Таг: в.д. претседател на Врховен суд

СРЕДБА НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СДСМ И ДУИ

СРЕДБА НА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИТЕ НА СДСМ И ДУИ

Работни групи на СДСМ и ДУИ денеска се сретнаа за да ги почнат преговорите за формирање нова влада. СДСМ е претставен од членовите на раководството Ра ...
АХМЕТИ ДО ВЕЧЕР ТРЕБА ДА ОДЛУЧИ ДАЛИ ОДИ СО ВМРО-ДПМНЕ, НА ПОЛНОЌ ИСТЕКУВА РОКОТ ЗА МАНДАТАРОТ ГРУЕВСКИ

АХМЕТИ ДО ВЕЧЕР ТРЕБА ДА ОДЛУЧИ ДАЛИ ОДИ СО ВМРО-ДПМНЕ, НА ПОЛНОЌ ИСТЕКУВА РОКОТ ЗА МАНДАТАРОТ ГРУЕВСКИ

По маратонска, целодневна седница на претседателството, Демократската унија за интеграција (ДУИ) на Али Ахмети, вчера не успеа да постигне согласност ...
АЛИ АХМЕТИ ЌЕ СООПШТИ УТРЕВЕЧЕР ДАЛИ ДУИ ЌЕ КОАЛИЦИРА СО ВМРО-ДПМНЕ, НЕ КАЖУВА КОГО ИСПРАТИЛ ВО СДСМ

АЛИ АХМЕТИ ЌЕ СООПШТИ УТРЕВЕЧЕР ДАЛИ ДУИ ЌЕ КОАЛИЦИРА СО ВМРО-ДПМНЕ, НЕ КАЖУВА КОГО ИСПРАТИЛ ВО СДСМ

ДУИ утре попладне ќе  ја сопшти одлуката со кого би одела во коалиција, со ВМРО-ДПМНЕ или со СДСМ.  На седницата на централното претседателство, која ...
3 / 3 НАПИСИ