Таг: укинат

ПАТНИЧКИОТ ВОЗ „ПЕЛАГОНИЈА ЕКСПРЕС“ ВРЕМЕНО УКИНАТ

ПАТНИЧКИОТ ВОЗ „ПЕЛАГОНИЈА ЕКСПРЕС“ ВРЕМЕНО УКИНАТ

Од денес, понеделник, нема да сообраќа експресниот патнички воз „Хераклеа“, поранешен „Пелагонија експрес“ кој возеше на релација Скопје-Битола-Скопје ...
УКИНАТ ПРИТВОР ЗА НОВИНАРОТ ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ЌЕ СЕ БРАНИ ОД СЛОБОДА

УКИНАТ ПРИТВОР ЗА НОВИНАРОТ ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ЌЕ СЕ БРАНИ ОД СЛОБОДА

Новинарот Зоран Божиновски, претпладнево во Кривичниот суд во Скопје е ослободен од мерката притвор и пуштен е да се брани од слобода. Судијката Ленка ...
СЕАД КОЧАН МОЖЕ ДА СЕ ВРАТИ ОД СЛУЖБЕН ПАТ, ВРХОВЕН СУД ДОНЕЛ ОДЛУКА, НЕ КАЖУВА КАКВА

СЕАД КОЧАН МОЖЕ ДА СЕ ВРАТИ ОД СЛУЖБЕН ПАТ, ВРХОВЕН СУД ДОНЕЛ ОДЛУКА, НЕ КАЖУВА КАКВА

Осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, сопственик на „Трансмет“, кој пред два месеца и пет дена ја напушти Македонијa веднаш штом му беше одредена мерка п ...
УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА ТАЛЕВСКИ, ДВАПАТИ НЕДЕЛНО МОРА ДА СЕ ПРИЈАВУВА ВО СУД

УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА ТАЛЕВСКИ, ДВАПАТИ НЕДЕЛНО МОРА ДА СЕ ПРИЈАВУВА ВО СУД

Со денешното решение на Апелацискиот суд, наместо куќен притвор градоначалникот на Битола Владимир Талевски доби мерки за претпазливост, соопшти Основ ...
4 / 4 НАПИСИ