Таг: Уранија Пировска

НАТИСКАНИ ВО АВТОБУСИ, СО ПЛАТА ПОД МИНИМАЛНАТА И ПОД БЛАНКО ОТКАЗИ, ТЕКСТИЛНИТЕ РАБОТНИЧКИ СЕ НАЈНЕЗАШТИТЕНА КАТЕГОРИЈА ВО ПАНДЕМИЈАТА

НАТИСКАНИ ВО АВТОБУСИ, СО ПЛАТА ПОД МИНИМАЛНАТА И ПОД БЛАНКО ОТКАЗИ, ТЕКСТИЛНИТЕ РАБОТНИЧКИ СЕ НАЈНЕЗАШТИТЕНА КАТЕГОРИЈА ВО ПАНДЕМИЈАТА

Додека Владата го дели четвртиот пакет мерки за помош на стопанството и на граѓаните, ги опоменува фирмите да им ја дадат ноемвриската плата на работн ...
MEСТО ДА ЈА УНАПРЕДАТ, ПОЛИЦАЈКА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ЕДИНИЦА ЈА ДЕГРАДИРАЛЕ СО КАНЦЕЛАРИСКА РАБОТА ЗА ПОМАЛА ПЛАТА, Ѝ РЕКЛЕ НЕ ИМ ТРЕБААТ ЖЕНИ

MEСТО ДА ЈА УНАПРЕДАТ, ПОЛИЦАЈКА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ЕДИНИЦА ЈА ДЕГРАДИРАЛЕ СО КАНЦЕЛАРИСКА РАБОТА ЗА ПОМАЛА ПЛАТА, Ѝ РЕКЛЕ НЕ ИМ ТРЕБААТ ЖЕНИ

Полицајка од МВР, припадничка на Единицата за специјални задачи „Тигар“, по враќањето од породилно отсуство завршила како службеничка во канцеларија с ...
ГРУПА ВРАБОТЕНИ ВО МВР БРИШЕЛЕ ТРАГИ И УНИШТУВАЛЕ ДОКАЗИ ПО НАРАЧКА, КАЖА СПАСОВСКИ

ГРУПА ВРАБОТЕНИ ВО МВР БРИШЕЛЕ ТРАГИ И УНИШТУВАЛЕ ДОКАЗИ ПО НАРАЧКА, КАЖА СПАСОВСКИ

Во Министерството за внатрешни работи постоела група вработени задолжена за бришење траги и уништување докази, кажа министерот за внатрешни работи Оли ...
НЕ СЕ ЗАТВОРАЈТЕ ДОМА, НИКОЈ НЕМА ДА ЗНАЕ ДЕКА ВИ ТРЕБА ПОМОШ, РЕЧЕ СЛЕПА ДЕВОЈКА ЗА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

НЕ СЕ ЗАТВОРАЈТЕ ДОМА, НИКОЈ НЕМА ДА ЗНАЕ ДЕКА ВИ ТРЕБА ПОМОШ, РЕЧЕ СЛЕПА ДЕВОЈКА ЗА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

Потребни се многу промени во градов и во општеството за да можеме ние лицата со попреченост да функционираме како сите останати луѓе, кажа Беира Салиф ...

СЕКТАШКА АБОЛИЦИЈА

  1 Супер е ова шаренава револуција.  Убава културно забавна манифестација која трае еве повеќе од 40 дена. И чаталот е супер иновација. Речис ...
В ПЕТОК ЗАБАВА „ИНФОРМАТИВЕН РАЗГОВОР„ ПРЕД ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА

В ПЕТОК ЗАБАВА „ИНФОРМАТИВЕН РАЗГОВОР„ ПРЕД ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА

Во петок навечер во 21 часот пред полициската станица „Центар“ ќе се организира забава насловена како „Информативен разговор“, објави агенцијата Мета, ...
ЗА ПРОТЕСТИ СО БОЕЊЕ КАЗНИ ОД 50 ЕВРА И ЗА НАЈЧЕВСКА И ЗА ПИРОВСКА

ЗА ПРОТЕСТИ СО БОЕЊЕ КАЗНИ ОД 50 ЕВРА И ЗА НАЈЧЕВСКА И ЗА ПИРОВСКА

Уранија Пировска од Хелсиншкиот комитет за човекови права на Македонија и професорката Мирјана Најчевска добија казна од по 50 евра или општокорисна р ...
И УРАНИЈА ПИРОВСКА ПОВИКАНА НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ УЧЕСТВО НА ПРОТЕСТ

И УРАНИЈА ПИРОВСКА ПОВИКАНА НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ УЧЕСТВО НА ПРОТЕСТ

Извршната директорка на Хелсиншкиот комитет за човекови права, Уранија Пировска за „Мета“ потврди дека добила покана од Министерството за внатрешни ра ...
8 / 8 НАПИСИ