Таг: украсување

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ПЛОШТАДОТ ВО КУМАНОВО УКРАСЕН СО НОВОГОДИШНИ УКРАСИ ИЗРАБОТЕНИ ОД УЧЕНИЦИ

ПЛОШТАДОТ ВО КУМАНОВО УКРАСЕН СО НОВОГОДИШНИ УКРАСИ ИЗРАБОТЕНИ ОД УЧЕНИЦИ

Наместо традиционалните светилки и лампиони, учениците и професорите по ликовно воспитување од основните и средни училишта во Куманово денеска го укра ...
ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ УКРАСАТ ТРИ УЛИЦИ ЗА НОВА ГОДИНА, ПОЧНА ПОСТАВУВАЊЕТО НА ЕЛКАТА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ УКРАСАТ ТРИ УЛИЦИ ЗА НОВА ГОДИНА, ПОЧНА ПОСТАВУВАЊЕТО НА ЕЛКАТА НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА

Екипи од фирмата „Линк медиа плус“ почнаа да ја поставуваат новогодишната елка на Плоштадот Македонија.  Елката е првиот украс кој ги симболизира прет ...
СКОПЈЕ СЀ УШТЕ БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ОД ГРАДОТ ВЕЛАТ НА 31 ДЕКЕМВРИ ЌЕ ИМА ДОЧЕК И ОГНОМЕТ НА ПЛОШТАД

СКОПЈЕ СЀ УШТЕ БЕЗ НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ОД ГРАДОТ ВЕЛАТ НА 31 ДЕКЕМВРИ ЌЕ ИМА ДОЧЕК И ОГНОМЕТ НА ПЛОШТАД

Плоштадот Македонија во Скопје сè уште е без новогодишна елка, а не е поставена ниту една светилка и лампион кои ги симболизираат и најавуваат новогод ...
СКОПЈЕ И ГОДИНАВА ЌЕ ИМА „ВИНТЕРЛЕНД“, ЌЕ ЧИНИ 32.000 ЕВРА, ШТО Е ТРИ ПАТИ ПОМАЛКУ ОД ПРЕДВИДЕНИОТ БУЏЕТ, ВЕЛАТ ОД ГРАДОТ

СКОПЈЕ И ГОДИНАВА ЌЕ ИМА „ВИНТЕРЛЕНД“, ЌЕ ЧИНИ 32.000 ЕВРА, ШТО Е ТРИ ПАТИ ПОМАЛКУ ОД ПРЕДВИДЕНИОТ БУЏЕТ, ВЕЛАТ ОД ГРАДОТ

Град Скопје и оваа година за новогодишните празници во центарот на градот ќе го организра новогодишниот базар „Винтерленд“. Минатата недела Градот обј ...
АРСОВСКА СО ВИДЕО ОБРАЌАЊЕ СООПШТИ ДЕКА НОВОГОДИШНО ЌЕ ГО КРАСИ СКОПЈЕ, ПАК ИЗБЕГА ОД НОВИНАРИТЕ

АРСОВСКА СО ВИДЕО ОБРАЌАЊЕ СООПШТИ ДЕКА НОВОГОДИШНО ЌЕ ГО КРАСИ СКОПЈЕ, ПАК ИЗБЕГА ОД НОВИНАРИТЕ

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска денеска преку видео обраќање соопшти дека главниот град за Нова година ќе биде украсен без пари. Таа избег ...
СТРУМИЦА ГИ СКРАТИ ПАРИТЕ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ЌЕ СЕ КИТИ САМО ПЛОШТАДОТ 

СТРУМИЦА ГИ СКРАТИ ПАРИТЕ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ЌЕ СЕ КИТИ САМО ПЛОШТАДОТ 

За Нова година и Божиќ во Струмица ќе биде украсен само плоштадот, а не и целиот град како досега. Ваква одлука донесоа струмичките советници прифаќај ...
ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ НА СКОПЈЕ

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ НА СКОПЈЕ

Новата градоначалничка на Скопје Данела Арсовска го раскина договорот за новогодишно украсување на Скопје. Причина за раскинување на договорот, как ...
СЕ ПОСТАВУВА НОВОГОДИШНАТА ДИГИТАЛНА ЕЛКА НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

СЕ ПОСТАВУВА НОВОГОДИШНАТА ДИГИТАЛНА ЕЛКА НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА ВО СКОПЈЕ

На Плоштадот Македонија во Скопје почна поставувањето на новогодишната елка. Таа и годинава како и лани ќе биде дигитална, односно нема да биде со све ...
НЕМАМ ПРАВО ДА ИМ JA ОДЗЕМАМ НАДЕЖТА НА ДЕЦАТА ЗА НОВА ГОДИНА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ, ГЛАВНИОТ ГРАД ЌЕ БИДЕ УКРАСЕН ДО 5 ДЕКЕМВРИ

НЕМАМ ПРАВО ДА ИМ JA ОДЗЕМАМ НАДЕЖТА НА ДЕЦАТА ЗА НОВА ГОДИНА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ, ГЛАВНИОТ ГРАД ЌЕ БИДЕ УКРАСЕН ДО 5 ДЕКЕМВРИ

Град Скопје од вчера почна со новогодишно украсување на градот. Предвидено е до 5 декември Плоштадот Македонија и улиците во центарот на градот да све ...
НЕМА ДА ДОЗВОЛИМЕ ГРАДОВИТЕ ДА БИДАТ ЗАВИЕНИ ВО МРАК, ЌЕ ИМА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, НО ПОСКРОМНО, ВЕЛАТ ОД СДСМ

НЕМА ДА ДОЗВОЛИМЕ ГРАДОВИТЕ ДА БИДАТ ЗАВИЕНИ ВО МРАК, ЌЕ ИМА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, НО ПОСКРОМНО, ВЕЛАТ ОД СДСМ

Нема да дозволиме градовите да бидат завиени во мрак, на граѓаните им е потребна зрак светлина во тешкиот период со коронавирусот, велат од СДСМ откак ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ