Таг: уривање

1 10 11 12120 / 120 НАПИСИ
СЕ УРНА НОВООТВОРЕН МОСТ ВО МАЈАМИ, ИМА ПОВЕЌЕ ЗАГИНАТИ

СЕ УРНА НОВООТВОРЕН МОСТ ВО МАЈАМИ, ИМА ПОВЕЌЕ ЗАГИНАТИ

Повеќе луѓе загинале, откако се урна новоизграден пешачки мост на Меѓународниот универзитет Флорида во Мајами. Деветсто и педесет тони тежок мост, ...
ГРАД СКОПЈЕ ГО УРИВА ПОСТАМЕНТОТ НА ЌОСЕТО

ГРАД СКОПЈЕ ГО УРИВА ПОСТАМЕНТОТ НА ЌОСЕТО

  По налог на Град Скопје денеска почна да се урива постаментот на кој стоеше споменикот на Андон Јанев-Ќосето. Со две градежни машини се урив ...
ЌОСЕТО БЕШЕ ДИВОГРАДБА, НА НЕГОВО МЕСТО ЌЕ ЗАСАДИМЕ ДРВО НА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА, КАЖА ШИЛЕГОВ

ЌОСЕТО БЕШЕ ДИВОГРАДБА, НА НЕГОВО МЕСТО ЌЕ ЗАСАДИМЕ ДРВО НА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА, КАЖА ШИЛЕГОВ

Споменикот на Андон Лазов Ќосето беше дивоградба и затоа Град Скопје го отстрани утрово, а на негово место ќе засадиме дрво на човекови права, кажа де ...
ЕКСПРЕСНО БИЛ НАБАВЕН ЕКСПЛОЗИВ ЗА „КОСМОС“ ОТИ ГРУЕВСКИ НЕ БИЛ ЗАДОВОЛЕН ОД БАВНОТО УРИВАЊЕ, КАЖА СЈО НА ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТНТ“

ЕКСПРЕСНО БИЛ НАБАВЕН ЕКСПЛОЗИВ ЗА „КОСМОС“ ОТИ ГРУЕВСКИ НЕ БИЛ ЗАДОВОЛЕН ОД БАВНОТО УРИВАЊЕ, КАЖА СЈО НА ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТНТ“

Судијата Огнен Ставрев од Одделот за организиран криминал при Основниот суд Скопје 1 го почна судењето за предметот на СЈО „ТНТ“ во кој што експремиер ...
ШИЛЕГОВ ВО ДИЛЕМА – И ЗА УРИВАЊЕ И ЗА ДОГРАДБА НА МОСТОТ ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО МУ ТРЕБААТ 4,5 – 5 МИЛИОНИ ЕВРА

ШИЛЕГОВ ВО ДИЛЕМА – И ЗА УРИВАЊЕ И ЗА ДОГРАДБА НА МОСТОТ ЗА ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО МУ ТРЕБААТ 4,5 – 5 МИЛИОНИ ЕВРА

Властите на Град Скопје уште не знаат што ќе прават со мостот за панорамското тркало во реката Вардар, што го имаше смислено поранешниот премиер Никол ...
ЖЕРНОВСКИ ПОБАРА АСИСТЕНЦИЈА ОД ПОЛИЦИЈА ЗА УРИВАЊЕ НА МИСТЕРИОЗНАТА ДИВOГРАДБА ВО ЦЕНТАР

ЖЕРНОВСКИ ПОБАРА АСИСТЕНЦИЈА ОД ПОЛИЦИЈА ЗА УРИВАЊЕ НА МИСТЕРИОЗНАТА ДИВOГРАДБА ВО ЦЕНТАР

Општина Центар извести дека градоначалникот Андреј Жерновски го потпишал барањето до МВР за давање помош за реализирање на решение за отстранување на ...
МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА ШТО ЦЕНТАР ЈА ЗАПРЕ ПРЕД ДВА МЕСЕЦА СТАНА ЗГРАДА, ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА УРИВА

МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА ШТО ЦЕНТАР ЈА ЗАПРЕ ПРЕД ДВА МЕСЕЦА СТАНА ЗГРАДА, ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА УРИВА

Дивоградбата на аголот на булеварот Никола Карев и улицата Самоилова, која Општина Центар пред два месеци ја стопираше, сега е веќе зграда. Инспектори ...
КУЌАТА ИМ СЕ УРИВА ОТИ 30 ГОДИНИ ЧЕКААТ ДОЗВОЛА ЗА РЕНОВИРАЊЕ

КУЌАТА ИМ СЕ УРИВА ОТИ 30 ГОДИНИ ЧЕКААТ ДОЗВОЛА ЗА РЕНОВИРАЊЕ

Предупредувачки знаци за можност од уривање има кај куќа во центaрот на Кавадарци, за која сопственикот Петре Стојанов тврди дека е од 1900 година.  Г ...
КОЦЕ Ѝ ЗАРАБОТИ НА МАКЕДОНИЈА ЕВРОПСКА ТУЖБА, ОСТАВИ 6 ТРУДНИ ЖЕНИ И 78 ДЕЦА БЕЗ ДОМОВИ

КОЦЕ Ѝ ЗАРАБОТИ НА МАКЕДОНИЈА ЕВРОПСКА ТУЖБА, ОСТАВИ 6 ТРУДНИ ЖЕНИ И 78 ДЕЦА БЕЗ ДОМОВИ

Градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски на Македонија ѝ заработи европска тужба со уривањето на импровизираната ромска населба под Кале во Скопје. ...
БРЗА ПОМОШ И ВОДЕНИ ТОПОВИ ПРЕД СОБРАНИЕ, ПОЛИЦИЈАТА ГО СПРЕЧИ УРИВАЊЕТО НА ПРОМЕТЕЈ

БРЗА ПОМОШ И ВОДЕНИ ТОПОВИ ПРЕД СОБРАНИЕ, ПОЛИЦИЈАТА ГО СПРЕЧИ УРИВАЊЕТО НА ПРОМЕТЕЈ

Полицијата ги истурка демонстрантите и го спречи нивниот обид да го урнат Прометеј. Го обиколи споменикот, а демонстрантите ги потисна да излезат на б ...
1 10 11 12120 / 120 НАПИСИ