Таг: Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ

МИЦКОСКИ БИЛ ИЗНЕНАДЕН ОД ОСТАВКАТА НА РАНГЕЛОВА, НА КОНКУРС ЌЕ БИРА НОВО РАКОВОДСТВО НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ

МИЦКОСКИ БИЛ ИЗНЕНАДЕН ОД ОСТАВКАТА НА РАНГЕЛОВА, НА КОНКУРС ЌЕ БИРА НОВО РАКОВОДСТВО НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ

ВМРО-ДПМНЕ ќе распише оглас за избор на ново раководство на Унијата на жени, по оставката на претседателката Даниела Рангелова. Оставки поднесоа и пот ...
И ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗАТУРОСКА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

И ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗАТУРОСКА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Покрај Даниела Рангелова, која поднесе оставка од претседател на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, оставка од генерален секретар поднесе и пратеничката Л ...
РАКОВОДСТВОТО ГАЗИ ЖИВИ ЛУЃЕ, КАЖА РАНГЕЛОВА И ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ

РАКОВОДСТВОТО ГАЗИ ЖИВИ ЛУЃЕ, КАЖА РАНГЕЛОВА И ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова поднесе оставка од функцијата. Таа оставката ја дава со образложение дека не може д ...
СЕ ЗАПАЛИЛ АВТОБУС СО ЖЕНИ ШТО СЕ ВРАЌАЛЕ ОД ВМРОВСКИОТ СОБИР ВО СКОПЈЕ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

СЕ ЗАПАЛИЛ АВТОБУС СО ЖЕНИ ШТО СЕ ВРАЌАЛЕ ОД ВМРОВСКИОТ СОБИР ВО СКОПЈЕ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Автобус со жени од Новаци кои се враќале од годишната конференција на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје се запалил на Плетвар, дознава САКАМДАКАЖА ...
И СО НОВАТА ПРОГРАМА ЌЕ ИМ ГО ОЛЕСНИМЕ ЖИВОТОТ НА ЖЕНИТЕ, ПОРАЧА ГРУЕВСКИ ПРЕД УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ

И СО НОВАТА ПРОГРАМА ЌЕ ИМ ГО ОЛЕСНИМЕ ЖИВОТОТ НА ЖЕНИТЕ, ПОРАЧА ГРУЕВСКИ ПРЕД УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски најави мерки и проекти во новата програма на партијата со кои, како што кажа, ќе им се олесни животот на ж ...
5 / 5 НАПИСИ