАЦИЈА

СКОПСКА ИГРОТЕКА ИЗБРКАЛА ТРИГОДИШНО ТЕШКОПОДВИЖНО ДЕТЕ СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА, УТВРДИ КОМИСИЈАТА ЗА ЗАШТИТА ОД ДИСКРИМИНАЦИЈА

Тригодишно тешкоподвижно девојче болно од церебрална парализа било дискриминирано во една од најпосетените игротеки во Скопје, од вработена која не до ...
НОВ ШОК ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА ЛИЦЕТО СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА, ДОБИ ОПОМЕНА ПРЕД ТУЖБА СО КОЈА СЕ БАРА ЗА БРЗ КРЕДИТ ОД 18.641 ДЕНАР ШТО ИЗМАМНИЦИ ГО ЗЕЛ НА НЕГОВО ИМЕ, ДА ПЛАТИ 67.515 ДЕНАРИ

НОВ ШОК ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА ЛИЦЕТО СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА, ДОБИ ОПОМЕНА ПРЕД ТУЖБА СО КОЈА СЕ БАРА ЗА БРЗ КРЕДИТ ОД 18.641 ДЕНАР ШТО ИЗМАМНИЦИ ГО ЗЕЛ НА НЕГОВО ИМЕ, ДА ПЛАТИ 67.515 ДЕНАРИ

Нова опомена пред тужба ги шокираше родителите на лицето со церебрална парализа, за нов кредит што измамници го зеле на негово име претходно крадејќи ...
ПРАТЕТЕ ИНСПЕКЦИИ ВО ФИНАНСИСКИТЕ ДРУШТВА ЗА БРЗИ КРЕДИТИ, БАРА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ, КОЕ СЕ ПРАВИ НЕНАДЛЕЖНО

ПРАТЕТЕ ИНСПЕКЦИИ ВО ФИНАНСИСКИТЕ ДРУШТВА ЗА БРЗИ КРЕДИТИ, БАРА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ, КОЕ СЕ ПРАВИ НЕНАДЛЕЖНО

Незадоволен од одговорот на Министерството за финансии, кое се прави ненадлежно за контрола на финансиските друштва кои даваат брзи кредити на измамни ...
ЌЕ ДАДАМ СÈ ОД СЕБЕ ЗА ДА ОСВОЈАМ МЕДАЛ, ВЕЛИ ТЕТОВЕЦОТ АГРОН ХАЈРЕДИНИ ПРЕД СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ВО БЕРЛИН

ЌЕ ДАДАМ СÈ ОД СЕБЕ ЗА ДА ОСВОЈАМ МЕДАЛ, ВЕЛИ ТЕТОВЕЦОТ АГРОН ХАЈРЕДИНИ ПРЕД СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ВО БЕРЛИН

„Секој ден тренирам со мојот тренер. Јас сум подготвен да направам рекорд и ќе го направам. На Олимпијадата ќе го дадам својот максимум“, вели тетовск ...
ЖЕНА СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА ДВЕ ГОДИНИ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛЕЗЕ ОД СТАНОТ ВО СОЦИЈАЛНА ЗГРАДА ВО БИТОЛА БИДЕЈЌИ ДРЖАВАТА НЕ ГО ПОПРАВА ЛИФТОТ

ЖЕНА СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА ДВЕ ГОДИНИ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛЕЗЕ ОД СТАНОТ ВО СОЦИЈАЛНА ЗГРАДА ВО БИТОЛА БИДЕЈЌИ ДРЖАВАТА НЕ ГО ПОПРАВА ЛИФТОТ

38-годишна жена со церебрална парализа од Битола скоро две години не може да излезе од својот стан ниту да оди на лекар, затоа што во зградата со соци ...
ПОЧИНА 11-ГОДИШНИОТ ИЛЧЕ ОД ОХРИД ВО МАЛИОТ ГРУПЕН ДОМ, НАПУШТЕНОТО ДЕТЕ СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА

ПОЧИНА 11-ГОДИШНИОТ ИЛЧЕ ОД ОХРИД ВО МАЛИОТ ГРУПЕН ДОМ, НАПУШТЕНОТО ДЕТЕ СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА

Единаесетгодишниот Илче од Охрид, кој беше оставен од родителите, a на седми август сместен во мал групен дом, починало синоќа. Основното јавно обв ...
11-ГОДИШНИОТ ИЛЧЕ ОД ОХРИД КОЈ БЕШЕ НАПУШТЕН ОД РОДИТЕЛИТЕ ЗАМИНА ОД ДЕТСКА КЛИНИКА ВО МАЛ ГРУПЕН ДОМ

11-ГОДИШНИОТ ИЛЧЕ ОД ОХРИД КОЈ БЕШЕ НАПУШТЕН ОД РОДИТЕЛИТЕ ЗАМИНА ОД ДЕТСКА КЛИНИКА ВО МАЛ ГРУПЕН ДОМ

Единаесетгодишниот Илче од Охрид, кој беше оставен од родителите, по десетина дена лекување на Клиниката за детски болести денеска замина во мал групе ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД И СОЦИЈАЛА ГО ЗГРИЖИ НАПУШТЕНОТО ДЕТЕ СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА ВО ОХРИД, ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО РОДИТЕЛИТЕ ШТО ГО ОСТАВИЛЕ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД И СОЦИЈАЛА ГО ЗГРИЖИ НАПУШТЕНОТО ДЕТЕ СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА ВО ОХРИД, ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО РОДИТЕЛИТЕ ШТО ГО ОСТАВИЛЕ

Единаесетгодишно дете со церебрална парализа и со здравствени и психички нарушувања од Охрид, кое пред една недела било напуштено од родителите, добил ...
МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА МИ ПОНУДИ ПРАКСА И РАБОТА КОГА ЌЕ ЗАВРШАМ СРЕДНО ШКОЛО, ВЕЛИ 15-ГОДИШНАТА ТАЊА БОЈКОВСКА КОЈА СО ОШТЕТЕН ВИД И ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА НАУЧИ БРАЈОВО ПИСМО

МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА МИ ПОНУДИ ПРАКСА И РАБОТА КОГА ЌЕ ЗАВРШАМ СРЕДНО ШКОЛО, ВЕЛИ 15-ГОДИШНАТА ТАЊА БОЈКОВСКА КОЈА СО ОШТЕТЕН ВИД И ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА НАУЧИ БРАЈОВО ПИСМО

Неизмерна беше радоста и среќата на петнаесетгодишната Татјана Бојковска, девојче со целосно оштетен вид и церебрална парализа, кога денеска дојде да ...
„КИРО ГЛИГОРОВ“ Е ПРВО УЧИЛИШТЕ СО ДНЕВЕН ЦЕНТАР ЗА ДЕЦА СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА

„КИРО ГЛИГОРОВ“ Е ПРВО УЧИЛИШТЕ СО ДНЕВЕН ЦЕНТАР ЗА ДЕЦА СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА

Новото основно училиште „Киро Глигоров“ денеска беше свечено пуштено во употреба. По половина век Општина Центар доби ново училиште, кое ќе биде прво ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ