Таг: узурпирани тротоари

ТРОТОАРИТЕ НА ОРЦЕ НИКОЛОВ ЌЕ СЕ ОСЛОБОДУВААТ ОД КОЛИ, ЌЕ СЕ ПАРКИРА ПАРАЛЕЛНО НА УЛИЦА

ТРОТОАРИТЕ НА ОРЦЕ НИКОЛОВ ЌЕ СЕ ОСЛОБОДУВААТ ОД КОЛИ, ЌЕ СЕ ПАРКИРА ПАРАЛЕЛНО НА УЛИЦА

Тротоарите на улицата Орце Николов ќе бидат ослободени од паркирани возила, а на нив ќе има велосипедска и пешачка патека. Проектот за реконструкција ...
КАЗНИ ЗА 20 КАФУЛИЊА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЗА ДИВИ ТЕРАСИ И ГЛАСНА МУЗИКА

КАЗНИ ЗА 20 КАФУЛИЊА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЗА ДИВИ ТЕРАСИ И ГЛАСНА МУЗИКА

Општина Центар синоќа казни 20 кафулиња во скопско Дебар Маало, на улиците Македонија и во населбата Пролет во строгиот центар на градот, поради диви ...
ДЕБАРМААЛЦИ УТРЕ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ УЗУРПИРАНИТЕ ТРОТОАРИ И ЛОШИОТ РЕЖИМ ЗА ДОТУР НА СТОКА

ДЕБАРМААЛЦИ УТРЕ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ УЗУРПИРАНИТЕ ТРОТОАРИ И ЛОШИОТ РЕЖИМ ЗА ДОТУР НА СТОКА

Жителите на Дебар маало под мотото „Вратете ни ги тротоарите“ утре ќе протестираат. Мирниот протест е најавен за 18 часот пред зградата на Министерств ...
3 / 3 НАПИСИ