Таг: уапсен

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
УАПСЕН ХРВАТСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ГРАДЕЖНИШТВО ХОРВАТ, ПОД ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА СЕ И ДРУГИ МИНИСТРИ

УАПСЕН ХРВАТСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ГРАДЕЖНИШТВО ХОРВАТ, ПОД ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА СЕ И ДРУГИ МИНИСТРИ

Хрватскиот министер за градежништво Дарко Хорват денеска е уапсен и донесен на распит во обвинителството. Полицијата утрово изврши претрес во неговата ...
УАПСЕН ПОРАНЕШНИОТ ШЕФ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА АНТИТЕРОРИЗАМ НА КАЗАХСТАН, ОБВИНЕТ Е ЗА ДРЖАВЕН УДАР

УАПСЕН ПОРАНЕШНИОТ ШЕФ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА АНТИТЕРОРИЗАМ НА КАЗАХСТАН, ОБВИНЕТ Е ЗА ДРЖАВЕН УДАР

Поранешниот шеф на казасхстанската агенција за контраразузнавање и антитероризам Карим Масимов е уапсен под обвиненение за обид за државен удар, среде ...
ЗЛОУПОТРЕБИТЕ НА ФУНКЦИЈА НЕ ЗАСТАРУВААТ, ГОРАН СТОЈКОВ Е УАПСЕН ДА ЛЕЖИ ЗАТВОР ЗА ПРОНЕВЕРА НА БУЏЕТСКИ ПАРИ ПРЕД 20 ГОДИНИ

ЗЛОУПОТРЕБИТЕ НА ФУНКЦИЈА НЕ ЗАСТАРУВААТ, ГОРАН СТОЈКОВ Е УАПСЕН ДА ЛЕЖИ ЗАТВОР ЗА ПРОНЕВЕРА НА БУЏЕТСКИ ПАРИ ПРЕД 20 ГОДИНИ

Вчерашното апсење на поранешниот полициски генерал Горан Стојков побуди енигма за каква злоупотреба би можел да биде осуден на година дена затвор, ког ...
УАПСЕН КИРЕ СПИРКОСКИ, КОМАНДИРОТ НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ПРИЛЕП, ВО ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА ПРЕСРЕТНУВАЊЕ ДРОГА КАЈ ПЛЕТВАР

УАПСЕН КИРЕ СПИРКОСКИ, КОМАНДИРОТ НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ПРИЛЕП, ВО ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА ПРЕСРЕТНУВАЊЕ ДРОГА КАЈ ПЛЕТВАР

Припадниците на МВР денеска околу 14 часот пресретнаа камион натоварен најверојатно со марихуана, во вредност од 800.000 евра. Дрогата била транзит ни ...
ВО КОСОВО Е УПАСЕН АФРИМ ИСМАИЛОВИЌ, ЕДЕН ОД ОСУДЕНИТЕ ЗА УБИСТВАТА КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО, ПОТВРДИ ЗАЕВ

ВО КОСОВО Е УПАСЕН АФРИМ ИСМАИЛОВИЌ, ЕДЕН ОД ОСУДЕНИТЕ ЗА УБИСТВАТА КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО, ПОТВРДИ ЗАЕВ

Веста дека на Косово е уапсен Африм Исмаиловиќ, еден од осудените на доживотен затвор во процесот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското Е ...
ВО СОФИЈА ФАТЕН ИГОР СПАСОВ, КОЈ ИЗБЕГА НА ПОЛА ОД 14-ГОДИШНАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА

ВО СОФИЈА ФАТЕН ИГОР СПАСОВ, КОЈ ИЗБЕГА НА ПОЛА ОД 14-ГОДИШНАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА

Избеганиот Игор Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешковски во јули 2011 година на прославата на ВМРО-ДПМНЕ, уапсен е попладнево во Софија. Бугарс ...
ВРАБОТЕН ВО СПЕЦИЈАЛНИОТ ЗАВОД ВО ДЕМИР КАПИЈА УАПСЕН ОТИ Е ФАТЕН КАКО БАКНУВА И ДОПИРА ДЕВОЈКА ЗГРИЖЕНА ВО ДОМОТ

ВРАБОТЕН ВО СПЕЦИЈАЛНИОТ ЗАВОД ВО ДЕМИР КАПИЈА УАПСЕН ОТИ Е ФАТЕН КАКО БАКНУВА И ДОПИРА ДЕВОЈКА ЗГРИЖЕНА ВО ДОМОТ

Вработен од Специјалниот завод во Демир Капија вчера е уапсен, откако бил фатен на дело како допира и бакнува девојка згрижена во домот, соопшти СВР В ...
НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ УАПСЕН ГОСТИВАРЕЦ КОЈ НА ФЕЈСБУК МУ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ

НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ УАПСЕН ГОСТИВАРЕЦ КОЈ НА ФЕЈСБУК МУ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ

Синоќа на Меѓународниот аеродром Скопје приведен е 28-годишниот М.М. од Гостивар, кој на Фејсбук му се заканувал на премиерот Оливер Спасовски. „На ...
УАПСЕНИ КРАДЦИ И ПРЕПРОДАВАЧ НА ВЕЛОСИПЕДИ ВО СКОПСКИ КАРПОШ

УАПСЕНИ КРАДЦИ И ПРЕПРОДАВАЧ НА ВЕЛОСИПЕДИ ВО СКОПСКИ КАРПОШ

Запленети се 26 украдени велосипеди, а уапсени се три лица кои ги краделе и препродавале. Во средата и четвртокот Единицата за внатрешни работи Карпош ...
ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК ЈОСИФОВСКИ НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ХАКЕРСКИ УПАД ВО ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР, ЗАСЕГА НЕМА БАРАЊЕ ЗА ПРИТВОР

ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК ЈОСИФОВСКИ НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ХАКЕРСКИ УПАД ВО ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР, ЗАСЕГА НЕМА БАРАЊЕ ЗА ПРИТВОР

Поранешниот пратеник од НСДП Љубомир Јосифовски е во полиција на распит по налог на јавен обвинител од Скопје, откако бил откриен од ИТ инженерите во ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ