Таг: убиство во обид

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ НИ ПОМОГНА ДА ГО ИЗВЛЕЧЕМЕ СЕЛА, СВЕДОЧЕШЕ ЧЛЕНОТ НА СОБРАНИСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ АЉИФИ

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ НИ ПОМОГНА ДА ГО ИЗВЛЕЧЕМЕ СЕЛА, СВЕДОЧЕШЕ ЧЛЕНОТ НА СОБРАНИСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ АЉИФИ

Толпата која влезе во прес-центарот во Собранието бараше шиптарска крв, а имињата на Зоран Заев, Зијадин Села и на Талат Џафери ги слушав дека треба д ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ДЕСЕТ ЛИЦА ЗА УБИСТВО ВО ОБИД НА ЗИЈАДИН СЕЛА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ДЕСЕТ ЛИЦА ЗА УБИСТВО ВО ОБИД НА ЗИЈАДИН СЕЛА

Основното јавно обвинителство денеска до Основниот суд Скопје 1 достави обвинителен акт против десет лица за кривичното дело убиство во обид по завршу ...
OБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ДЕДОТО НА ТАМАРА КОЈ СЕ ОБИДЕ ДА ГО УБИЕ ТОДОРОВ

OБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ДЕДОТО НА ТАМАРА КОЈ СЕ ОБИДЕ ДА ГО УБИЕ ТОДОРОВ

Основното јавно обвинителство отвори истрага за убиство во обид и побара притвор за Љ.С. (60), дедото на Тамара, кој вчера пукаше во поранешниот минис ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА УБИСТВО ВО ОБИД ЗА ДВАЈЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ НА СЕЛА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА УБИСТВО ВО ОБИД ЗА ДВАЈЦА ОД НАПАЃАЧИТЕ НА СЕЛА

Основното јавно обвинителство отвори истражна постапка за кривично дело убиство во обид за две лица осомничени дека го нападнале пратеникот Зијадин Се ...
4 / 4 НАПИСИ