Таг: велепредавство

КРЕМЉ ПОТВРДИ ДЕКА ТРОЈЦА РУСКИ НАУЧНИЦИ КОИ РАБОТЕЛЕ НА ХИПЕРСОНИЧНИ РАКЕТИ СЕ УАПСЕНИ ЗА ПРЕДАВСТВО

КРЕМЉ ПОТВРДИ ДЕКА ТРОЈЦА РУСКИ НАУЧНИЦИ КОИ РАБОТЕЛЕ НА ХИПЕРСОНИЧНИ РАКЕТИ СЕ УАПСЕНИ ЗА ПРЕДАВСТВО

Тројца руски научници кои работеле на развојот на хиперсоничните проектили „кинжал“ биле уапсени под обвинение за предавство, за што се дозна неколку ...
ЗАЕВ И ДИМИТРОВ НЕ ИЗВРШИЛЕ ВЕЛЕПРЕДАВСТВО СО ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, ОДЛУЧИ ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО И ЈА ОТФРЛИ КРИВИЧНАТА ПРИЈАВА ОД ТОДОР ПЕТРОВ

ЗАЕВ И ДИМИТРОВ НЕ ИЗВРШИЛЕ ВЕЛЕПРЕДАВСТВО СО ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, ОДЛУЧИ ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО И ЈА ОТФРЛИ КРИВИЧНАТА ПРИЈАВА ОД ТОДОР ПЕТРОВ

Скопското обвинителство ја отфрли кривичната пријава против Зоран Заев и Никола Димитров поднесена од Светскиот македонски конгрес во септември лани, ...
ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ВЕЛЕПРЕДАВСТВО ПРОТИВ ЗАЕВ, ЏАФЕРИ И ДИМИТРОВ

ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ВЕЛЕПРЕДАВСТВО ПРОТИВ ЗАЕВ, ЏАФЕРИ И ДИМИТРОВ

ВМРО-ДПМНЕ до Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција денеска поднесе кривична пријава против премиерот Зоран Заев, министерот за на ...
3 / 3 НАПИСИ