Таг: условни казни

ЌЕ ДОБИЈАТ УСЛОВНИ КАЗНИ ОНИЕ КОИ ВО ПАНДЕМИЈАТА ИЗЛЕГУВАА ОД ИЗОЛАЦИЈА И НЕ ПОЧИТУВАА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, А НЕ МОЖАТ ДА ПЛАТАТ

ЌЕ ДОБИЈАТ УСЛОВНИ КАЗНИ ОНИЕ КОИ ВО ПАНДЕМИЈАТА ИЗЛЕГУВАА ОД ИЗОЛАЦИЈА И НЕ ПОЧИТУВАА ПОЛИЦИСКИ ЧАС, А НЕ МОЖАТ ДА ПЛАТАТ

Со 76 гласа „за“, еден „против“ и без „воздржани“, пратениците денеска го изгласаа Законот за амнестија на граѓани кои беа санкционирани поради непочи ...
ОСУДЕНИ УСЛОВНО ВРАБОТЕНИТЕ ОД КАРПОШ КОИ ПРИЗНАА ВИНА ДЕКА ЈА ОШТЕТИЛЕ ОПШТИНАТА ЗА 616.000 ЕВРА, СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ЧЕКА СУДЕЊЕ САМ ВО ОБВИНЕНИЕТО

ОСУДЕНИ УСЛОВНО ВРАБОТЕНИТЕ ОД КАРПОШ КОИ ПРИЗНАА ВИНА ДЕКА ЈА ОШТЕТИЛЕ ОПШТИНАТА ЗА 616.000 ЕВРА, СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ЧЕКА СУДЕЊЕ САМ ВО ОБВИНЕНИЕТО

Петте службени лица од Општина Карпош кои на средината на декември признаа вина за бесправно градење како извршители на обвинетиот поранешен градонача ...
МВР ДОПРВА ЌЕ УТВРДУВА КАКО ДА ПОСТАПИ СО ШЕСТЕ ВРАБОТЕНИ ВО УБК, ОСУДЕНИ ДЕНЕСКА ВО „ТВРДИНА 2“

МВР ДОПРВА ЌЕ УТВРДУВА КАКО ДА ПОСТАПИ СО ШЕСТЕ ВРАБОТЕНИ ВО УБК, ОСУДЕНИ ДЕНЕСКА ВО „ТВРДИНА 2“

Министерството за внатрешни работи ќе ги испита законските можности како да постапи со шесте вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање ( ...
ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ МОРА ДА ДОВЕДЕ ДО НАРЕДБОДАВАЧИТЕ И ДО ЗВРЛЕВСКИ, ВЕЛИ АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ МОРА ДА ДОВЕДЕ ДО НАРЕДБОДАВАЧИТЕ И ДО ЗВРЛЕВСКИ, ВЕЛИ АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

Истрагата за крвавиот организиран напад и за упадот во Собранието како највисока институција во државата треба да е комплетна, а не да се водат парциј ...
ОБВИНИТЕЛОТ НА ЗВРЛЕВСКИ ИМ ОВОЗМОЖИ МАЛИ КАЗНИ, НАСИЛНИЦИТЕ ДОБИЈА ЧЕСТИТКИ

ОБВИНИТЕЛОТ НА ЗВРЛЕВСКИ ИМ ОВОЗМОЖИ МАЛИ КАЗНИ, НАСИЛНИЦИТЕ ДОБИЈА ЧЕСТИТКИ

Обвинителот Александар Марковски од Јавното обвинителство на Марко Зврлевски, кој им поднесе благо обвинение на првата група девет обвинети за насилст ...
ДЕВЕТТЕМИНА НАСИЛНИЦИ ОД СОБРАНИЕТО ПОМИНАА СО УСЛОВНИ КАЗНИ ОТКАКО ПРИЗНАА ВИНА ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА

ДЕВЕТТЕМИНА НАСИЛНИЦИ ОД СОБРАНИЕТО ПОМИНАА СО УСЛОВНИ КАЗНИ ОТКАКО ПРИЗНАА ВИНА ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА

Деветтемина обвинети за кривичното дело учество во толпа која ќе спречи службено лице во извршување службена должност за време на организираниот напад ...
6 / 6 НАПИСИ