Таг: уништување

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА УНИШТИ ИЛЈАДНИЦИ ЗГРАДИ И СРАМНИ СО ЗЕМЈА ЦЕЛИ НАСЕЛБИ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА УНИШТИ ИЛЈАДНИЦИ ЗГРАДИ И СРАМНИ СО ЗЕМЈА ЦЕЛИ НАСЕЛБИ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Турција вчера ја погоди најсилниот земјотрес во изминатите 84 години, кој предизвика катастрофални последици и во соседната Сирија. Во Турција настрад ...
„ЧАСОВНИКОТ НА СУДНИОТ ДЕН“ ОЗНАЧИ ДЕКА СВЕТОТ СЕ НАОЃА ВО НАЈГОЛЕМАТА ОПАСНОСТ ДОСЕГА

„ЧАСОВНИКОТ НА СУДНИОТ ДЕН“ ОЗНАЧИ ДЕКА СВЕТОТ СЕ НАОЃА ВО НАЈГОЛЕМАТА ОПАСНОСТ ДОСЕГА

„Часовникот на судниот ден“ се доближи повеќе од кога било до полноќ, прогласувајќи дека човештвото е опасно блиску до катастрофа. Симболичниот часовн ...
КАВАДАРЦИ ТРИ ГОДИНИ ИМА ВИДЕОНАДЗОР, БИТОЛА ДОПРВА ЌЕ ВОВЕДУВА, ИЗДВОИ ПАРИ, НО ФАЛИ ФИЗИБИЛИТИ СТУДИЈА

КАВАДАРЦИ ТРИ ГОДИНИ ИМА ВИДЕОНАДЗОР, БИТОЛА ДОПРВА ЌЕ ВОВЕДУВА, ИЗДВОИ ПАРИ, НО ФАЛИ ФИЗИБИЛИТИ СТУДИЈА

Уништување на урбана опрема во паркот, кршење на дрвца, канделабри, жардиниери со цвеќиња, па дури и таблите во алејата на добитниците на наградите „4 ...
ПОЧНА УНИШТУВАЊЕТО НА 267.000 ДОЗИ ВАКЦИНИ ЗА КОВИД СО ПОМИНАТ РОК НА ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“

ПОЧНА УНИШТУВАЊЕТО НА 267.000 ДОЗИ ВАКЦИНИ ЗА КОВИД СО ПОМИНАТ РОК НА ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“

Денеска на депонијата „Дрисла“ се уништени 67 илјади дози вакцини на „Фајзер“, „АстраЗенека“ и помал дел на „Синофарм“, со изминат рок на употреба, со ...
ПОПУЛАЦИЈАТА НА ДИВИТЕ ЖИВОТНИ СЕ НАМАЛИЛА ЗА ДВЕ ТРЕТИНИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 50 ГОДИНИ

ПОПУЛАЦИЈАТА НА ДИВИТЕ ЖИВОТНИ СЕ НАМАЛИЛА ЗА ДВЕ ТРЕТИНИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 50 ГОДИНИ

Светската популација на дивите животни се намалила за повеќе од две третини во изминатите 50 години, се вели во нов голем извештај на организацијата С ...
УНИШТУВААТ МИНИ БЕЗ ЗАШТИТА И ОПРЕМА – ПОСЛЕДНИТЕ СЕДУМ ПИРОТЕХНИЧАРИ ВО ЗЕМЈАВА ОСТАВЕНИ БЕЗ БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ И НАГРАДИ

УНИШТУВААТ МИНИ БЕЗ ЗАШТИТА И ОПРЕМА – ПОСЛЕДНИТЕ СЕДУМ ПИРОТЕХНИЧАРИ ВО ЗЕМЈАВА ОСТАВЕНИ БЕЗ БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ И НАГРАДИ

Трпеливо, од рака в рака, на пеколното пладневно сонце од армискиот полигон Криволак македонските пиротехничари ги складираа пронајдените неексплодира ...
НА ПОЛИГОНОТ КРИВОЛАК УНИШТЕНИ НЕЕКСПЛОДИРАНИ БОМБИ ОД ПРВАТА И ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА

НА ПОЛИГОНОТ КРИВОЛАК УНИШТЕНИ НЕЕКСПЛОДИРАНИ БОМБИ ОД ПРВАТА И ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА

На армискиот полигон Криволак беше уништен дел од неексплодираните средства, кои беа пронајдени изминатите години во земјава. Уништувањето го извршија ...
ПАК УНИШТЕН ЛЕТНИКОВЕЦ ВО ПАРК ШУМАТА ГАЗИ БАБА, ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ СЕКОЈА ВЕЧЕР ЗАТРУПАН СО ЃУБРЕ

ПАК УНИШТЕН ЛЕТНИКОВЕЦ ВО ПАРК ШУМАТА ГАЗИ БАБА, ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ СЕКОЈА ВЕЧЕР ЗАТРУПАН СО ЃУБРЕ

Во парк шумата Гази Баба ноќеска целосно е уништен еден од летниковците. Искршени се дрвата од кои е направен, клупите за седење внатре во него и покр ...
УНИШТЕН Е СОМНИТЕЛЕН ИНСУЛИН ОД ПАРАЛЕЛЕН УВОЗ ОД ВРЕМЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ, ОДГОВОРИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА ДЕКА УНИШТИЛЕ ИНСУЛИН СО ВАЛИДЕН РОК

УНИШТЕН Е СОМНИТЕЛЕН ИНСУЛИН ОД ПАРАЛЕЛЕН УВОЗ ОД ВРЕМЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ, ОДГОВОРИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА ДЕКА УНИШТИЛЕ ИНСУЛИН СО ВАЛИДЕН РОК

Министерството за здравство потврди дека е уништен инсулин, откако ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција објави дека е уништен инсулин со валиден рок во вре ...
ЧОВЕКОТ УНИШТИЛ 60% ОД СВЕТСКАТА ПОПУЛАЦИЈА НА ЖИВОТНИ ОД 1970, ПОКАЖА НОВ ИЗВЕШТАЈ

ЧОВЕКОТ УНИШТИЛ 60% ОД СВЕТСКАТА ПОПУЛАЦИЈА НА ЖИВОТНИ ОД 1970, ПОКАЖА НОВ ИЗВЕШТАЈ

„Експлозија во човечката исхрана“ придонесла за масовно уништување на глобалната популација на диви животни, се вели во најновиот извештај на конзерва ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ