Таг: Устав

1 7 8 986 / 86 НАПИСИ
КАМБОВСКИ: СЕЛЕКТИВНОТО ПИШМАНЕЊЕ НА ИВАНОВ ЌЕ УДРИ ПО УСТАВОТ

КАМБОВСКИ: СЕЛЕКТИВНОТО ПИШМАНЕЊЕ НА ИВАНОВ ЌЕ УДРИ ПО УСТАВОТ

„Владејачките ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, со засилувањето на членот 11 кој не постои во Законот за помилување, преку вметнување на член 11-а во Законот за помил ...
ВЕЉАНОСКИ И ОД РИМ ПОРАЧА: НЕ ГО СВИКУВАМ СОБРАНИЕТО

ВЕЉАНОСКИ И ОД РИМ ПОРАЧА: НЕ ГО СВИКУВАМ СОБРАНИЕТО

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски не попушта пред апелите од стручната јавност, меѓународната заедница и владиниот коалиционен партнер ДУИ ...
ЗНМ: СО НОВИНАРИ ВО ЗАТВОР НЕМА СЛОБОДА НА МЕДИУМИ

ЗНМ: СО НОВИНАРИ ВО ЗАТВОР НЕМА СЛОБОДА НА МЕДИУМИ

  Додека целиот демократски свет го слави денот на слободата на печатот, ние дојдовме пред затворот во Шуто Оризари затоа што неговата симболи ...
ВЕЉАНОСКИ: НЕМА УСТАВНА МОЖНОСТ ДА ГО СВИКАМ СОБРАНИЕТО

ВЕЉАНОСКИ: НЕМА УСТАВНА МОЖНОСТ ДА ГО СВИКАМ СОБРАНИЕТО

Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, нема да го свика парламентот, што е еден од условите за СДСМ да учествува на лидерската средба в петок ...
ШКАРИЌ: ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ Е АТЕНТАТОР НА УСТАВОТ И НОЌЕН ЧУВАР НА ЗГРАДА

ШКАРИЌ: ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ Е АТЕНТАТОР НА УСТАВОТ И НОЌЕН ЧУВАР НА ЗГРАДА

„Тоа што Трајко Вељаноски се претставува како претседател на Собранието, не само што е смешно, не само што не е за верување и нема логика, туку тоа е ...

АЛО МАРКО

  1 Кој чул дека обвинителите нешто работеле во оваа држава додека не се појави Катица Јанева? Ама се разработеа во трката што прво ќе се ...
1 7 8 986 / 86 НАПИСИ