Таг: Тврдина

1 2 3 4 5 30 / 43 НАПИСИ
СЈО КОНЕЧНО ВЛЕЗЕ ВО ТЕЛЕКОМ

СЈО КОНЕЧНО ВЛЕЗЕ ВО ТЕЛЕКОМ

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска влезе во Телеком, откако и по четири обиди не доби судски налог за претрес во рамки на две истраги повр ...
ТЕЛЕКОМ ТВРДИ ДЕКА НЕМА ДОБИЕНО ОФИЦИЈАЛНО БАРАЊЕ ОД СЈО ЗА СРЕДБА СО ДИРЕКТОРИТЕ

ТЕЛЕКОМ ТВРДИ ДЕКА НЕМА ДОБИЕНО ОФИЦИЈАЛНО БАРАЊЕ ОД СЈО ЗА СРЕДБА СО ДИРЕКТОРИТЕ

Телеком нема добиено официјално барање од Специјалното јавно обвинителство за средба со  осумтемина членови на Одборот на директори од Германија и Унг ...
КАТИЦА ЌЕ ВЛЕГУВА ВО ТЕЛЕКОМ СО ПОМОШ НА ГЕРМАНСКИТЕ ДИРЕКТОРИ

КАТИЦА ЌЕ ВЛЕГУВА ВО ТЕЛЕКОМ СО ПОМОШ НА ГЕРМАНСКИТЕ ДИРЕКТОРИ

Специјалното јавно обвинителство пред први мај ќе има средба со осумтемина членови на Одборот на директори на македонскииот Телеком од Германија и У ...
ПАНЧЕВСКИ И МИХАЈЛОВА МЕ СМЕНИЈА ОТИ БЕВ ПРОТИВ ОТФРЛАЊЕ НА БОМБИТЕ, ВЕЛИ СУДИЈКАТА ОЉА РИСТОВА

ПАНЧЕВСКИ И МИХАЈЛОВА МЕ СМЕНИЈА ОТИ БЕВ ПРОТИВ ОТФРЛАЊЕ НА БОМБИТЕ, ВЕЛИ СУДИЈКАТА ОЉА РИСТОВА

Судијата Оља Ристова, кривичар од Основниот суд Скопје 1, која со најновиот годишен распоред што ги шокира судиите во Кривичниот суд повторно е врат ...
ЗВРЛЕВСКИ НЕ ВЛЕГУВА ВО УБК ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ВО 2016

ЗВРЛЕВСКИ НЕ ВЛЕГУВА ВО УБК ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО ВО 2016

Јавното обвинителство на чело Марко Зврлевски не влегува во УБК да спроведе истрага, четврти ден откако Специјалното обвинителство објави дека поседув ...
КАТИЦА ВЛЕЗЕ ВО УБК СО СУДСКА НАРЕДБА

КАТИЦА ВЛЕЗЕ ВО УБК СО СУДСКА НАРЕДБА

Специјалното јавно обвинителство денеска влегло во просториите на Управата за безбедност и контраразузнавање, неофицијално дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. С ...
И ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СЈО

И ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СЈО

Гордана Јанкулоска денеска дојде на распит во СЈО. Пред неа, денеска околу 11 часот, на распит во СЈО дојде и второосомничениот во „Тврдина“, Тони Јак ...
СУДОТ ГИ ОДБИ МЕРКИТЕ НА СЈО ЗА ТРОЈЦА ОД „ТВРДИНА“

СУДОТ ГИ ОДБИ МЕРКИТЕ НА СЈО ЗА ТРОЈЦА ОД „ТВРДИНА“

Судија на претходна постапка во Основниот суд Скопје 1 го одби предлогот на Специјалното јавно обвинителство за определување мерки за претпазливост на ...
НЕМА МЕРКИ НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ЈАНКУЛОСКА, КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО

НЕМА МЕРКИ НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ЈАНКУЛОСКА, КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА СЈО

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинителство и ја потврдил одлуката на судијката Александра Поп-Сте ...
СЈО БАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА ШТО ЈА СПОРИ НАДЛЕЖНОСТА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ПРИСЛУШУВАНАТА ОПРЕМА

СЈО БАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА ШТО ЈА СПОРИ НАДЛЕЖНОСТА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ПРИСЛУШУВАНАТА ОПРЕМА

Судијката Александра Поп-Стефанија го прекинала сослушувањето на осомничените во случајот „Тврдина“, по барањето на Специјалното јавно обвинителство ( ...
1 2 3 4 5 30 / 43 НАПИСИ